Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Tratam orice gen de afectiuni ? EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Tratam orice gen de afectiuni ?

Aller en bas

04042010

Message 

Tratam orice gen de afectiuni ? Empty Tratam orice gen de afectiuni ?




Citesc pe net, in ziare reclama : " tratam orice gen de afectiuni "
Ma duc la adresa respectiva o firma medicala din Iasi ....... . Mi se da o caruta de ceaiuri pe care dau o groaza de bani, ma umflu cu ceiurile alea facute din tot felul de buruieni scarboase si tot nu imi trec crizele de spasmofilie .
Suparata ma intorc la cabinetul respectiv sa le cer banii inapoi si dupa o ora de asteptare intru la acel maestru care senin imi spune ca mai trebuie sa platesc si tratament homeopat, ca boala mea e grava, ca nu se trateaza asa usor .
Ce sa fac incerc si tratamentul homeopat, iar platesc . Mi se da o lista de homeopate pe care le iau cu destoinicie timp de o luna fara nici un efect. Ba au avut efectul de a ma constipa .
M-am intors si le-am spus ca tratamentul lor nu e bun de nimic si raspunsul a fost ca nu depinde de ei ci de mine, ca psihicul meu nu e bun !!!
Le-am zis ca ii dau in judecata sa nu ma mai fraiereasca pe mine cu pisicii lor .

M-am hotarat, vin la Bucuresti .
Intrebare
Eu platesc nu ma targuiesc dar vreau sa nu mai fac crize de spasmofilie, ma puteti trata ?
PS :
Nu vreau sedative, buruieni si liste lungi de homeopate . Vreau un singur medicament homeopat cum zicea domnul Ioan aici sa imi trateze spasmofilia .
Astept raspuns .
Feodora
Feodora

Numarul mesajelor : 396
Puncte : 52600
Data de inscriere : 13/01/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Tratam orice gen de afectiuni ? :: Commentaires

Admin

Message Lun Avr 05, 2010 10:29 am par Admin

Va rog nu mai postati adrese de firme . Aveti alte cai legale sa va cereti drepturile legale.
Nu pe forum .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Avr 05, 2010 3:39 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Feodora a écrit:Citesc pe net, in ziare reclama : " tratam orice gen de afectiuni "
Ma duc la adresa respectiva o firma medicala din Iasi ....... . Mi se da o caruta de ceaiuri pe care dau o groaza de bani, ma umflu cu ceiurile alea facute din tot felul de buruieni scarboase si tot nu imi trec crizele de spasmofilie .
Suparata ma intorc la cabinetul respectiv sa le cer banii inapoi si dupa o ora de asteptare intru la acel maestru care senin imi spune ca mai trebuie sa platesc si tratament homeopat, ca boala mea e grava, ca nu se trateaza asa usor .
Ce sa fac incerc si tratamentul homeopat, iar platesc . Mi se da o lista de homeopate pe care le iau cu destoinicie timp de o luna fara nici un efect. Ba au avut efectul de a ma constipa .
M-am intors si le-am spus ca tratamentul lor nu e bun de nimic si raspunsul a fost ca nu depinde de ei ci de mine, ca psihicul meu nu e bun !!!
Le-am zis ca ii dau in judecata sa nu ma mai fraiereasca pe mine cu pisicii lor .

M-am hotarat, vin la Bucuresti .
Intrebare
Eu platesc nu ma targuiesc dar vreau sa nu mai fac crize de spasmofilie, ma puteti trata ?
PS :
Nu vreau sedative, buruieni si liste lungi de homeopate . Vreau un singur medicament homeopat cum zicea domnul Ioan aici sa imi trateze spasmofilia .
Astept raspuns .

Feodora daca citeai cazul de spasmofilie de pe forum ai fi inteles .
Cauza trebuie tratata, nu efectul .
In acel caz era vorba de un cancer uterin a carui manifestare erau crizele de spasmofilie, markerii tumorali confirmand diagnosticul preoperator .
Eu nu promit niciodata nimic .
Te astept .

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Lun Avr 05, 2010 5:09 pm par Feodora

Multumesc de raspuns .
Asta vreau si eu sa imi tratez cauza bolii , nu efectul .
Pot veni pe 17 aprilie ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Avr 05, 2010 8:42 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Feodora a écrit:Multumesc de raspuns .
Asta vreau si eu sa imi tratez cauza bolii , nu efectul .
Pot veni pe 17 aprilie ?

Nu, avem un congres la Institut, alta data, scrie e-mail pe Inbox .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Avr 06, 2010 11:59 am par Dr Ioan Dumitrescu

Carcotas ai fost de cand te stiu . Unde am scris eu ca asta e cauza spasmofiliei ?
Incepi sa ma enervezi .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Mar Avr 06, 2010 4:40 pm par vstgx

Folositi si ceaiuri ?

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Mer Avr 07, 2010 2:39 pm par vstgx

Imi raspunde si mie cineva pe aici ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mer Avr 07, 2010 5:24 pm par Dr Ioan Dumitrescu

vstgx a écrit:Folositi si ceaiuri ?

E vorba de principii active din plante sub diverse forme de administrare, inclusiv ceaiuri .
Fitoterapia este o metoda desosebit de utila in cazurile de boli cronice .
Ca metoda eu utilizez fitoterapia chineza .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum