Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Mer Avr 04, 2018 9:19 pm par John

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Sam Mar 17, 2018 1:43 am par John

» Adresa Institut national de medicina complementara si alternativa Bucuresti
Jeu Fév 15, 2018 10:58 pm par John

» Phytothérapie immunostimulante
Jeu Fév 15, 2018 10:34 pm par John

» Bronsita tratament acupunctural si homeopat
Dim Fév 11, 2018 12:32 pm par John

» Pour la programmation
Jeu Fév 08, 2018 9:50 am par John

» HOMEOPATIA în Belgia si Romania
Mer Jan 31, 2018 8:13 pm par John

» Masuratori de biopotentiale electrice la pacientele cu endometrioza pentru diagnosticul acupunctural
Ven Jan 26, 2018 8:06 pm par John

[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/

Orgoliul sau nevoia de protectie a teritoriului

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

18122011

Orgoliul sau nevoia de protectie a teritoriului

Orgoliul isi are origini indepartate, experientele efectuate in Rusia au demonstrat ca acesta este present la animale ca o forma de manifestare a unui Ego primitive, prezent in forma accentuate la animalele de prada .
Studiile au demostrat ca si la alte categorii este prezent, cum ar fi pasarile .
Mentionez dintre pasari : cocosul si curcanul .
La fel ca si oamenii aceste pasari isi desconsidera adversarul.
Exista o intricare a acestui feeling cu celelalte sentmente prezente la animale si pasari, adica furia, gelozia, aspecte ce definesc comportamentul speciei .
Extrapoland pe acest forum userul simbad l-as asemana cu un cocosel micut care de frica reactioneaza cu o anume agresivitate la pericole incercand a-si delimita un teritoriu in sfera homeopatiei .
Argument este invartosarea cu care isi apara propriile convingeri fara a isi pune problema daca acestea sunt solide sau sunt construite pe un fond fals .
Am facut aceasta cercetare psihologica, de stabilire a unui paralelism intre comportamentul animalelor, pasarilor si oamenilor ce va fi utila medicilor umani si veterinari din Rusia, precum si medicilor homeopati care aplica tratamentul homeopat la animale sau pasari .
Tin sa ii multumesc lui simbad pentru ca s-a oferit voluntar la acest studiu, furnizandu-mi informatii pretioase ale comportamentului unui utilizator de internet
In viitor acesta lume virtuala va depasii lumea reala, fiind posibil un diagnostic psihologic printr-un algoritm de testare a reactiilor individuale .

Korsakov
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2254
Data de inscriere : 22/05/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Orgoliul sau nevoia de protectie a teritoriului :: Commentaires

Message le Jeu Déc 22, 2011 1:16 pm par Mihai

Elena a écrit:Este cel mai mare geniu . Voi fi cea mai fericita femeie sa il cunosc . Un medic care stie diagnosticul fara analize, fara sa te cunoasca se naste la 1000 de ani . Sunt mandra ca e roman sau stie romaneste, ar trebui sa ia premiul Nobel pentru medicina .

Pentru ce ?

Message le Jeu Déc 22, 2011 8:39 pm par Korsakov

Nu mai am nevoie de inca un premiu .
Am destule premii, nu mai au loc pe pereti .

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Message le Jeu Déc 22, 2011 11:57 pm par Korsakov

Teoria ca teoria, practica este esentiala si asta nu e usoara daca filozofezi .

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Message le Ven Déc 23, 2011 7:59 am par John

1. Simbad profesorul Korsakov e invitatul, prietenul meu . Daca mai stai pe forum am rugamintea sa nu il mai jignesti .
2. Da, dansul nu face homeopatie clasica, nici nu ar avea cum . In Rusia acupunctura, homeopatia s-au dezvoltat sub teroarea comunista, medicii fiind obligati sa ii ii dea o abordare psihologica, fiziopatologica cu accent pe doctrina Pavloviana .
3. Sunt oameni la care ironia, gluma face parte din structura lor . Si eu ii suport destul de greu dar incerc sa trec peste refularile ironiilor lor .
4. Homeopatia, acupunctura se adreseaza in special oamenilor si rolul omului pe pamant este evolutia .Boala este o sansa, un stadiupe care sufletul nostru trebuie sa il depaseasca .
Atunci cand vindeci o boala sau mai multe la pacient acel remediu asa zis de constitutie se schimba, alta este necesitatea dupa ce ai depasit stadiul respectiv .
5. Toti ( sau aproape toti )vrem sa invatam, sa stim, sa aflam cat mai mult, cred, sper ca e cazul si la dansul .
Cred ca de aceea te provoaca .

Message le Ven Déc 23, 2011 10:12 am par Korsakov

De unde stii ce se face in Rusia, ai fost aici sa iti dai cu parerea !
Medicii nostri homeopati incepatori lucreaza doar cu repertoarul ca pe vremuri, adica primitiv .
Stiinta medicala a mai avansat daca nu stiti asta . Ce sa invat eu de la simbad ?
Nu am ce sa il provoc, ma amuza doar dar nu merita atentia mea .
Romanilor le lipseste increderea in ei, de aceea afiseaza fata de straini o atitudine umila si se mai mira ca sunt jigniti cu apelative suburbane ( prosti, tigani, cersatori...) . Va meritati soarta, daca nu stiti sa va respectati cum vreti sa va respecte altii ?
Rusii sunt respectati pentru ca nu se poarta ca niste slugi cum se poarta alti
Hai contrazice-ma daca poti .

Message le Ven Déc 23, 2011 11:40 am par Mihai

Cum de stiti asa de bine romaneste ?

Message le Ven Déc 23, 2011 6:18 pm par dr Estebanus Marcel

De asta am si plecat din Romania .
Nu mai suportam umilinta .

Message le Ven Déc 23, 2011 7:33 pm par Rely

dr Estebanus Marcel a écrit:De asta am si plecat din Romania .
Nu mai suportam umilinta .

Numai simbad nu pleaca desi il umilesc toti

Message  par Contenu sponsorisé

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2