Acupunctura si homeopatie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Coma discussions
Aujourd'hui à 8:09 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Trousse d'urgence homéopathique
Mer Juil 05, 2017 9:54 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

»  Hernie discale apres la chirurgie
Lun Juil 03, 2017 10:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Esofagita de reflux
Jeu Avr 13, 2017 9:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Point d'acupuncture pour apprendre les mathématiques.
Jeu Jan 05, 2017 8:58 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» L'herpes oculaire
Jeu Jan 05, 2017 8:57 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Bon anniversaire.
Sam Déc 31, 2016 8:11 pm par Rives Hara

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Ce inseamna ura ?

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

03092011

Ce inseamna ura ?

Indraznesc sa pun aceasta intrebare pentru toti ce scriu pe acest forum minunat .
Sper sa nu ocoloiti intrebarea mea .
Amitabha

Numarul mesajelor : 12
Puncte : 21878
Data de inscriere : 27/07/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Ce inseamna ura ? :: Commentaires

Message le Dim Sep 04, 2011 5:42 pm par dr Corlatan

Ura e un sentiment .
Toate sentimentele depind de suflet, in acupunctura e loja Foc, care este fiul Lemnului .
Cel mai frecvent sentimentul de ura apare datorita execesului Yang in loja Lemn .
Furia genereaza Ura .
Acupunctorii stiu aceste lucruri simple .

Message le Mar Sep 06, 2011 6:44 pm par Korsakov

Ura e opusul iubirii .
Iubirea aduce un surplus de endorfine in corp ce ne asigura o stare de sanatate optima, ura le scade, deci ura induce boala .

Message le Mer Sep 07, 2011 4:27 pm par Dr.Ionescu Sterian

Ura e un sentiment pentru lueza ?
As vrea sa stiu parerea dumneavoastra domnule profesor .

Message le Jeu Sep 08, 2011 9:27 pm par Shaolin

Ura este opusul iubirii asa cum intunericul este opusul luminii .
Iubirea are ca rezultatanta fericirea, ura nefericirea .
Iubirea e viata, ura e moarte .

Message le Ven Sep 09, 2011 10:08 am par CM

Ne place foarte mult sa traim prin a da definitii.
Oricum, eu am simtit ca anumite definitii nu ar fi corecte, si anume:
intunericul este opusul luminii, frigul opusul caldurii, ura este opusul iubirii.

Si am gasit cele de mai jos in sprijinul acestor afirmatii:
"..............................
Deodată un alt student a ridicat mâna și a spus:
“Pot să vă adresez o întrebare, domnule profesor?”
“Bineînteles”, a venit imediat răspunsul
“Frigul există?”
“Bineînteles!” A răspuns profesorul. “Nu ți-a fost niciodată frig?”
“De fapt, domnule profesor mă simt nevoit să vă contrazic: frigul nu există. Știinta fizicii ne spune că frigul este absența căldurii. Un obiect poate fi studiat doar dacă acesta emite căldura, deoarece doar căldura obiectului transmite energie care apoi poate fi măsurata. Fără caldura, obiectul este inert, incapabil să transmita semnale. Frigul nu există. Oamenii au creat termenul de frig pentru a exprima lipsa căldurii”.

Studentul continuă cu o altă întrebare:
“Dar întunericul?”
”Există”, vine răspunsul profesorului.
“Din nou greșit, domnule profesor. Întunericul este lipsa luminii. Putem studia lumina și strălucirea, dar nu și întunericul. Prisma lui Nichols ne arată variația diferitelor culori și modalitatea în care acestea pot reflecta lumina în funcție de lungimea de unda. Întunericul este termenul creat de noi pentru a explica lipsa luminii”

In final studentul intreba:
“Și răul, domnule profesor, răul exista?”
“Da!”
“Dumnezeu nu a creat răul. Răul este absența lui Dumnezeu în inimile oamenilor, este absența dragostei, omenei și credinței. Dragostea și credința sunt ca lumina și căldura. Ele exista. Absența lor dă naștere răului”
Acum era rândul profesorului să tacă.

Numele studentului era: ALBERT EINSTEIN."

Message le Ven Sep 09, 2011 5:35 pm par Shaolin

CM ai dreptate partial, sufletul omului e mai greu de inteles .
Credinta, iubirea de aproape nu lasa loc sentimentului de ura dar asta e valabil doar la cei ce au ajuns la un anume grad de perfectiune ce presupune a renunta la impulsurile noastre primitive legate de alimentatie, sex, lux, puterea, alcoolul,banii...adica dorintele corpului inferior.
Aceste impulsuri primitive sunt prezente la cei cu un spirit inferioare .
Omul cu spirit superior considera toate astea ca lucruri lipsite de importanta .
Prin meditatie tu te poti cunoaste, poti sa intelegi ca esti doar o mica parte, o celula a acestui univers .
Sentimentul de rautate nu este neaparat legat de absenta iubirii, poate accentuat de asta .
Sper ca m-am facut inteles .

Message le Lun Sep 12, 2011 9:59 am par CM

Vezi tu Shaolin, clasificarile astea in spirit inferior si spirit superior nu cred ca ne ajuta in nici un fel pe nici unul din noi.
Toti suntem spirite, parte ale aceluiasi intreg.
Mie nu-mi plac ierarhizarile, simt ca e ceva mai mult de atat.
De asemenea, nici nu-mi trece prin cap sa condamn: luxul, sexul, dorinta de putere, alcoolul, banii. Toate ne sunt date noua, oamenilor, ca sa invatam sa le gestionam.
Exemplele sunt cele mai graitoare in acest sens.
In ortodoxism se spune: "Fericiti cei curati cu inima, caci aceea vor vedea pe Dumnezeu."

Curatenia inimii este de fapt "cheia" care ne ajuta sa intelegem.
Restul, sunt vorbe ale oamenilor pentru oameni.

Message le Lun Sep 12, 2011 4:39 pm par Marta

CM intervin si eu in discutie : eu nu cred ca un criminal, un violator, un satanist este pe aceasi treapta spirituala cu mine sau suntem la fel .
Eu ma pot considera inferioara mult unui preot ascet ce a renuntat la placerile lumesti dar in nici un caz nu sunt la fel ca un borfas .

Message le Lun Sep 12, 2011 4:49 pm par CM

si crezi tu Marta ca un criminal, violator, etc nu poate ajunge la starea de "inima curata"? Sau ca ar putea ajunge numai dupa ce tu, aflata pe o treapta spirituala mai avansata, ai ajuns?
Eu nu cred ca suntem inferiori sau superiori cuiva.
Toti avem acelasi potential.
Intr-adevar punctul de plecare poate fi diferit.

Uite ceva interesant despre criminali si terapia iertarii
"In urma cu doua decenii, un psiholog hawaiian surprindea lumea stiintifica cu ceea ce am putea numi, pe buna dreptate, un miracol. Spitalul de Stat din Hawaii se confrunta in acel moment cu probleme deosebit de grave in sectia bolnavilor psihici care comisesera crime abominabile. Violenta acestora era atat de mare incat, desi purtau catuse la maini si la picioare, personalul medical se simtea serios amenintat de acestia, iar cei mai multi psihologi clinicieni obisnuiau sa-si dea demisia dupa aproximativ o luna de lucru cu acest gen de pacienti.

In ciuda avertismentelor colegilor bine intentionati, care incercau sa-l convinga sa nu lucreze intr-un astfel de loc, fiindca asta echivala cu o sinucidere in plan profesional, dr. Haleakala Lew Len a acceptat totusi postul. Si atunci au inceput sa apara miracole. Dupa numai cateva luni, s-a dovedit ca in cazul multora dintre acesti pacienti nu mai era nevoie de catuse. Dozele medicatiei au scazut simtitor la majoritatea pacientilor si chiar s-au sistat in cazul unora. Dupa patru ani, pavilionul a trebuit sa fie inchis din lipsa de.. pacienti violenti.

Partea cea mai interesanta este ca in acesti patru ani dr. Len nu a vorbit cu nici unul dintre temutii sai pacienti. Mai mult, nici macar nu i-a vazut! Cerintele sale la ocuparea postului de psiholog clinician au fost de a i se oferi un birou si acces la dosarele criminalilor spitalizati.
“Tot ce a trebuit sa fac a fost sa lucrez asupra propriei mele persoane” a declarat ulterior dr. Len. “Daca vrei sa vindeci pe cineva, inclusiv pe un criminal bolnav psihic, o poti face vindecandu-te pe tine.”
In prezent trecut de 70 de ani, dr. Len a ajutat cu succes de-a lungul carierei sale, folosind aceasta metoda pe mii de persoane, lucrand inclusiv cu grupuri din cadrul unor organizatii internationale prestigioase precum UNESCO si Natiunile Unite. Dr. Len detine un doctorat in psihologie obtinut la Universitatea din Iowa, Statele Unite, dar el atribuie remarcabilul sau succes ca psiholog clinician practicilor de vindecare traditionale invatate de la Morrnah Nalamaku Simeona, o femeie kahuna."

Message le Lun Sep 12, 2011 4:59 pm par Marta

Nu consulta pacientii si ii trata fara sa ii vada !!!
Ma abtin la comentarii .
Scuza-ma dar sa cred tot ce citesc pe net imi jigneste inteligenta .

Message le Mer Sep 14, 2011 6:41 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Daca nu intelegem un lucru asta nu inseamna ca aceasta realitate nu exista .
Adevarul nu este conditionat de logica noastra, el exista independent de ea .
O realitate, un adevar se poate verifica doar in timp .
E normal pentru noi sa respingem ceea ce nu intelegem dar este intelept sa recunoastem ca intelegerea noastra ca oameni are limite .

Message le Jeu Sep 15, 2011 11:02 am par CM

si povestea spusa mai departe .....

"Kahuna
În hawaiiana, huna se traduce prin secret, iar kahuna prin păstrător al tainei, cunoscător al secretului, expert, maestru. Daca vreți, kahuna reprezintă echivalentul meșterului în sistemul de bresle medieval. Orice meserie, artă sau meșteșug avea proprii săi kahuna. Termenul a devenit însă cunoscut ca echivalent al șamanului, vraciului, preotului. Legendele abundă în descrierea puterilor acestor kahuna, capabili să realizeze vindecări miraculoase, sa influențeze vremea, sa meargă pe cărbuni încinși, să-și atragă prosperitatea etc.

Morrnah Nalamaku Simeona s-a numărat printre ultimii kahuna veritabili din Hawaii, fiind numită oficial în 1983 de către autorități drept o comoară vie a Hawaii-ului (living treasure of Hawaii). Ea a înființat Foundation of I, o organizație non-profit, menită să răspândească filozofia și practicile psihologice ale vechilor kahuna, înainte ca acestea să se piardă. Metoda tradițională învățată de dr. Len de la Morrnah Simeona și aplicată cu succes la Spitalul de Stat din Hawaii și nu numai, poartă denumirea de ho’oponopono, care s-ar putea traduce prin a îndrepta lucrurile, a corecta o eroare.
Metoda este extraordinar de simplă, atât de simplă încât mintea noastră, fascinată de complex și măiastră în a complica masiv și inutil lucrurile, are impulsul de a o respinge imediat. Pe de altă parte, în ciuda simplității ei, metoda are la bază principiile huna, care sunt destul de greu de acceptat de noi, cei crescuți în spiritul respectului pentru rațional și stiințific.

Lumea este o reflectare a gândurilor noastre
Asemeni lui Buddha,
vechii kahuna considerau că noi creăm lumea prin gândurile noastre. Tot ceea ce suntem, tot ceea ce se petrece în viața noastră reprezintă o consecință a gândurilor noastre.
În cuvintele lui Morrnah Simeona, lumea este o reflectare a ceea ce se petrece în interiorul nostru. Daca ne confruntăm cu o problemă, trebuie să căutam cauza în noi înșine, nu în factorii exteriori. Smile

• Dacă o persoană ne agresează, este util să ne amintim că ceilalți sunt o oglindă pentru noi și că agresivitatea respectivei persoane nu este decât proiecția în exterior a propriei noastre agresivități refulate.
• Dacă șeful ne spune că nu suntem suficient de buni pentru postul pe care îl ocupăm, atunci vorbele lui nu sunt decât o reflectare a ceea ce noi înșine gândim în sinea noastră despre noi.
• Dacă ne îmbolnăvim, este bine de știut că, pentru kahuna, trupul este o casă pentru gânduri: cauza îmbolnăvirii rezidă în negativitatea unui gând, într-o eroare de judecată.

Nu-i nimic în neregulă cu erorile de judecată, declară cu umor dr. Len. Te pot omori, asta-i tot.

Mintea este asemeni unei grădini, iar gândurile asemeni unor semințe. Trebuie să avem grijă ce gânduri plantăm în mintea noastră, căci, inevitabil, vom culege ceea ce am semănat.
Vestea bună este că orice stres, dezechilibru sau boală pot fi corectate, lucrând asupra ta. Nu este nevoie să cauți răspunsuri sau ajutor în afara ta. Și nimeni nu îți poate oferi informații mai relevante decât cele pe care le poți obține singur, căutând în tine însuți, susține Morrnah Simeona.

Circumstanțele exterioare sunt un barometru al nivelului nostru de conștiință
Starea de sănătate sau de boală, prosperitatea sau pauperitatea, succesul sau eșecul nostru ori al celor din jurul nostru reflectă nivelul de conștiință la care am ajuns.
Dacă nivelul nostru de conștiință se modifică, circumstanțele exterioare se schimbă rapid, iar nivelul de conștiință poate crește semnificativ, dacă ne asumăm responsabilitatea pentru tot ce se petrece în viața noastră, pentru tot ce se petrece în jurul nostru.

Vindecarea ori schimbarea începe cu asumarea responsabilității
Ce înseamnă să ne asumăm 100% responsabilitatea pentru absolut tot ce se petrece în viața noastră?
Înseamnă să accepți faptul că tu însuți, și nimeni altcineva, ești creatorul a tot ceea ce experimentezi, al tuturor evenimentelor pe care le trăiești, afirma dr. Len, conștient că declarația sa poate fi șocantă sau chiar revoltătoare pentru majoritatea oamenilor.

O idee foarte greu de digerat, într-o societate în care ne-am obișnuit să ne găsim scuze la tot pasul, sa dăm vina pe alții pentru ce nu merge în viața noastră, să cultivăm asiduu o mentalitate de victima. Mai mult, aceasta idee este greu de acceptat și de către persoanele considerate supraresponsabile. Căci una este sa îți asumi responsabilitatea propriilor acțiuni și alta este să îți asumi responsabilitatea pentru actele violente ale unor oameni cu care nu ai avut nimic de-a face si cu care singura legătura pe care o ai este că locuiți împreună în același oraș.

Mulți psihologi ar spune că o astfel de gândire nu face decât să ne culpabilizeze în mod excesiv.

Problema adulților este că și-au pierdut inocența
Accesul la miracol și implicit la supraconștient nu este posibil decât atunci când reîncepem să privim lumea prin ochii unui copil. E vorba despre redescoperirea inocenței, nu despre cultivarea infantilității. Problema adulților este că și-au pierdut inocența, dar și-au accentuat infantilitatea, prin evitarea sistematică a asumării responsabilității. Kahuna afirmă că, reinstaurând inocența – starea în care nu judecăm, nu punem etichete, nu suntem obsedați de câștigul personal – viața noastră se poate schimba radical.

Nu-ți fă probleme. Întreaga lume este creația ta și acest lucru trebuie luat ad litteram, afirmă dr. Len.

Actele violente ale acelor criminali bolnavi psihic din Spitalul de Stat din Hawaii erau responsabilitatea lui, doar pentru faptul că aceștia apăruseră în viața sa.
Problemele lor erau creația sa și, de aceea, tot ce a trebuit să facă pentru a-i vindeca a fost să lucreze asupra lui însuși, să șteargă el însuși gândurile care le-au generat. Exagerare dusă la extrem, am putea spune, chiar dacă descoperirile recente din fizica cuantică par a conduce la aceleași concluzii. Asta înseamnă ca dacă copiii noștri au o problemă de sănătate, ceva din noi a produs acea problema; daca partenerul de afaceri ne trage pe sfoară, noi am făcut ca acel lucru să se petreacă; dacă soțul ori soția ne înșeală, noi am atras asta.

Trebuie să ștergi gândurile care au produs respectiva problemă
Pare absurd. Totuși, evenimentele din viața noastră actualizează amintiri, tipare de acțiune trecute si reacții ciudate. La urma urmei, toți am experimentat reacții care ne-au surprins și pe noi, și pe cei care ne cunoșteau foarte bine – reacții în care parcă nu eram noi înșine, nu-i așa? Dacă te confrunți cu o problemă, o situație limită, un necaz, o suferință, întrebarea pe care trebuie să ți-o pui automat este: ce anume din ceea ce se petrece în mine a generat sau a atras aceasta problemă? Apoi trebuie să ștergi gândurile care au produs respectiva problemă.

Dar cum putem ști care gânduri au creat-o?
Nu vă faceți probleme, spune dr. Len. O parte din voi știe. Trebuie doar să-i dați permisiunea să o facă. “Când judec o persoană, acea persoana devine un “prizonier al gândurilor mele”.

Creăm lumea prin gândurile noastre, iar pentru kahuna aceasta nu este o metaforă. Este o realitate. În viziunea lor – care este comună cu cea a tuturor religiilor – Dumnezeu a creat ființe perfecte, dar noi nu mai putem să vedem acest lucru, fiindcă între ceea ce exista în realitate și ceea ce vedem se interpune gândul.

Noi nu mai vedem ce există în realitate, noi nu ne vedem decât propriile gânduri. Lumea este ceea ce credem ca este, afirmă Serge Kahili King, doctor în psihologie și o autoritate internațională în materie de huna. Psihologia modernă tinde să ajungă la aceleași concluzii, de vreme ce afirmă ca oamenii nu reacționează la evenimentele în sine, ci la propria lor percepție asupra evenimentelor. Mai mult, studiile arată ca oamenii tind să se conformeze percepțiilor altor oameni. Altfel spus, dacă spunem în mod repetat unui copil că este rău, el va ajunge să se comporte ca atare. Daca unui angajat i se laudă în mod repetat performanțele, chiar dacă acestea nu sunt tocmai grozave, el va ajunge să lucreze din ce în ce mai bine.

A nu judeca este singura atitudine corectă vizavi de o altă persoană
În limbajul unui kahuna, acest fenomen se exprimă în felul următor: dacă eu gândesc într-un anumit fel despre o persoană, acea persoană devine un prizonier al gândurilor mele. Asta înseamnă că ea tinde să se conformeze percepției mele și, mai devreme sau mai târziu, se va comporta în așa fel încât să-mi confirme percepția despre el. Prin urmare, actele unei persoane sunt o consecință a ceea ce gândesc despre ea și trebuie să-mi asum responsabilitatea pentru acest lucru. De aceea, a nu judeca este singura atitudine corectă vizavi de o altă persoană.

Dacă este ceva de corectat, spun kahuna, atunci acest ceva reprezintă erorile noastre de gândire. Așa stând lucrurile, atunci poate că nu ar trebui să ne mire foarte mult ca dr. Len și-a vindecat pacienții, lucrând doar asupra lui însuși.
Ce a făcut exact doctorul Len pentru a-și vindeca pacienții? Am repetat încontinuu: Îmi pare rău. Te rog, iartă-mă, a declarat senin dr. Len. Asta-i tot.
De-a dreptul șocant! Bănuiesc că doctorului Len îi place să șocheze, să surprindă printr-o lovitură puternică și neașteptată, rutina noastră mentală. El spune că oamenii, în special vesticii, gândesc prea mult. Mai exact, sunt prinși în rutina unor programe care rulează inconștient. Contrar a ceea ce gândim noi, el susține cu tărie că intelectul nu poate rezolva problemele. Cred că Einstein ar fi fost de acord cu el, din moment ce a declarat că “o problema nu poate fi rezolvată la nivelul de gândire care a generat-o”.

Cere-ți iertare

De aceea, nu trebuie decât să conștientizezi problema pe care o resimți la nivel fizic, emoțional, mental etc., apoi să începi să îți purifici gândirea care a atras-o, printr-un proces de căință și iertare.
“Te rog, iartă-mă pentru că te-am făcut prizonierul gândurilor mele și fiindcă, prin negativismul gândurilor mele, ți-am influențat în mod distructiv comportamentul”. Așa este în creștinism: ruga trebuie precedată de căință și de cererea iertării. Asta este ceea ce poate face conștientul: să se căiască și să ceară iertare. Restul este treaba supraconștientului, el este armonizatorul, vindecătorul. Suntem prizonierii propriei minți și nu putem evada folosindu-ne tocmai de minte – temnicerul însuși.

Cum te poți ajuta în viața de zi cu zi?

Acest proces poate fi folosit în cele mai diverse situații: când suntem bolnavi, când cineva apropiat este bolnav, când ne confruntăm cu probleme profesionale, financiare, sentimentale etc.

Dacă problema ține de sănătate, atunci putem spune trupului:
Îmi pare rău pentru că ți-am făcut rău prin gândurile mele negative. Te rog, iartă-mă! Și repetăm acest lucru cu sinceritate, până problema dispare.

Daca copilul are probleme la scoală, putem repeta mental:
Îmi pare rău pentru că ți-am creat aceste probleme prin gândurile mele. Te rog, iartă-mă!

Este esențial ca trăirea să fie autentică, iar cererea de iertare să fie pe deplin sinceră. Consecința imediată este un sentiment de iubire, iar dr. Len și Morrnah Simeona declară că acesta este un semnal că vindecarea a început.

Probabil că la o prima citire vei respinge aceste lucruri, pe motivul că sunt prostii, povești de adormit copiii. Dar kahuna afirmă ca supraconștientul este receptiv tocmai la limbajul de copil, ignorând formulările savante. Interesant este că psihanaliza a ajuns la o concluzie asemănătoare: interpretările pretențioase, deștepte, intelectualizate nu ajung la pacienți.
Accesul la miracol, și implicit, la supraconștient nu este posibil, decât atunci când reîncepem să privim lumea prin ochii unui copil. E vorba despre redescoperirea inocenței, nu despre cultivarea infantilității. Problema adulților este că și-au pierdut inocența, dar și-au accentuat infantilitatea prin evitarea sistematică a asumării responsabilității.
Kahuna afirmă că, reinstaurând inocența – starea în care nu judecăm, nu punem etichete, nu suntem obsedați de câștigul personal – viața noastră se poate schimba radical: renunțăm la a ne complica viața inutil și ne redobândim bucuria de a trăi, devenim mai creativi, ne adaptăm mai suplu și mai eficient schimbărilor; iar calitatea relațiilor noastre se îmbunătățește semnificativ.

În încheiere

Un medic din Statele Unite ale Americii, dr. Ira Byock, a lucrat foarte mult cu bolnavi în faza terminală și a descris experiențele și concluziile sale în două cărți devenite bestseller-uri.
Una dintre ele se numește „The Four Things that Matter Most” (Cele patru lucruri care contează cel mai mult) și se referă la cele mai frecvente declarații pe care bolnavii le fac celor apropiați pe patul de moarte. Iar acestea sunt:

IARTĂ-MĂ

TE IERT

MULȚUMESC

TE IUBESC

Nu trebuie să ajungem pe patul de moarte pentru a folosi aceste declarații care au un potențial imens în a ne vindeca relațiile și în a ne transforma profund viața.

[b]

Message le Jeu Sep 15, 2011 3:12 pm par Feodora

Imi place cum scrii .
Interesant .

Message le Ven Sep 23, 2011 2:08 pm par CM

Apreciez in mod deosebit cand oamenii depasesc sfera teoretizarilor si trec la practica.
Am inceput chiar eu sa practic cele scrise mai sus constientizand ca ar fi nevoie. Oricum, cred ca oricine poate sa incerce, imposibil sa trecem prin viata fara nici o suparare.

Si ce credeti ca mi s-a intamplat Smile
A doua zi mi s-a facut rau dar am continuat. Rau in sensul ca am inceput sa simt suparare fata de cel caruia i-am cerut iertare. Si nu orice suparare, ci un sentiment foarte puternic si persistent, obsesiv.
A trebuit sa iau un remediu ca sa-mi dispara starea.

O sa mai incerc, momentan m-am potolit si incerc sa-mi dau seama ce am rascolit. Oricum, interesanta experienta.

Message le Ven Sep 23, 2011 3:12 pm par Marta

Ce remediu ai luat ?

Message le Ven Sep 23, 2011 3:19 pm par CM

nu am luat un remediu homeopat
Am apelat la remediile florale Bach

Message le Ven Sep 23, 2011 3:25 pm par Marta

Multumesc, asa o sa fac .

Message  par Contenu sponsorisé