Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Endometrioza si astm EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Endometrioza si astm EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Endometrioza si astm EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Endometrioza si astm EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Endometrioza si astm EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Endometrioza si astm EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Endometrioza si astm EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Endometrioza si astm EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Endometrioza si astm

Aller en bas

26012014

Message 

Endometrioza si astm Empty Endometrioza si astm




Buna seara! Am gasit forumul dv cautand homeopati si terapeuti acupunctura. Am 30 de ani, iar la 28 de ani am fost diagnosticata cu chisturi ovariene f posibil endometriozice (CA125 a fost f mare, 170, iar toate analizele care ar fi putut indica o afectiune mai grava au iesitnegative, deci s-a pus diagnosticul de endometrioza bazat si pe durerile fff mari pe care le aveam). De atunci, am incercat sa lupt contra acestei boli asa cum am putut. In 2010 am scapat de un chist de 7 cm, pe ovarul stang cu tratamet homeopat de la doamna dr. Ema Popescu (fiica dr. Chirila), insa in 2011 cand chistul avea doar 4.5 cm insa era septat si neregulat, tratamentul nu a mai dat roade.

Am avut sangerare foarte multe luni, am facut doua injectii cu Diphereline pentru inhibarea ciclului si a fost mai bine. In 2013, in septembrie, a fost un episod asemanator, am aflat ca am chisturi tot endometriozice de 6.5 cm pe ambele ovare,am facut iar Diphereline, iar in decembrie acestea erau de 4.5 cm pe ovarul stang si 2 cm pe ovarul drept, deci o reala imbunatatire.

Mentionez ca am si un astm care se declanseaza doar iarna, acum am o tuse suparatoare pe care mi-o tratez cu Medrol si Seretide, dar eu sper sicred ca prin homeopatie si acupunctura imi pot trata aceste doua afectiuni.

Pentru asta, am nevoie de ajutorul dv. Ce trat sa urmez, la ce doctor sa apelez avand in vedere profilul celor doua afectiuni.

Va multumesc din suflet!
denisa1983
denisa1983

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 37145
Data de inscriere : 26/01/2014

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Endometrioza si astm :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Jan 27, 2014 8:58 am par Dr Ioan Dumitrescu

1. Cele doua afectiuni ale tale sunt doar simptome, boli ale aceluiasi proces patologic . Organismul functioneaza unitar .
2. Orice tratament e bun daca este corct ales
3. In cazul dumitale avand o suferinta cronica ai nevoie atat de tratament homeopat cat si acupunctural .
4. Institutul de acupunctura Bucuresti este singurul centru unde se fac masuratori electrice ale punctelor de acupunctura, permitand a reduce numarul de ace la 2-3 per sedinta .
5. Vino saptamana viitoare la instiut cu bilet trimitere si adeverinta ca sa platesti 50 % din contravaloare servicii . Saptamana viitoare marti sau joi ora 16 . Acupunctura nu se face cand femeia este la ciclu .

Revenir en haut Aller en bas

denisa1983

Message Lun Jan 27, 2014 10:50 am par denisa1983

Va multumesc!

Revenir en haut Aller en bas

denisa1983

Message Lun Jan 27, 2014 10:25 pm par denisa1983

Domnul doctor, sper sa nu va suparati ca imi permit sa va intreb, insa data fiind situatia nu cred ca voi ajunge saptamana aceasta sau cea viitoare in Bucuresti. Tusesc sec de aproape 2 luni si deja nu mai suport. eu am fost la un domn dr. homeopat in Ploiesti, am primit un tratament, insa nu se vad mari ameliorari. am asa: Drosera CH7 dim, Coccus Cacti Ch 7 pranz, si Sticta Pulmonaria CH7 pana pe 3 februarie. in plasuta asta vad ca mai am si Nux Vomica, Ch15, Pulsatilla Ch30, Histaminum Ch9, Thimusinum Ch5, Thuya CH30, Aconitum Ch30, , dar acestea ar trebui sa le iau dupa 3 februarie.

Va rog mult, daca se poate, sa imi spuneti, pot face ceva, sa iau ceva, sa cresc doza sau nu stiu..sa scap de aceasta tuse? Efectiv seara simt ca nu mai pot Sad

Va multumesc!

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum