Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Ven Oct 20, 2017 3:03 pm par Dr.Ioan

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Remedii pentru persoane indoliate

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

29042012

Remedii pentru persoane indoliate

Buna ziua,
Va scriu in speranta de a gasi o cale prin care sa-mi ajut mama care sufera dupa decesul tatalui meu. Nici eu nu stau mai bine dar la ea au aparut simptome fizice care ma ingrijoreaza:
-are tensiunea mica care variaza :sistolica103-117 diastolica 52-69
-numarul batailor pe minut este scaut: 48-61 (in functie de momentul zilei)
-dureri de cap care au aparut dupa durerile din piept localizate la inceput spre ceafa partea stanga, apoi ieri durerea de capt a aparut in frunte partea stanga.
-tresare usor, se sperie din orice(in momentul resuscitarii tatalui meu si ea reactiona odata cu el).
Pana sa ajungem noi ea a fost singura cu tata si ne-a zis ca e prima data cand vede pe cineva murind.
Este suparata pe toata lumea gandindu-se ca poate nu a facut tot ce putea pentru a nu muri tata(tatal meu a murit de stop cardiorespirator). Ca remediu a luat o singura doza de Ignatia 200, dupa care a fost un pic mai bine reusind sa o conving sa mearga acasa pentru a se linisti.
Mentionez ca in ziua inmormantarii i s-a facut rau si nu-si aduce aminte cum a ajuns in masina. Am chemat si ambulanta au monitorizat-o dar nu i-au dat nimic mi-au recomandat sa-i dau remotiv si eventual extraveral si sa bea multa apa.
A consultat-o si medicul de familie care i-a recomandat doar xanax, pe care inca nu l-a luat si eventual vitamine.
Pe mine ma ingrijoreaza numarul mic de batai pe minut desi medicul de familie mi-a zis sa mai asteptam pana se odihneste si se reface organismul.
In prezent ia doar vitamax.
Pe baza celor expuse mai sus daca cineva ma poate ajuta ii sunt recunoscatoare. Revin si cu alte amanunte daca este necesar.

vnegraia

Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 10/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Remedii pentru persoane indoliate :: Commentaires

Message le Lun Mai 07, 2012 9:46 am par vnegraia

Mama a luat o doza Arnica Mille si din punct de vedere psihic pare mai bine. A reaparut o durere mai veche la incheietura soldului stang si dureri suportabile la o lucrare dentara. A dormit ceva mai bine. Bataile inimii nu au mai scazut sub 50.
Este mai activa si isi gaseste mereu cate ceva de facut. Durerea de cap este acum suportabila si nu mai are nevoie de medicamente sa-i atenueze durerea.

Message le Lun Mai 07, 2012 9:32 pm par Korsakov

Vnegraia dupa o saptamana de la administrarea Arnica, vezi daca mama ta are dorinta crescuta de sare sau retine apa ( edeme) cand mananca sarat, deci Natrum muriaticum CH 30 la 3 zile circa 2 saptamani .

Message le Lun Mai 07, 2012 9:41 pm par dr Mestes Istvan

Ce logica !
Cum dreaku se potriveste Arnica cu Nat mur ?

Message le Lun Mai 07, 2012 9:45 pm par dr Corlatan

Mestes te grabesti, eu cred ca proful are scheme structurate pe evolutii, adica ce cere organismul .
Nu te supara dar eu cred ca nu gandeste rau Korsakov .

Message le Lun Mai 07, 2012 9:56 pm par dr Mestes Istvan

Nu zic nimic, e pretenarul dr Dumitrescu .
Un lucru nu inteleg insa, Korsakov rus, basarabean sau ce natie o fi zburda pe acest forum facandu-si reclama in timp ce colegul Dumitrescu ( am voie sa pun asta ? ) tace sau cearta pacientii ce il deranjeaza cu telefoanele .
Eu cred ca Dr Dumitrescu e mai bun ca proful, chiar si proful recunoaste .
Nu sunt adeptul teoriei conspirationiste dar pe acest forum ceva e putred, personal nu l-as lasa pe proful K sa ii jigneasca pe romani .
Vad ca sta pe forum si tace domnul prof K ! affraid

Message le Mar Mai 08, 2012 7:01 am par vnegraia

Multumesc domnule profesor, voi fi atenta la cele ce mi-ati recomandat. Voi reveni cu evolutia ei viitoare.
Intre timp a facut un RMN a carui rezultat este: "Deborduri discale posterioare la nivel C3-C4, C4-C5 si C5-C6 cu mici amprente supra sacului dural". Banuiesc ca acesta este motivul durerii ei de cap.

Message le Mar Mai 08, 2012 7:38 am par Patrascu T Dumitru

Se poate ameliora spondiloza cervicala prin homeopatie ?

Message le Mar Mai 08, 2012 8:49 pm par dr Estebanus Marcel

Patrascu T Dumitru a écrit:Se poate ameliora spondiloza cervicala prin homeopatie ?

Tratamentul se recomanda in functie de simptomele fiecarui pacient .
Adica este individualizat .

Message le Mar Mai 15, 2012 11:53 am par STANISLAV RIBENTROV

dr Mestes Istvan a écrit:Nu zic nimic, e pretenarul dr Dumitrescu .
Un lucru nu inteleg insa, Korsakov rus, basarabean sau ce natie o fi zburda pe acest forum facandu-si reclama in timp ce colegul Dumitrescu ( am voie sa pun asta ? ) tace sau cearta pacientii ce il deranjeaza cu telefoanele .
Eu cred ca Dr Dumitrescu e mai bun ca proful, chiar si proful recunoaste .
Nu sunt adeptul teoriei conspirationiste dar pe acest forum ceva e putred, personal nu l-as lasa pe proful K sa ii jigneasca pe romani .
Vad ca sta pe forum si tace domnul prof K ! affraid

Cati bolnavi ai tratat tu pe acest forum ca sa ai dreptul sa iti dai cu parerea despre domnul profesor ?

Carcotas .

Message le Mar Mai 15, 2012 12:35 pm par dr Estebanus Marcel

Invidia e o boala grea iar " medicii sunt lupi intre ei " .

Message le Mar Mai 15, 2012 12:37 pm par vnegraia

Am urmarit evolutia mamei si nu are dorinta de sare si nici nu retine apa.
Din pacate sora a avut un atac de panica, iar mamei ii revenise durerea de cap mai severa la aflarea vestii dar dupa cateva zile s-a ameliorat fara sa ia medicamente alopate.Remediul Arnica a ajutat-o in mod sigur in tot acest timp.
Noaptea doarme mai bine doar daca transpira.

Message le Mar Mai 15, 2012 3:45 pm par dr Mestes Istvan

dr Estebanus Marcel a écrit:Invidia e o boala grea iar " medicii sunt lupi intre ei " .

Cum se scrie asta in rusa ?
Nu stii !
Invata, invata, invata limba rusa ( asa a zis Lenin )

Message le Jeu Mai 24, 2012 10:57 am par vnegraia

Mamei nu i-am dat Matrium Muriaticum a ramas doar cu doza de Arnica. Zilele acestea este stresata cu organizarea pomenii de 40 de zile. Nu stiu cum as putea sa o ajut mai ales ca intr-o noapte nu a dormit deloc.
Are insomnii si s-a agravat durerea in zona coloanei cervicale.
Daca domnul profesor isi mai aminteste cazul poate ma ajuta cu o sugestie. Dorinta de sarat nu are nici acum si nu retine apa.
Va multumesc pentru timpul acordat.

Message le Jeu Mai 24, 2012 9:05 pm par Korsakov

Negraia exista la medici raspundere, simptomatic te pot ajuta, pentru o boala cronica e nevoie de consult personal .

Message le Lun Mai 28, 2012 9:35 am par vnegraia

Multumesc domnule profesor pentru raspuns sunteti corect si apreciez acest lucru. Vom merge la un consult homeopat dar e mai greu de ajuns ca trebuie sa mergem in Bucuresti. Din pacate la dumneavoastra nu avem posibilitati sa ajungem desi ne-am fi dorit.

Message  par Contenu sponsorisé

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut