Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Ven Oct 20, 2017 3:03 pm par Dr.Ioan

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroďdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoű 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Un Referendum pentru remediile naturale

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

Un Referendum pentru remediile naturale

Message par Dr.Ioan le Mer Juil 04, 2012 6:17 pm

În ce constă campania "Referendum-ului pentru remediile naturale"?
Prin desfășurarea în toate cele 27 de state membre ale Uniunii Europene a "Referendum-ului pentru remediile naturale" campania își propune garantarea accesului liber la remedii naturale fundamentate științific pentru toți cetățenii UE. În vederea atingerii acestui țel, dorim să obținem un milion de semnături printr-o petiție care să ceară organizarea fără întârziere, în cadrul Uniunii Europene, a acestui referendum.
De ce este nevoie de această inițiativă?

Sub aparența "protecției sănătății publice" legislația europeană vine cu măsuri draconice menite să restricționeze informațiile despre majoritatea remediilor naturale și uzul acestora. Toate acestea se întâmplă în timp ce milioane de oameni mor anual din cauza unor boli cronice precum atacul de cord, atacul cerebral și cancerul și în timp ce sute de studii clinice și științifice demonstrează faptul că remediile naturale (incluzând și terapiile cu vitamine) pot preveni apariția acestor boli.
Pentru a afla cât de restrictive sunt legile europene cu privire la remediile naturale, precum și amenințarea dreptului de a le putea alege din Statele Unite, apăsați aici.
Care este situația curentă a acestei campanii?
Debutul acestei petiții a avut loc în 2002, iar la acea vreme eram încă conduși de speranța că Bruxelles va asculta vocile oamenilor. De atunci și până acum însă, ca urmare a impunerii a Tratatului dictatorial de la Lisabona asupra cetățenilor Europei, cele mai mari temeri ale noastre despre natura acestui construct și a structurii nedemocrate care îl însoțește, au devenit realitate. Ținând seama de aceasta și de faptul că peste un sfert de milion de oameni au semnat petiția, am decis că este important să continuăm campania, maximizând în același timp eforturile de trezire a conștiinței globale cu privire la adevărata natura a sistemului de la Bruxelles și a originii sale.
Așa cum cutremurătoarea carte "Rădăcinile naziste ale UE Bruxelles" o arată, arhitecții cheie ai conceptului 'UE Bruxelles' au fost recrutați dintre aceiași tehnocrați care anterior concepuseră planurile unei posibile Europe naziste de după cel de-al Doilea Război Mondial. Acest fapt, ascuns în mod deliberat cetățenilor Europei de mai bine de șaptezeci de ani, explică similitudinea șocantă dintre natura nedemocrată a UE Bruxelles și planurile naziste postbelice pentru o "arie economică europeană integrată". Dacă după lectura acestei importante cărți doriți să ne ajutați voluntar în răspândirea informațiilor pe care le conține, vă rugăm să ne contactați.
În lumina noii înțelegeri a naturii ‘UE Bruxelles’ a devenit din ce în ce mai clar pentru noi faptul că rezultatul luptei globale pentru libertatea sănătății și a alegerii remediilor naturale este direct dependent de demontarea acestei structuri și înlocuirea ei cu o Europă cu adevărat democrată.
Pentru a contribui la atingerea acestui scop, încurajăm de asemenea semnarea petiției 'O Europă pentru oameni, dinspre oameni'. Redactat de către supraviețuitorii lagărului de concentrare Auschwitz din Al Doilea Război Mondial, acest document unic justifică necesitatea ca sănătatea și viețile cetățenilor Europei să fie apărate de interesele corporatiste ale căror profituri de mii de milioane de dolari rezultă din transformarea corpului uman într-o piață de desfacere. Numitorul comun al acestor interese, reprezentate în primul rând prin industria farmaceutică și industria alimentară a organismelor modificate genetic, sunt produsele patentate care dau seama de investițiile gigantice de grup făcute pe cheltuiala sănătășii și a vieților a milioane de oameni. Petiția "Europa pentru oameni, dinspre oameni" cere așadar dreptul la sănătate; dreptul la viață; dreptul la o alimentație naturală; dreptul la un mediu de viață sănătos; respect pentru demnitatea umană și protecția valorilor sociale.
[Vous devez ętre inscrit et connecté pour voir ce lien]
Dr.Ioan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2120
Puncte : 34942
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Re: Un Referendum pentru remediile naturale

Message par Tudor le Ven Juil 06, 2012 7:04 am

Am votat .
Va sustin .
Tudor

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Puncte : 24333
Data de inscriere : 10/03/2011

Message par CM le Ven Juil 06, 2012 11:52 am

am copiat link-ul si am dat sa semneze tuturor colegilor si prietenilor
puteti face la fel
nu este o gluma, este vorba de fenomene complet absurde care pot sa se manifeste daca nu suntem vigilenti.
In proiectul de legi, printre alte aberatii, se intentioneaza interzicerea consumului de menta, culegerea acesteia de pe marginea drumului ar fi declarata infractiune, babuta care vinde menta in piata ar putea fi condamnata la inchisoare.
Smile
CM

Numarul mesajelor : 101
Puncte : 24792
Data de inscriere : 21/01/2011

Message par Dr.Ionescu Sterian le Ven Juil 06, 2012 2:59 pm

Am votat .
Dr.Ionescu Sterian
Moderator
Moderator