Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
»  Hernie discale apres la chirurgie
Mer Avr 04, 2018 9:19 pm par John

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Sam Mar 17, 2018 1:43 am par John

» Adresa Institut national de medicina complementara si alternativa Bucuresti
Jeu Fév 15, 2018 10:58 pm par John

» Phytothérapie immunostimulante
Jeu Fév 15, 2018 10:34 pm par John

» Bronsita tratament acupunctural si homeopat
Dim Fév 11, 2018 12:32 pm par John

» Pour la programmation
Jeu Fév 08, 2018 9:50 am par John

» HOMEOPATIA în Belgia si Romania
Mer Jan 31, 2018 8:13 pm par John

» Masuratori de biopotentiale electrice la pacientele cu endometrioza pentru diagnosticul acupunctural
Ven Jan 26, 2018 8:06 pm par John

[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/

FARMACOLOGIE HOMEOPATA

23042010

FARMACOLOGIE HOMEOPATA

Joi 22 aprilie 2010 la sedinta Societatii de homeopatie a fost invitat si a vorbit profesorul Dobrescu despre situatia homeopatiei internationale, de trendul pe carfe aceasta ar trebui sa il urmeze .
A amintit si de cartile dansului, insistand despre necesitatea ca homeopatia sa fie integrata in categoria siitntifica medicala : HOMEOPATIA FARMACOLOGICA .
Prof Dobrescu este un om ajuns la sfarsitul unei cariere de succes ( medic, farmacist si profesor ), o autoritate in domeniul homeopatiei respectat si admirat de intregul aparat medical .
Un coleg ce afiseaza o modestie extrema in comparatie cu mintea lui sclipitoare, un exemplu de om de stiinta pe care putini dintre noi suntem in stare sa il urmam .
Si am sustinut tot timpul ca homeopatia este o stiinta, ca nu poate fi despartita de medicina .
Homeopatia se bazeaza pe toxicologie, pe sindroamele fiziopatologice din medicina, cu singurele diferente ca abordeaza bolnavul in integralitatea lui si utilizeaza medicamente cu actiune informationala ( medicamentul homeopat ).
HOMEOPATIA FARMACOLOGICA este viitorul homeopatiei stiintifice si noi medicii utilizatori ai medicametului homeopat avem obligatia pentru pacienti de a aprofunda acest gen de farmacologie .
Sper din tot sufletul ca profesorul Dobrescu sa isi dea accpetul de a publica fie pe forum fie pe siteuri acesta stiinta indispensabila homeopatiei stiintifice .
John
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2130
Puncte : 37126
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

FARMACOLOGIE HOMEOPATA :: Commentaires

Message le Ven Avr 23, 2010 6:35 am par John

Domnule profesor nu sunt genul de om care sa linguseasca, dar in fata unor valori de exceptie ca D-vs nu pot
sa fiu cum sunt de obicei ( Rica Contra )
Ar fi pacat, mare pacat daca cunostintele, lucrarile D-vs nu ar fi popularizate pe toate canalele media, inclusiv pe net .
Cand ati spus la sedinta ca mai veniti daca nu plictisiti, eu v-am raspuns ca : " va aducem cu forta "
Am glumit, dar nu se pune problema ca ne plictisiti, avem nevoie de D-vs, de informatiile, cunostintele si logica D-vs .
Va multumesc ca ati venit la sedinta si as dorii ca prezenta D-vs sa devina o permanenta si sa ne vorbiti de HOMEOPATIA FARMACOLOGICA .
Cu stima deosebita,
Dr Ioan Dumitrescu

PS : Aici un un forum, un punct nodal pentru 16 siteuri despre homeopatie, acupunctura, daca imi puteti trimite materiale sau aveti D-vs
timp sa le scrieti consider ca ar fi util si acest mic pas spre a se implementa HOMEOPATIA FARMACOLOGICA in sistemul sanitar roman .
Ati fi parintele acestei noi discipline medicale .

http://acpunctura.forumgratuit.ro/noutati-medicale-anunturi-f1/homeopatia-farmacologica-t474.htm#1555

Revenir en haut Aller en bas