Acupunctura si homeopatie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Ven Mai 12, 2017 9:42 pm par Renoir

» Esofagita de reflux
Jeu Avr 13, 2017 9:54 am par Dr.Ioan

» Point d'acupuncture pour apprendre les mathématiques.
Jeu Jan 05, 2017 8:58 am par Dr.Ioan

» L'herpes oculaire
Jeu Jan 05, 2017 8:57 am par Dr.Ioan

» Bon anniversaire.
Sam Déc 31, 2016 8:11 pm par Rives Hara

» Le traitement du cancer avec le vaccin
Lun Déc 26, 2016 6:46 pm par Dr.Ioan

» L'acupuncture peut augmente l'immunité?
Lun Déc 26, 2016 6:45 pm par Dr.Ioan

» Blocaj emotional
Jeu Sep 08, 2016 3:51 pm par Patrascu T Dumitru

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

MODIFILAN FORTE pentru iradiere

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

14042011

MODIFILAN FORTE pentru iradiere

-Modifilan Forte (laminaria japonica) 30 capsule

-DESCRIERE:
-Fumatul reprezintă astăzi o problemă majoră de sănătate publică atăt pe plan național, cât și mondial, obiceiul fimatului dăunând grav sănătății

-Fumatul este responsabil de cca. 35% din cancerele diagnosticate în întreaga lume și de cca. 85-90% din cazurile de cancer pulmonar, de cca. 25% din decesele prin boli cardiovasculare și de cca. 40% din cazurile de hipertensiune arterială

-În România, cca. 67% din populația adultă este fumătoare și drept consecință țara noastră se plasează pe primul loc în Europa funcție de incidența afecțiunilor cardiovasculare și pulmonare.

-În tipul fumatului prin arderea țigaretei, se degajă odată cu fumul, pe lângă nicotină, oxid și dioxid de carbon, gudron, hidrogen sulfurat, acid cianhidric, cadmiu și poloniu radioactiv

-Din cele peste 150 de substanțe chimice care se regăsesc în țigară 30 sunt cancerigene

-Efectele nocive ale fumului de țigară sunt sistemice, afectând toate funcțiile vitale ale organizmului atât ale fumătorului activ, cât și ale fumătorului pasiv.

-În aceste circumstanțe în ajutorul Dvs. vine produsul MODIFILAN FORTEŸ, care aduce cu sine o parte din enigmele și resursele inestimabile ale adâncurilor oceanului în combinație sinergică cu una dintre sursele terestre de nutrienți - Saccharomyces cerevisiae.

-COMPOZIȚIE
-Polizaharide solubile și insolubile (Alignat de sodiu - min. 40%, Fukoidan, Fibre de alge, Laminarină, Fucoză, Manoză, Glucoză, Manit); Minerale (Iod organic, Sodiu, Potasiu, Calciu, Magneziu, Fier, Zinc, Seleniu, Mangan, Cupru); Vitamine (A, B1, B2, B3, B5, B12, C, PP, Biotină, Acid folic, Inozitol, Ergosterol, Colină), Proteine, Zaharuri solubile, Lipide.

-CONȚINUTUL UNEI CAPSULE:
-Modifilan...........................................................................200 mg
-Invertaza K.........................................................................40 mg
-Celuloză microcristalină........................................................60 mg

-ACȚIUNE FARMACOLOGICĂ:
-Ukoidanul - Ingredient unic cu proprietăți antitumorale, încetinește dezvoltarea tumorilor maligne și a metastazelor prin inducerea fenomenului de apoptoză, blochează proliferarea celulelor canceroase.

-Laminarina - o polizaharidă specială, combinată cu efectele sinergice al Potasiului și Magneziului, asigură optima functionare a miocardului, normalizarea tensiunii arteriale, combaterea arterosclerozei prin scăderea colesterolului în sânge, inhibarea hiperplaziei celulelor musculare arteriale și proprietățile anticoagulante, manifestând simultan un efect stimulator asupra imunității, sporește rezistența organismului, sporește posibilitățile naturale de apărare și adaptare a organismului, stimulează producția de anticorpi.

-Proteinele, Aminoacizii esențiali, Glutation, Seleniul, Vitaminele B2 și B6 manifestă un puternic efect protector asupra ficatului, previn degenerarea celulelor hepatice, revitalizează funcțiile celulelor hepatice, previn disfuncția hepatică, combat stresul oxidativ.

-Alignatul de Sodiu - este o hetero-polizaharidă specială, un puternic sorbent natural cu rol de a lega și elimina metalele grele toxice cancerigene, radionuclizii, metaboliții toxici care se generează prin fumat.

-Polizaharidele, vitaminele antioxidante și mineralele contribuie la detoxifierea și curățarea tractului digestiv, a sângelui, a limfei și a rinichilor, la buna functionare a tractului intestinal, la refacerea părților afectate din mucoasa stomacului și intestinelor.

-Continutul ridicat de Potasiu, Colină și Iod organic joacă un rol esențial în buna funcționare a sistemului nervos, stimulând functiile mentale.

-Iodul organic - în sarcină scade riscul apariției efectelor teratogene și a celor induse de carența de iod (cretinism, retard mintal).

-Vitaminele A, B1, B2, B6, B12, C sunt indicate în tratarea avitaminozelor generate de fumat.

www*magazin-naturist*ro/suplimente-alimentare-nutritive/modifilan-forte-laminaria-japonica-30-capsule-w-w-alscard--1560

Dernière édition par Marta le Jeu Avr 14, 2011 10:09 pm, édité 1 fois
Marta

Numarul mesajelor : 498
Puncte : 27517
Data de inscriere : 14/01/2010

http://www.freewebs.com/starchoicesrl/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

MODIFILAN FORTE pentru iradiere :: Commentaires

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Message le Jeu Avr 14, 2011 9:47 pm par Marta

Domnul oriental nu fac reclama nici unei firme, am primit la casuta postala aceasta oferta, m-am uitat pe net si am gasit detalii despre acesta .
Am vrut doar sa aduc si eu o informatie .

Il rog pe Stefan sa stearga mesajul daca am gresit .

Message le Jeu Avr 14, 2011 9:51 pm par Dr.Ioan

Stai linistita Marta

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Message le Jeu Avr 14, 2011 10:09 pm par Marta

Am inlocuit .
Scuze ca nu ma pricep .

Message le Ven Avr 15, 2011 8:48 am par vnegraia

Despre Modifilan am amintit si eu pe forum. Este un produs dezvoltat de oamenii de stiinta din Rusia dupa accidentul de la Cernobal si care in prezent este produs de americani. El a fost testat pe voluntari din regiunea Cernobal cu rezultate bune.
Dozele recomandate generic pe site-ul oficial sunt de pana la 1,25g/zi la copii si de pana la 5g/zi la adulti timp de 2 luni cu pauza de cateva zile odata pe luna.
Pentru tratament chelator se recomanda 10-12 capsule (de 500mg) pe zi timp de 6 luni cu pauza de cateva zile odata pe luna. Se mentioneaza ca ar fi necesare analize pentru a sti cantitatea de metale grele si astfel sa se poata adapta doza la fiecare.

Link sters
Admin

Message le Ven Avr 15, 2011 6:52 pm par Korsakov

Confirm, este un produs excelent .

Message le Sam Avr 16, 2011 9:23 pm par Feodora

O sa iau si eu Modifilan .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut