Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Alergie homeopatie tratament EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Alergie homeopatie tratament EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Alergie homeopatie tratament EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Alergie homeopatie tratament EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Alergie homeopatie tratament EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Alergie homeopatie tratament EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Alergie homeopatie tratament EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Alergie homeopatie tratament EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Alergie homeopatie tratament

Aller en bas

09062011

Message 

Alergie homeopatie tratament Empty Alergie homeopatie tratament




Alergiile sunt tot mai frecvente in zilele noastre, procedura uzuala fiind corticoterapia cu beneficiul efectelor negative .
Inca din anul 1980 am incercat a gasii solutia acestei afectiuni grave si din motive personale .
La inceput am utilizat desensibilizari cu gamaglobulina frantuzeasca, apoi prin dilutii inalte din antigen .
Cand am descoperit homeopatia am intuit ca voi gasi solutia acestei afectiuni sacaitoare .
Am reusit in primul rand sa ma tratez pe mine, ulterior si pe alti pacienti
Nu pe toti, fiecare pacient are propria sa evolutie si reactivitate la tratament, factorii ce sunt responsabili de afectiunea numita alergie fiind nu de putine ori "ascunsi" si greu de depistat .

Nu am pretentia de a trata toate alergiile din lume si nu dau nimanui nici o asigurare - periodic fiind sacait, agasat cu intrebarea ilogica daca boala X sau Y se trateaza .
Cel ce sustine ca trateaza toate bolile din lume e un mare mincinos si inconstient ,
Pentru cei ce nu vor sa inteleaga acest adevar le voi raspunde ca specialitatea mea e doar recuperarea in bolile reumatismale si le voi recomanda sa se duca la alergolog, neurolog, etc .

Am scris pe acest site un caz tratat in proportie de 60-70 % ca procent al alergiilor multiple ale pacientei .
E mult, e putin, chiar nu ma intereseaza .
Pentru mine e importanta cooperarea pacientului ce are rabdare sa ii pot trata in proportie de 100 % alergia .
Durata unui tratament nu depinde de mine ci de pacient, evident ca imi doresc repede si bine dar asta e in functie de pacient, de vechimea bolii, de incarcatura genetica, de foarte multi factori .
Aici e cazul :

Alergie tratament homeopatie
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58518
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit
- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum