Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
FARMACOLOGIE HOMEOPATA EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

FARMACOLOGIE HOMEOPATA

Aller en bas

23042010

Message 

FARMACOLOGIE HOMEOPATA Empty FARMACOLOGIE HOMEOPATA




Joi 22 aprilie 2010 la sedinta Societatii de homeopatie a fost invitat si a vorbit profesorul Dobrescu despre situatia homeopatiei internationale, de trendul pe carfe aceasta ar trebui sa il urmeze .
A amintit si de cartile dansului, insistand despre necesitatea ca homeopatia sa fie integrata in categoria siitntifica medicala : HOMEOPATIA FARMACOLOGICA .
Prof Dobrescu este un om ajuns la sfarsitul unei cariere de succes ( medic, farmacist si profesor ), o autoritate in domeniul homeopatiei respectat si admirat de intregul aparat medical .
Un coleg ce afiseaza o modestie extrema in comparatie cu mintea lui sclipitoare, un exemplu de om de stiinta pe care putini dintre noi suntem in stare sa il urmam .
Si am sustinut tot timpul ca homeopatia este o stiinta, ca nu poate fi despartita de medicina .
Homeopatia se bazeaza pe toxicologie, pe sindroamele fiziopatologice din medicina, cu singurele diferente ca abordeaza bolnavul in integralitatea lui si utilizeaza medicamente cu actiune informationala ( medicamentul homeopat ).
HOMEOPATIA FARMACOLOGICA este viitorul homeopatiei stiintifice si noi medicii utilizatori ai medicametului homeopat avem obligatia pentru pacienti de a aprofunda acest gen de farmacologie .
Sper din tot sufletul ca profesorul Dobrescu sa isi dea accpetul de a publica fie pe forum fie pe siteuri acesta stiinta indispensabila homeopatiei stiintifice .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58518
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

FARMACOLOGIE HOMEOPATA :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Avr 23, 2010 6:35 am par Dr Ioan Dumitrescu

Domnule profesor nu sunt genul de om care sa linguseasca, dar in fata unor valori de exceptie ca D-vs nu pot
sa fiu cum sunt de obicei ( Rica Contra )
Ar fi pacat, mare pacat daca cunostintele, lucrarile D-vs nu ar fi popularizate pe toate canalele media, inclusiv pe net .
Cand ati spus la sedinta ca mai veniti daca nu plictisiti, eu v-am raspuns ca : " va aducem cu forta "
Am glumit, dar nu se pune problema ca ne plictisiti, avem nevoie de D-vs, de informatiile, cunostintele si logica D-vs .
Va multumesc ca ati venit la sedinta si as dorii ca prezenta D-vs sa devina o permanenta si sa ne vorbiti de HOMEOPATIA FARMACOLOGICA .
Cu stima deosebita,
Dr Ioan Dumitrescu

PS : Aici un un forum, un punct nodal pentru 16 siteuri despre homeopatie, acupunctura, daca imi puteti trimite materiale sau aveti D-vs
timp sa le scrieti consider ca ar fi util si acest mic pas spre a se implementa HOMEOPATIA FARMACOLOGICA in sistemul sanitar roman .
Ati fi parintele acestei noi discipline medicale .

https://acpunctura.forumgratuit.ro/noutati-medicale-anunturi-f1/homeopatia-farmacologica-t474.htm#1555

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum