Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil

Aller en bas

20022014

Message 

Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil Empty Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil




Buna ziua oricui imi citeste "strigatul" de ajutor!
Pe scurt, nu am ciclu de 5 luni, iar inainte venea la 2-3 luni cu ajutorul tratametnului naturist. Nu vreau sa iau anticonceptionale, recomandate de medici, pt ca imi doresc un copil. Am 35 de ani si problemele cu ciclul au inceput prin 2010-2011. In 2010 am avut un avort cu soc si o sperietura zdravana la chiuretaj pt ca nu mi s.a facut anestezie. Aparent am trecut peste, in 2011 am pierdut o sarcina (ciclul venise normal, dar era avort partial, dupa spusele doctorului). De atunci probleme cu ciclul care nu s.a mai reglat, dimpotriva.
Ajutati-ma cumva, va rog! Am citit aici pe forum la Rely, ca o prietena a ei a primit Platina CH30, a 2a zi, Platina CH200, pt ca nu.i venise ciclul si s.a rezolvat. Dar daca luna viitoare nu vine, se poate repeta? Ce sa fac?  Neutral 
Multumesc anticipat!
gabry
gabry

Numarul mesajelor : 10
Puncte : 36904
Data de inscriere : 20/02/2014

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Ajutor: amenoree, dar imi doresc copil :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Fév 20, 2014 8:53 pm par Dr Ioan Dumitrescu

1. Lipsa ciclu=dereglare hormonala ax hipotalamo-hipofizo-ovarian .
2.Posibil cauza psihosomatica ( soc, sperietura avuta ), inhibitie realising factor .
Veniti la innstitut cu analizele sau le facem acolo . Nu va puteti trata de o afectiune cronica aici pe forum .

Atentie :

Medicii care mai dau tratament la plesneala aici sunt esclusi de pe forum .

Revenir en haut Aller en bas

gabry

Message Ven Fév 21, 2014 9:45 am par gabry

As veni daca as putea. Din pacate locuiesc in Germania, iar aici mi s.au prescris tot medicamente alopate si nu vreau sa le iau. Nu stiu ce sa fac. Poate cand ajung in Romania, dar timpul e atat de scurt! Nu gasesc despre ce institut este vorba si adresa. Scuzati-mi nestiinta! O zi buna!

Revenir en haut Aller en bas

gabry

Message Ven Fév 21, 2014 10:34 am par gabry

Am gasit adresa institului!

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Fév 21, 2014 3:24 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Institut
https://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Puteti incerca o singura doza de Opium CH 200, adica doar 5 granule cand Luna Noua .
O consultatie homeopata poate dura si 2 doua ore ( stiti mai bine asta )

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum