Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Borelioza sau boala Lyme o amenintare ?

Aller en bas

17082011

Message 

Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? Empty Borelioza sau boala Lyme o amenintare ?




In Europa se constata o raspandire periculoasa a vectorului capusa ce transmite microbul Borrelia responsabil de temuta boala Lyme .
Simptomele generate de infectia cu Borrelia sunt asemanatoare de obicei cu cele ale unei boli inflamatorii : febra, cefalee, dureri musculare, stare generala alterata, urmate ulterior de dureri articulare pentru ca procesul inflamator sa se extinda la sistemul nervos prezentand tulburari senzitive de timpul amortelilor, tulburari de deglutitie, anxietate cu atacuri de panica, depresie, fobie, etc .
Consider ca aceasta afectiune nu trebuie esclusa in diagnosticul diferential al sindroamelor febrile de catre medicul curant si sa faca un
diagnostic corect .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58738
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Borelioza sau boala Lyme o amenintare ? :: Commentaires

Stavar

Message Jeu Aoû 18, 2011 8:49 am par Stavar

Unde pot face analize ?
Si noi am fost muscati de capusa .

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Sam Aoû 20, 2011 8:10 am par Marta

As vrea sa imi fac si eu analize .
Ce ma sfatuiti ?

Revenir en haut Aller en bas

Razvan

Message Mer Jan 11, 2012 6:02 pm par Razvan

Ce simptome da borelioza ?

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum