Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
candida bucala la copil EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
candida bucala la copil EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
candida bucala la copil EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
candida bucala la copil EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
candida bucala la copil EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
candida bucala la copil EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
candida bucala la copil EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
candida bucala la copil EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

candida bucala la copil

Aller en bas

19102012

Message 

candida bucala la copil Empty candida bucala la copil




Buna ziua, domnule doctor
Am o fetita de 4 ani si 8 luni care, de anul trecut, de cand a mancat niste iaurturi cu fructe de la Zuzu si Danone a facut candida bucala. la inceput n-am stiut ce este, avea limba incarcata si din cand in cand se descuama limbuta destul de urat, au inceput sa apara si aftele pe limba si gingii, apoi a vomitat urat si 4 luni a durat-o burtica, pana i-am dat eu Helmiflores, (facusem deja, inainte sa vomite, in noiembrie, un tratament cu Vormex deoarece avea giardia). Burtica s-a linistit dar limbuta si aftele nu. Am observat ca-i apar afte si i se descuameaza limba, cand mananca ceva ce contine margarina, delicat..., ca o doare burtica sau face diaree atunci cand mananca legume sau fructe care nu sunt romanesti, am fost la multi doctori, am facut multe analize, cred ca are alergie la aditivi si pesticide,dar nu ne-a certificat nimeni acesta alergie, pana la 3 ani si 7 luni a putut manca orice fara probleme. Unii doctori ne recomanda sa facem niste analize in strainatate, altii ne spun sa nu facem analize pt alergii ca n-ar iesi nimic la un copil asa mic. Noi...suntem bugetari, dar pt ea am face orice.
In august i-am facut o analiza pe limbuta si i-a iesit filamente de Candida Albicans, la recomandare Dl. Doct Stanciu Adrian i-am dat Diflucan sirop, Isoprinosine, Colostum cu probiotice alternat cu Protectis, acum Borax si calciu Osteocinesine +1 Vigantol/zi. De aproape un an, tine un fel de regim, nu mananca lapte de vaca, ci de capra de 8 luni (o durea burtica si de la lapte), si nimic ce contine aditivi, desi, afara la joaca, sau la gradi, mai scapa o gurita de biscuite, o bucatica de ciocolata si o luam de la capat cu limbuta si cu cate o afta. Are si o rinita alergica , in fiecare seara se infunda pe nas, doarme cu gura deschisa si dimineata o doare in gat, mai nou de la gradinita a avut amigdalele imflamate, fara febra, doar cu tuse productiva.
Cum i-au aparut dintisorii s-au si cariat, de 2 ani noi colindam cabinetul de stomatogie- carie de biberon si dinti porosi. S-a nascut cu fontanela f mare, care s-a inchis la 1 an si jumatate, i-am facut radiografie si ni s-a spus ca are o camera in plus la creier, care este o varianta a normalului. DE asemeni s-a nascut cu ata la limba, la 8 luni i-am taiat ata la limba, pentru ca de-abia manca,si pana la 1 ani si jumatate aproape, vomita la fiecare masa. LA 3 ani a facut operatie de polipi la indicatia doctorului Stanciu Adrian, pentru ca se infunda mereu pe nas si avea mai tot timpul rosu in gat, si i se atrofiasera un pic urechile. Antibiotice nu a luat niciodata, in general, doar medicamente naturiste sau homeopate.
Nu-i place sa doarma, noaptea adoarme tarziu, la pranz nu mai doarme deloc de 1 an. Este foarte vesela si sociabila, prietena cu toata lumea, nu sta locului o secunda, e foarte curioasa si foarte vorbareata,cateodata memoreaza cam greu poeziile de la gradinita. Mananca orice, dar nu prea bea lichide. E mai mereu constipata, de vreo 4 zile i-am dat ulei de peste, acum iese afara in fiecare zi. II este frica ca m-ar putea pierde si de intuneric, ii pleca sa fie mereu prima Very Happy . Cateodata , o mai doare burtica dupa ce mananca, iar la orice masa face pauza si apoi mananca iar. Din cand in cand ii dau cate o cura doua de seminte de dovleac pe burtica goala. Mananca destul de bine, dar este slaba, are 16.5 kg imbracata.
Am fost cu ea, acum vreo doaua saptamani la un medic homeopat care ne-a recomandat Lycopodium CH 30 cate 7 granule dimineata si seara timp de 6 zile, pauza 20 de zile apoi Pulsatilla CH 200 tot 7 granule doar dimineata timp de 5 zile. Cand am fost sa le cumpar, 2 farmaciste mi-au spus ca este un tratament foarte puternic pentru un copil, si mai bine as cerea parerea unui alt doctor homeopat. Eu n-am stiu ca existati, domnule doctor, pana ieri, cand o mamica mi-a povestit de dumnevoastra, imi cer scuze ca indraznesc sa va scriu toate astea, dar nu stiu ce sa fac sa fie bine pentru copilul meu. VA rog din suflet, am mare nevoie de un sfat!
elilavi
elilavi

Numarul mesajelor : 5
Puncte : 41797
Data de inscriere : 19/10/2012

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

candida bucala la copil :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Oct 19, 2012 4:43 pm par Dr Ioan Dumitrescu

1. Scrieti : " Eu n-am stiu ca existati " - nu era obligatoriu sa stiti ca exist eu, sunt doar un simplu medic din Romania .

2. Banuiesc ca fetita nu a beneficiat prea mult de laptele matern .

3. Tratament homeopat, programari, detalii, etc aici :
http://migraineh.blogspot.ro/2011/03/acupunctura-homeopatie-consultatii.html




Revenir en haut Aller en bas

elilavi

Message Ven Oct 19, 2012 6:43 pm par elilavi

multumesc tare mult! voi suna luni pentru o programare. o seara buna !

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Ven Oct 19, 2012 7:02 pm par dr Mestes Istvan

Nu contest meritele doctorului Dumitrescu dar nu ma pot abtine sa nu rad cand vad ca isi spune "un simplu medic " .
Cred ca ar fi fost un bun politician, il batea si pe Basescu cameleonul .
Evident ca a facut legatura dintre sindromul dispeptic al copilul cauzat de o disfunctie pancreatica pe lactaza consecinta a insuficientei alaptari naturale .
Daca dansul ar fair play nu se va cobori sa baneze un coleg doar pentru ca ii spune un adevar .
Remediile recomandate sunt aiurea, se vede de la o posta, nu dilutia era problema .

Cazul este in lueza, remediul este probabil Calcarea fluorica .
Profu este de alta parere ?

Revenir en haut Aller en bas

elilavi

Message Mar Oct 23, 2012 2:54 pm par elilavi

da, asa este, n-am alaptat fetita decat pana la 3 luni si jumatate.

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Jeu Oct 25, 2012 8:56 pm par STANISLAV RIBENTROV

In Rusia avem cele mai bune tratamente din plante pentru candidoza .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Jeu Oct 25, 2012 9:21 pm par Socrates

Eu nu stiu cum de va lasa Ioan sa faceti asa prosteste si obraznic non stop r e c l a m a la Rusia voastra pe forumul lui si pe un forum romanesc. De parca voi ati fi inventat voi homeopatia... macar de ar veni vreunul in Rusia la voi...mai sunteti si aerieni. Voi sunteti de fapt rusi sau romani ?

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Jeu Oct 25, 2012 9:28 pm par STANISLAV RIBENTROV

Comunistule, asta e un forum liber . Am scris de plante nu de homeopatie .
Vezi ca nu ai folosit tratamentul 10 palme in fata oglinzii !
Te rog incearca si vei gandi normal .

Revenir en haut Aller en bas

Razvan

Message Jeu Oct 25, 2012 9:30 pm par Razvan

STANISLAV RIBENTROV a écrit:Comunistule, asta e un forum liber . Am scris de plante nu de homeopatie .
Vezi ca nu ai folosit tratamentul 10 palme in fata oglinzii !
Te rog incearca si vei gandi normal .

Nu i-ati zis de cate ori pe zi sa isi aplice tratamentul . Laughing

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum