Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Sam Oct 14, 2017 10:47 am par Teodorescu Cornel

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Diabet zaharat tratament

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

03042010

Diabet zaharat tratament

Litchi si Diabetul Zaharat
Litchi fruct a ajuta la reechilibrarea homeostaziei, stimuleaza sistemul imunitar, hranirea ficatului ºi rinichilor ºi de a îmbunãtãþi viziune. Li a vrut sã înþeleagã mecanismele de efectele wolfberry pe viziunea ºi a început proiectul în
iulie 2008. Lin si colegii sai au descoperit ca wolfberries au niveluri inalte de zeaxantina, luteina, polizaharide ºi
polyphenolics, care s-au dovedit a îmbunãtãþi viziune, inclusiv prevenirea degenerescenþei maculare legate de vârstã ºi retinopatiei diabetice...
Mai mult aici :

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]
Dr.Ioan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2119
Puncte : 34911
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Diabet zaharat tratament :: Commentaires

Message le Dim Avr 04, 2010 11:48 am par Feodora

Dr.Ioan a écrit:Litchi si Diabetul Zaharat
Litchi fruct a ajuta la reechilibrarea homeostaziei, stimuleaza sistemul imunitar, hranirea ficatului ºi rinichilor ºi de a îmbunãtãþi viziune. Li a vrut sã înþeleagã mecanismele de efectele wolfberry pe viziunea ºi a început proiectul în
iulie 2008. Lin si colegii sai au descoperit ca wolfberries au niveluri inalte de zeaxantina, luteina, polizaharide ºi
polyphenolics, care s-au dovedit a îmbunãtãþi viziune, inclusiv prevenirea degenerescenþei maculare legate de vârstã ºi retinopatiei diabetice...
Mai mult aici :

Frumos siteul .
Nu am inteles nimic, daca ii dau bunicului ce are diabet fructul Litchi o sa vada mai bine ?

Message le Lun Avr 05, 2010 3:40 pm par Dr.Ioan

Feodora a écrit:
Mai mult aici :

Frumos siteul .
Nu am inteles nimic, daca ii dau bunicului ce are diabet fructul Litchi o sa vada mai bine ?

Nu Feodora, ideea era doar ca acest fruct Litchi poate fi util la pacientul cu retinopatie diabetica .

Message le Lun Avr 05, 2010 5:10 pm par Feodora

Am inteles .

Message le Mar Mai 04, 2010 10:34 pm par Dr.Ioan

"Corelarea sVEGFR-2, cu rezistenta la insulina susþine necesitatea pentru investigaþii suplimentare pentru a defini utilitatea clinicã ºi valoarea predictivã de ser-2 sVEGFR nivelurile în disfuncþii cardiovasculare în Metsd."

AMA ºi colegii lor au publicat un studio despre aterosclerozã (receptorii solubili VEGF-2 ce sunt crescuti în serul subiecþilor cu sindrom metabolic, în asociere cu rezistenta la insulina Ateroscleroza,. 2010; 208 (2) :512-7).

Copyright (c) 2010 NewsRx Inc Toate drepturile rezervate. Desemnate de mãrcile comerciale ºi mãrci sunt proprietatea deþinãtorilor lor. NewsRx - Atlanta, GA 30339. Telefon: 770-507-7777 sau 800-726-4550; Fax: 770-435-6800; Email: [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien].

Message le Mer Mai 05, 2010 9:39 pm par Cristina Velichi

Sunt termeni pe care nu-i intelegem . Mai bine scrieti cazuri .

Message le Jeu Mai 06, 2010 6:26 am par Marta

Cristina35 a écrit:Sunt termeni pe care nu-i intelegem . Mai bine scrieti cazuri .

Cristina eu cred ca nu a scris pentru noi .
Ca sugestie eu as fi facut doua sectiuni, una pentru pacienti si alta pentru medici .
E doar o idee .

Message le Jeu Mai 06, 2010 10:45 pm par Dr.Ioan

E logic .
Asa ar trebui sa fie forumul .
Luam masuri .

Message le Jeu Juil 01, 2010 6:27 pm par dr Teodor Axinte

Mai mult aici :

Exista tinctura mama de Litchi in Romania ?
Am intrebat si au spus ca nici nu au auzit de asa ceva .

Message le Jeu Juil 01, 2010 9:27 pm par Dr.Ioan

dr Teodor Axinte a écrit:
Mai mult aici :

Exista tinctura mama de Litchi in Romania ?
Am intrebat si au spus ca nici nu au auzit de asa ceva .

Nu exista inca, sper sa facem rost .

Message le Mer Juil 07, 2010 12:05 pm par Razvan

Se poate trata un diabet zaharat cu valori mari prin acupunctura si homeopatie ?

Message le Mer Juil 07, 2010 1:32 pm par Marta

Ce semnificatie are prezentazaharului in urina ?

Message le Mer Juil 07, 2010 8:52 pm par Dr.Ioan

Razvan a écrit: Se poate trata un diabet zaharat cu valori mari prin acupunctura si homeopatie ?

Diabetul are determinism genetic .
Se poate ameliora, scazandu-se glicemia prin metode naturiste . Eu folosesc acupunctura combinata cu homeopatia, fitoterapia si dietoterapia pentru sindromul cauzal .

Message le Mer Juil 07, 2010 8:52 pm par Dr.Ioan

Marta a écrit:Ce semnificatie are prezentazaharului in urina ?

Semn de gravitate al diabetului zaharat .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut