Acupunctura si homeopatie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Ven Mai 12, 2017 9:42 pm par Renoir

» Esofagita de reflux
Jeu Avr 13, 2017 9:54 am par Dr.Ioan

» Point d'acupuncture pour apprendre les mathématiques.
Jeu Jan 05, 2017 8:58 am par Dr.Ioan

» L'herpes oculaire
Jeu Jan 05, 2017 8:57 am par Dr.Ioan

» Bon anniversaire.
Sam Déc 31, 2016 8:11 pm par Rives Hara

» Le traitement du cancer avec le vaccin
Lun Déc 26, 2016 6:46 pm par Dr.Ioan

» L'acupuncture peut augmente l'immunité?
Lun Déc 26, 2016 6:45 pm par Dr.Ioan

» Blocaj emotional
Jeu Sep 08, 2016 3:51 pm par Patrascu T Dumitru

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Despre cancer

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

21012015

Despre cancer

Despre cancer
Am primit pe e-mail un articol despre vindecarea miraculoasa a cancerului
Dr. Leonard Coldwell: Din experienta mea, orice cancer se poate vindeca între 2 și 16 sãptãmâni. Dar la fel de adevarat este și faptul cã orice doctor cu o experiența de peste 20 de ani, știe cã aceastã bolalã se poate vindeca și instantaneu, fenomen cunoscut ca vindecare spontanã …”
Toate vin si toate pleaca .

Cati ametiti nu au sustinut ca ei vindeca cancerul si apoi s-au partzait...
Am incercat sa tratez in 30 de ani diverse forme de cancer .
Un lucru e sigur sunt pacienti la care organismul gaseste singur solutia vindecarii, asta spune si acest doctor Leonard Coldwell .

Cancerul este faza 6 homeotoxicologia a bolilor cronice . Ultima faza de imbolnavire a organismului .

Teoria PH-ului acid, a interventiei sistemelor REDOX in detioxifere, in procesul de glicoliza aeroba sunt valabile dar nu acopera intreaga fiziopatologie a cancerului
Personal refuz sa ma mai ocup de tratamentul boli canceroase din cel putin trei motive : 
1.     aceasta ultima faza de imbolnavire e imposibil de tratat .

2.     Bolnavii al caror soft, adica ADN are un program corect de autovindecare scapa datorita organismului lor . Meritul meu este modest .

Am o pacienta in varsta care a facut toate formele de cancer : pulmonar, tiroidian, de colon, leucemie, etc care se vindeca de un cancer si dupa un timp face alt tip de cancer .

3.     Boala canceroasa are si o dimensiune spirituala de vindecare Karmica .

Una dintre paciente cu cancer pulmonar, fara sa fie credincioasa, atee -  a inteles ca omul face parte din Univers, din Dumnezeire .
A devenit credincioasa si desi medicii germani ii dadeau doar 6 luni de trait, dansa a mai trait inca 2 ani .
Daca nu s-ar fi luat dupa niste laudarosi gen dr Leonard Coldwell care promit marea cu sarea pentru a-i jumuli pe pacienti de bani poate ar fi trait si acum pentru ca dansa se vindecase spiritual intr-un procent fezabil sa treaca in faza 5 homeotoxicologica .
Pe examenul tomografic tumorile regresasera, unele disparusera iar starea generala era buna .

Nu e vina pacientului ca este disperat sa apeleze la acesti excroci care habar nu au de medicina oncologica .
Noi suntem de vina ca nu testam sensibilitatea celulelor canceroase la citostatic, ca nu tratam organismul ca un intreg : somatic, psihic si spiritual .  E vina noastra ca am uitat ce inseamna apoptoza .
E vina noastra ca suntem lacomi dupa bani pe suferinta acestor disperati bolnavi de cancer .

Nu sunt lacom dupa bani, nu ma intereseaza, sunt realist stiu ce inseamna boala canceroasa .
Am bunul simt sa spun adevarul .
Sper prin ceea ce scriu sa ii feresc pe pacienti de acesti excroci fara scrupule .
Dr.Ioan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2103
Puncte : 33431
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Despre cancer :: Commentaires

Message le Sam Jan 31, 2015 11:53 am par Razvan

Nu prea inteleg motivul acestui articol !

Revenir en haut Aller en bas

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut