Acupunctura si homeopatie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Ven Mai 12, 2017 9:42 pm par Renoir

» Esofagita de reflux
Jeu Avr 13, 2017 9:54 am par Dr.Ioan

» Point d'acupuncture pour apprendre les mathématiques.
Jeu Jan 05, 2017 8:58 am par Dr.Ioan

» L'herpes oculaire
Jeu Jan 05, 2017 8:57 am par Dr.Ioan

» Bon anniversaire.
Sam Déc 31, 2016 8:11 pm par Rives Hara

» Le traitement du cancer avec le vaccin
Lun Déc 26, 2016 6:46 pm par Dr.Ioan

» L'acupuncture peut augmente l'immunité?
Lun Déc 26, 2016 6:45 pm par Dr.Ioan

» Blocaj emotional
Jeu Sep 08, 2016 3:51 pm par Patrascu T Dumitru

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Homeopatia si armonia

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

07042010

Homeopatia si armonia

Armonia e un tel ; exista in subconstientul nostru aceasta amintire despre Creator .
Organismul functioneaza ca un intreg : Spirit, Creier, Trup .
Medicina integrala se adreseaza celor 3 nivele . Cand exista armonie la acestea, individul este cu adevarat sanatos .
Concret pentru a fi sanatos nu trebuiesc neglijate aceste nivele : spiritual, mental si somatic .

Ce zice Ioan ? ( un blogger )
"Terapia întregului (holisticã) este terapia viitorului fiind cea mai înaltã treaptã de armonizare a fiinþei umane, deoarece ea atinge nu numai efectele ci în special cauzele – lucreazã pe cele trei corpuri, spiritual, sufletesc, fizic, armonizându-le ºi unindu-le într-un tot unitar.
Aceastã terapie ridicã gradul de conºtientizare (de trezie) a omenirii dirijând-o cãtre fuziunea cu sinele divin din ei ºi astfel cu întreg universul.
Un alt aspect preþios al terapiei este cã la un nivel elevat spiritual, ea lucreazã la dizolvarea nodurilor informaþionale genetice ale subconºtientului ceea ce duce la eliberarea generaþiilor viitoare de încãrcãturã karmicã (pãcatele neamurilor) ce o purtãm din generaþie în generaþie.
Condiþia de bazã pentru a percepe ºi beneficia de aceastã terapie sacrã este deschiderea totalã cãtre darul Divin ce vi se oferã, eliberaþi de teamã, judecatã, prejudecãþi lãsând divinul din voi sã primeascã ºi sã se uneascã cu graþia Divinã ce coboarã peste voi ºi armonia divinã va fi armonia fiinþei voastre.

http://www.linkedin.com/news?viewArticle=&articleID=119937182&gid=1930956&srchCat=RCNT&articleURL=http%3A%2F%2Falchimie.spirituala.net%2F2010%2F04%2F05%2Fun-mesaj-disperat-%25e2%2580%25a6%2F&urlhash=s9wU

Voi incerca pe masura cunostintelor mele modeste sa explic cum poate contribui homeopatia la armonizarea celor 3 nivele .
1. Precizari prealabile
Inainte de asta pentru a nu mai fi plictisit de cei ce spun ca homeopatia este placebo, ii rog daca au putina logica sa imi explice de ce homeopatia are efect
benefic si la copii mici sub 1 an, la animale ?
Ba chiar efectul este mai rapid ca la oamenii maturi, personal am administrat si utilizez cu succes remediile homeopate la nou nascuti, la catele cu tumori de san sau conjunctivite, otite, etc .
2. Remediile homeopate sunt structurate pe 3 nivele de dilutii cu impact pe soma, mental si spirit :
a. Dilutii joase pana la CH 15
b. Dilutii medii CH 30 - CH 200
c. Dilutii inalte : Mille

Administrate corect au efect .
Voi lua in discutie planul spiritual, deoarece acesta este cel mai important .
Exemplul 1
Pentru medici practicanti ai homeopatiei, le recomand ca sa urmareasca evolutia sentimentului de gelozie la tipul Lachesis caruia i se administreaza dilutii de 10 Mille sau si mai bine 50 Mille .
Personal am constatat disparitia cel putin pentru o perioada a acestui sentiment de gelozie la pacienta mea tip Lachesis .

Exemplul 2
Cazurile justitiabile de Anacardium Orientale : indivizi care au senzatia de doua vointi, una buna si alta rea .
Adica vor sa faca bine si fac rau .
Vointa rea se manifesta prin cruzime, tendinte criminale, distructive .
Masi spune despre acestia ca au un inger pe un umar si un diavol pe celalat sau asa zisele cazuri de posedare .
Pentru medici : dati-le o doaza de Anacardium inalta ( 200 sau Mile ) si tendintele distructive dispar o perioada .
.....
va urma
Dr.Ioan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2103
Puncte : 33411
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Homeopatia si armonia :: Commentaires

Message le Jeu Avr 08, 2010 8:59 am par Cernev

La ce salarii au medicii numai in armonie nu traiesc ei .
Si mai avem pretentii sa faca un act de calitate !

Message le Mer Jan 25, 2012 8:15 pm par Merlin

Diavolii sau ingerii dispar ?

Message le Sam Jan 28, 2012 12:43 am par Rely

Merlin a écrit:
Diavolii sau ingerii dispar ?

Asta e intrebare ?

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut