Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Ven Oct 20, 2017 3:03 pm par Dr.Ioan

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Tratam orice gen de afectiuni ?

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

04042010

Tratam orice gen de afectiuni ?

Citesc pe net, in ziare reclama : " tratam orice gen de afectiuni "
Ma duc la adresa respectiva o firma medicala din Iasi ....... . Mi se da o caruta de ceaiuri pe care dau o groaza de bani, ma umflu cu ceiurile alea facute din tot felul de buruieni scarboase si tot nu imi trec crizele de spasmofilie .
Suparata ma intorc la cabinetul respectiv sa le cer banii inapoi si dupa o ora de asteptare intru la acel maestru care senin imi spune ca mai trebuie sa platesc si tratament homeopat, ca boala mea e grava, ca nu se trateaza asa usor .
Ce sa fac incerc si tratamentul homeopat, iar platesc . Mi se da o lista de homeopate pe care le iau cu destoinicie timp de o luna fara nici un efect. Ba au avut efectul de a ma constipa .
M-am intors si le-am spus ca tratamentul lor nu e bun de nimic si raspunsul a fost ca nu depinde de ei ci de mine, ca psihicul meu nu e bun !!!
Le-am zis ca ii dau in judecata sa nu ma mai fraiereasca pe mine cu pisicii lor .

M-am hotarat, vin la Bucuresti .
Intrebare
Eu platesc nu ma targuiesc dar vreau sa nu mai fac crize de spasmofilie, ma puteti trata ?
PS :
Nu vreau sedative, buruieni si liste lungi de homeopate . Vreau un singur medicament homeopat cum zicea domnul Ioan aici sa imi trateze spasmofilia .
Astept raspuns .
Feodora

Numarul mesajelor : 398
Puncte : 28912
Data de inscriere : 13/01/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Tratam orice gen de afectiuni ? :: Commentaires

Message le Dim Avr 04, 2010 6:40 pm par Cernev

Si ai venit sa te jelesti aici pe forum ca ai luat plasa ?

Message le Lun Avr 05, 2010 10:29 am par Admin

Va rog nu mai postati adrese de firme . Aveti alte cai legale sa va cereti drepturile legale.
Nu pe forum .

Message le Lun Avr 05, 2010 3:39 pm par Dr.Ioan

Feodora a écrit:Citesc pe net, in ziare reclama : " tratam orice gen de afectiuni "
Ma duc la adresa respectiva o firma medicala din Iasi ....... . Mi se da o caruta de ceaiuri pe care dau o groaza de bani, ma umflu cu ceiurile alea facute din tot felul de buruieni scarboase si tot nu imi trec crizele de spasmofilie .
Suparata ma intorc la cabinetul respectiv sa le cer banii inapoi si dupa o ora de asteptare intru la acel maestru care senin imi spune ca mai trebuie sa platesc si tratament homeopat, ca boala mea e grava, ca nu se trateaza asa usor .
Ce sa fac incerc si tratamentul homeopat, iar platesc . Mi se da o lista de homeopate pe care le iau cu destoinicie timp de o luna fara nici un efect. Ba au avut efectul de a ma constipa .
M-am intors si le-am spus ca tratamentul lor nu e bun de nimic si raspunsul a fost ca nu depinde de ei ci de mine, ca psihicul meu nu e bun !!!
Le-am zis ca ii dau in judecata sa nu ma mai fraiereasca pe mine cu pisicii lor .

Intrebare
Eu platesc nu ma targuiesc dar vreau sa nu mai fac crize de spasmofilie, ma puteti trata ?
PS :
Nu vreau sedative, buruieni si liste lungi de homeopate . Vreau un singur medicament homeopat cum zicea domnul Ioan aici sa imi trateze spasmofilia .
Astept raspuns .

Feodora daca citeai cazul de spasmofilie de pe forum ai fi inteles .
Cauza trebuie tratata, nu efectul .
In acel caz era vorba de un cancer uterin a carui manifestare erau crizele de spasmofilie, markerii tumorali confirmand diagnosticul preoperator .
Eu nu promit niciodata nimic .
Te astept .

Message le Lun Avr 05, 2010 5:09 pm par Feodora

Multumesc de raspuns .
Asta vreau si eu sa imi tratez cauza bolii , nu efectul .
Pot veni pe 17 aprilie ?

Message le Lun Avr 05, 2010 8:42 pm par Dr.Ioan

Feodora a écrit:Multumesc de raspuns .
Asta vreau si eu sa imi tratez cauza bolii , nu efectul .
Pot veni pe 17 aprilie ?

Nu, avem un congres la Institut, alta data, scrie e-mail pe Inbox .

Message le Mar Avr 06, 2010 8:19 am par Cernev

Dr.Ioan a écrit:
Feodora a écrit:Citesc pe net, in ziare reclama : " tratam orice gen de afectiuni "

Intrebare
PS :
Astept raspuns .

Feodora daca citeai cazul de spasmofilie de pe forum ai fi inteles .
Cauza trebuie tratata, nu efectul .
In acel caz era vorba de un cancer uterin a carui manifestare erau crizele de spasmofilie, markerii tumorali confirmand diagnosticul preoperator .
Eu nu promit niciodata nimic .
Te astept .

Probabil a fost un caz izolat, majoritatea spasmofiliilor au cauze endocrine .

Message le Mar Avr 06, 2010 11:59 am par Dr.Ioan

Carcotas ai fost de cand te stiu . Unde am scris eu ca asta e cauza spasmofiliei ?
Incepi sa ma enervezi .

Message le Mar Avr 06, 2010 3:04 pm par Cernev

Dr.Ioan a écrit:Carcotas ai fost de cand te stiu . Unde am scris eu ca asta e cauza spasmofiliei ?
Incepi sa ma enervezi .

Ia pilule homeopate .

Message le Mar Avr 06, 2010 4:40 pm par vstgx

Folositi si ceaiuri ?

Message le Mer Avr 07, 2010 2:39 pm par vstgx

Imi raspunde si mie cineva pe aici ?

Message le Mer Avr 07, 2010 5:24 pm par Dr.Ioan

vstgx a écrit:Folositi si ceaiuri ?

E vorba de principii active din plante sub diverse forme de administrare, inclusiv ceaiuri .
Fitoterapia este o metoda desosebit de utila in cazurile de boli cronice .
Ca metoda eu utilizez fitoterapia chineza .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut