Acupuncture et homéopathie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Narcissisme traitement homéopathique
Ven Aoû 04, 2017 12:01 am par Jescard Michael

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Jeu Aoû 03, 2017 12:57 pm par Rives Hara

» L'action d'acupuncture
Sam Juil 29, 2017 5:11 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Trousse d'urgence homéopathique
Mer Juil 05, 2017 9:54 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

»  Hernie discale apres la chirurgie
Lun Juil 03, 2017 10:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

FARMACOLOGIE HOMEOPATA

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

23042010

FARMACOLOGIE HOMEOPATA

Joi 22 aprilie 2010 la sedinta Societatii de homeopatie a fost invitat si a vorbit profesorul Dobrescu despre situatia homeopatiei internationale, de trendul pe carfe aceasta ar trebui sa il urmeze .
A amintit si de cartile dansului, insistand despre necesitatea ca homeopatia sa fie integrata in categoria siitntifica medicala : HOMEOPATIA FARMACOLOGICA .
Prof Dobrescu este un om ajuns la sfarsitul unei cariere de succes ( medic, farmacist si profesor ), o autoritate in domeniul homeopatiei respectat si admirat de intregul aparat medical .
Un coleg ce afiseaza o modestie extrema in comparatie cu mintea lui sclipitoare, un exemplu de om de stiinta pe care putini dintre noi suntem in stare sa il urmam .
Si am sustinut tot timpul ca homeopatia este o stiinta, ca nu poate fi despartita de medicina .
Homeopatia se bazeaza pe toxicologie, pe sindroamele fiziopatologice din medicina, cu singurele diferente ca abordeaza bolnavul in integralitatea lui si utilizeaza medicamente cu actiune informationala ( medicamentul homeopat ).
HOMEOPATIA FARMACOLOGICA este viitorul homeopatiei stiintifice si noi medicii utilizatori ai medicametului homeopat avem obligatia pentru pacienti de a aprofunda acest gen de farmacologie .
Sper din tot sufletul ca profesorul Dobrescu sa isi dea accpetul de a publica fie pe forum fie pe siteuri acesta stiinta indispensabila homeopatiei stiintifice .
Dr.Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2114
Puncte : 34276
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

FARMACOLOGIE HOMEOPATA :: Commentaires

Message le Ven Avr 23, 2010 6:35 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Domnule profesor nu sunt genul de om care sa linguseasca, dar in fata unor valori de exceptie ca D-vs nu pot
sa fiu cum sunt de obicei ( Rica Contra )
Ar fi pacat, mare pacat daca cunostintele, lucrarile D-vs nu ar fi popularizate pe toate canalele media, inclusiv pe net .
Cand ati spus la sedinta ca mai veniti daca nu plictisiti, eu v-am raspuns ca : " va aducem cu forta "
Am glumit, dar nu se pune problema ca ne plictisiti, avem nevoie de D-vs, de informatiile, cunostintele si logica D-vs .
Va multumesc ca ati venit la sedinta si as dorii ca prezenta D-vs sa devina o permanenta si sa ne vorbiti de HOMEOPATIA FARMACOLOGICA .
Cu stima deosebita,
Dr Ioan Dumitrescu

PS : Aici un un forum, un punct nodal pentru 16 siteuri despre homeopatie, acupunctura, daca imi puteti trimite materiale sau aveti D-vs
timp sa le scrieti consider ca ar fi util si acest mic pas spre a se implementa HOMEOPATIA FARMACOLOGICA in sistemul sanitar roman .
Ati fi parintele acestei noi discipline medicale .

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]

Message le Ven Avr 23, 2010 9:32 pm par Cernev

Il stiu pe Dobrescu, e un tip tare de tot .
E doxa de medicina .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut