Acupunctura si homeopatie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Mer Juin 07, 2017 9:09 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Esofagita de reflux
Jeu Avr 13, 2017 9:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Point d'acupuncture pour apprendre les mathématiques.
Jeu Jan 05, 2017 8:58 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» L'herpes oculaire
Jeu Jan 05, 2017 8:57 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Bon anniversaire.
Sam Déc 31, 2016 8:11 pm par Rives Hara

» Le traitement du cancer avec le vaccin
Lun Déc 26, 2016 6:46 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» L'acupuncture peut augmente l'immunité?
Lun Déc 26, 2016 6:45 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Blocaj emotional
Jeu Sep 08, 2016 3:51 pm par Patrascu T Dumitru

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Organizarea si sistemul legislativ Roman - adevar sau minciuna ?

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

Organizarea si sistemul legislativ Roman - adevar sau minciuna ?

Message par Mihai23 le Jeu Fév 11, 2010 2:33 pm

Subsemnatul xxxxxxxxxx,
absolvent al UMF “Carol Davila” – Sectia Fiziokinetoterapie – Promotia 2006 (studii universitare de 5 ani), Serie diploma: Y Nr. 0008702, va aduc la
cunostinta urmatoarele:

- in anul 2006 dupa ce am absolvit facultatea am plecat in China, in orasul TaiYuan din provincia ShanXi, unde am urmat cursurile Colegiului de Medicina Traditionala Chineza – (studii universitare de 5 ani), Specializare: Acupunctura si Tuina (masaj chinezesc), Serie diploma: 1080942009300004, pe care le-am absolvit in Septembrie 2009; pentru o mai buna desfasurare a procesului atasez si programa analitica a Colegiului din China
- din Septembrie 2009 incerc sa imi echivalez studiile din China si sa profesez ceea ce am invatat, dar am fost instiintat ca doar absolventii de Medicina Generala au dreptul de a practica acupunctura
- ma simt fortat de imprejurari sa aduc aminte ca in programa analitica a studiilor de Medicina Generala nu este foarte diferita de cea a Fizokinetoterapiei, din contra, chiar unele materii de o importanta deosebita, cum ar fi: anatomia, fiziologia, biofizica, farmacologia etc sunt identice, din care vreau sa concluzionez prin a spune ca, din punct de vederere al competentei medicale, absolventii Facultatii de Fiziokinetoterapie sunt apti pentru a practica acupunctura in egala masura cu cei de la Medicina Generala
- din alt punct de vedere, aduc la cunostinta prevederile Legii 118 din 02.05.2007, care stipuleaza la Capitolul 2, Articolul 4 cum ca:
“Activitatile si practicile de medicina complementara/alternativa pot fi exercitate de urmatoarele categorii profesionale, in conditiile prevazute de lege:
a) medici, medici dentisti si farmacisti;
b) psihologi;
c) absolventi ai altor institutii de invatamant superior.” (categorie in care ma incadrez)
- sa nu uitam cooperarile si schimburile de experienta atat din trecut cat si din prezent dintre medicii romani si cei chinezi in acest domeniu
- consider ca, cea mai buna metoda de a invata Medicina Traditionala Chineza este direct de acolo de unde provine si privesc ca pe un atuu faptul ca am avut aceasta ocazie
- in alta ordine de idei, aderarea Romaniei la UE, m-a facut sa contactez ambasadele Frantei si respectiv Italiei (total aleator) si am constatat ca Diplomele de Studii din China (pe care de asemenea le-am atasat) sunt recunoscute in aceste tari
- datorita dificultatilor, demersurilor si birocratiei, cu care ma confrunt de 17 luni, ma consider o victima a legislatiei romane
- concluzionand, solicit eliberarea unui atestat de practica a Medicinei Traditionale Chineze pe teritoriul Romaniei, conform cu diplomele de absolvire din China
si cea din Romania
Mihai23

Numarul mesajelor : 2
Puncte : 26954
Data de inscriere : 05/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Catre subsemnatul XXX

Message par Cernev le Jeu Fév 11, 2010 8:47 pm

Nu te supara dar chiar prin absurd ca ministrul sanatatii ar citi postarea D-vs, oricat de inteligent ar fi ( si este ), tot nu ar intelege .
1. Subsemnatul XXX nu exista ( este ceva anonim ), mai ales ca dumneata iti exprimi o nemultumire, intemeiata sau nu, ea trebuie sa apartina unei persoane fizice, nu anonime .
Daca vrei sa pastrezi anonimatul, e dreptul dumitale, dar nu rezolvi nimic .
2. Orice petitie se adreseaza unei persoane bine definite, in cazul de fata ministrului sanatatii .
Ati facut cerere la dansul si nu va raspuns ?
Din cate am inteles nu ati facut acest demers . Cine v-a instiintat ?
3. In situatia D-vs sunt mai multi absoventi, faceti impreuna o petitie on-line, dar numai dupa ce primiti raspuns negativ de la ministrul sanatatii .
Pentru documntare si adresa unde sa faceti petitia, uitati linkul aici :

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]

Si nu va fie frica sa va semnati, suntem totusi in UE .
Libertatea de exprimare si drepturile omului
Cernev
Scolar
Scolar

Numarul mesajelor : 1639
Varsta : 57
Puncte : 31765
Data de inscriere : 19/10/2009

Re: Organizarea si sistemul legislativ Roman - adevar sau minciuna ?

Message par Cernev le Jeu Fév 11, 2010 8:53 pm

Ministerul Sãnãtãþii
Intr. Cristian Popiºteanu, nr. 1-3, sector 1, cod 010024, Bucureºti

telefoane
centralã:
+4 021 3072 500, +4 021 3072 600
Relaþii cu publicul
COMPARTIMENTUL RELATII PUBLICE
e-mail: [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]
tel: 021 3072 524 / fax: 021 3072 675
Mass-media poate adresa intrebãri Biroului de Presã la: tel.: 021 3072514, 3072515, 3141912
fax: 021 3072 513
Pentru intrebãri, sugestii, observaþii referitoare la site-ul web al ministerului
Cernev
Scolar
Scolar

Numarul mesajelor : 1639
Varsta : 57
Puncte : 31765
Data de inscriere : 19/10/2009

Message par Mihai23 le Ven Fév 19, 2010 4:28 pm

Da, imi cer scuze, nu am mai folosit aceasta modalitate pana acum si nu am considerat ca are importanta numele cat ce sa intampla concret.
Ma numesc Ichim Mihai.
In momentul de fata respectivul memoriu este depus la Ministerul Sanatatii, astept raspunsul.
Mihai23

Numarul mesajelor : 2
Puncte : 26954
Data de inscriere : 05/02/2010

Message par Dr.Ioan Dumitrescu le Ven Fév 19, 2010 5:01 pm

Mihai23 a écrit:Da, imi cer scuze, nu am mai folosit aceasta modalitate pana acum si nu am considerat ca are importanta numele cat ce sa intampla concret.
Ma numesc Ichim Mihai.
In momentul de fata respectivul memoriu este depus la Ministerul Sanatatii, astept raspunsul.

Succes .
Dr.Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2104
Puncte : 33692
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Message par Contenu sponsorisé

Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut