Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Homeopatie simptome ciudate

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

19012011

Homeopatie simptome ciudate

Medicul homeopat este confruntat in practica medicala cu simptome ciudate ce nu au explicatie in medicina alopata .
Pentru medicul homeopat tocmai aceste simptome ciudate pot fi cheia diagnosticului si il ajuta sa aleaga cel mai eficient remediu homeopat .
Anamneza alopata este diferita de cea homeopata, tocmai prin varietatea mare de simptome ce sunt analizate si carora medicul homeopat le da o atentie sporita .
Este si cazul pacientului S.T cu diagnosticele de spondiloza cervicala, dorsalgie, lombalgie, sacralgie, sciatica, vertij, anemie ce prezenta ca simptom homeopat ciudat : sensibilitate la zgomotul pasarilor ( il deranja zgomotul facut de pasari )
In repertoarul de homeopatie la acest simptom ciudat exista un singur remediu homeopat

Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2128
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Homeopatie simptome ciudate :: Commentaires

Message le Dim Fév 12, 2012 10:11 am par Roxana

Este pacat sa stirbiti din seriozitatea forumului ,vorbind nu tocmai civilizat...Unele glume sunt simpatice si fac placere.Unele,doar.....Am toata admiratia pentru dnii doctori care (raspund sau nu,dar) isi pastreaza tonul civilizat,chiar si cand fac glume.........

Message le Dim Fév 12, 2012 10:16 am par Dr.Ionescu Sterian

Acum e bine, la inceput era un circ .
Noroc ca au fost esclusi "neastamparatii" .

Message le Dim Fév 12, 2012 1:49 pm par Roxana

Dr.Ionescu Sterian a écrit:Acum e bine, la inceput era un circ .
Noroc ca au fost esclusi "neastamparatii" .

Trebuie exclusi?!Doar asa se poate?Pacat!Toti avem de invatat.Chiar si...bune maniere. Smile

Message  par Contenu sponsorisé

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2