Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Nov 29, 2017 9:25 pm par Dr.Ioan

» Informatii programari la sediul Institutului
Ven Oct 20, 2017 3:03 pm par Dr.Ioan

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Medicina naturista

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

24042010

Medicina naturista

Consider medicina naturista moderna ca un sistem integrat intr-un singur concept : acupunctura, homeopatie, fitoterapie, dietoterpie si alopatie .
Intentionam sa organizez grupuri mixte : acupunctori, homeopati, fizicieni, farmacisti pentru studiul medicinei naturiste aplicate .
Pentru acupunctura doream sa fac sectiunea Acupunctura Biofizica coordonata de fizicianul Ioan Mamulas, la farmacolgie- homeopatie sectiunea Farmacologie Homeopata coordonator prof Dumitru Dobrescu .
Eu eram organizator .
Implicarea a cat mai multor medici din Institut si din afara institutului era preconizata a fi demarata cu ocazia sedintelor lunare a societatilor de acupunctura si homeopatie .
De acum 2 ani am cerut insistent ca sediile celor 2 societati sa fie in cadrul institutului .
Din pacate li s-au cerut bani pentru chirie si societatile nu au posibilitatile financiare solicitate. Am discutat problema asta cu directorul Florin Bratila si dansul a fost de acord, dar alte persoane nemedici au vociferat .
Asta era marele meu of, orice initiativa stiintifica am, ma lovesc ca de un zid : " nu se poate, legea, etc "
Mai incerc, daca nu reusesc plec .
Dr.Ioan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2121
Puncte : 35463
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Medicina naturista :: Commentaires

Message le Sam Avr 24, 2010 8:55 pm par Mihai

Va dau o sugestie, faceti un proiect la agentie pentru accesare de fonduri . Sunt bani destui si domnul Boc are nevoie de oameni intreprinzatori .
Daca aveti nevoie de informatii suplimentare ma puteti contacta .

Message le Sam Avr 24, 2010 9:57 pm par Dr.Ionescu Sterian

Dr.Ioan a écrit:Consider medicina naturista moderna ca un sistem integrat intr-un singur concept : acupunctura, homeopatie, fitoterapie, dietoterpie si alopatie .
Intentionam sa organizez grupuri mixte : acupunctori, homeopati, fizicieni, farmacisti pentru studiul medicinei naturiste aplicate .
Pentru acupunctura doream sa fac sectiunea Acupunctura Biofizica coordonata de fizicianul Ioan Mamulas, la farmacolgie- homeopatie sectiunea Farmacologie Homeopata coordonator prof Dumitru Dobrescu .
Eu eram organizator .
Implicarea a cat mai multor medici din Institut si din afara institutului era preconizata a fi demarata cu ocazia sedintelor lunare a societatilor de acupunctura si homeopatie .
De acum 2 ani am cerut insistent ca sediile celor 2 societati sa fie in cadrul institutului .
Din pacate li s-au cerut bani pentru chirie si societatile nu au posibilitatile financiare solicitate. Am discutat problema asta cu directorul Florin Bratila si dansul a fost de acord, dar alte persoane nemedici au vociferat .
Asta era marele meu of, orice initiativa stiintifica am, ma lovesc ca de un zid : " nu se poate, legea, etc "
Mai incerc, daca nu reusesc plec .

Zidul inseamna interese meschine, oare cum ii mai suporta pamantul ?

Message le Sam Avr 24, 2010 10:18 pm par Cristina Velichi

Domnule Ionescu trebuie sa ne fie mila de ei. Ii bate Dumnezeu pentru faptele lor .

Message le Dim Avr 25, 2010 12:35 pm par Geta

Da toti medicii buni vor pleca la privat si pe noi cine o sa ne trateze ?
Platim asigurarile medicale degeaba in tara asta . Nu se mai poate asa ceva .

Message le Dim Avr 25, 2010 1:38 pm par Marta

Geta a écrit:Da toti medicii buni vor pleca la privat si pe noi cine o sa ne trateze ?

Ba se poate . Ce tu daca te duci la piata iti dau marfa ca esti bugetara ?
Ai bani, ai servicii de calitate, nu ai bani stai pe tuse .
Nu mai suntem in comunism draga .
Eu nu ma duc la policlinici de stat, am alte pretentii .

Message le Dim Avr 25, 2010 2:50 pm par Geta

Marta a écrit:
Geta a écrit:Da toti medicii buni vor pleca la privat si pe noi cine o sa ne trateze ?

.............................
Mesaj jignitor sters

Message le Dim Avr 25, 2010 2:55 pm par Admin

Mediteaza 7 zile .

Message le Dim Avr 25, 2010 7:15 pm par Mihai

Marta a écrit:

Marta nu ar trebui sa fii asa de dura . Sunt semenii nostri, multi dintre ei someri sau cu salarii mizere si nu isi pot permite serviciile medicale private .
E urat ce se intampla in Romania si medici precum Dr Ioan pot ajuta multi pacienti saraci la un nivel medical de calitate in sistemul de stat, dar e optiunea justificata a dansului sa opteze sa lucreze in privat .
Asta insa nu justifica atitudinea dumitale sa ii tratezei cu dispret pe cei saraci ..

Message le Dim Avr 25, 2010 7:19 pm par Mihai

Admin a écrit:Mediteaza 7 zile .

M-am inscris pe acest forum, fiind interesat de medicina naturista . Am remarcat ca sunteti prompt, poate prea prompt in a bana userii . Desigur regulamentul e lege, dar stilul de adiminstrare dur, nu este cumva dusmanul dialogului . Parca seamana a dictatura .
Nu va suparati .

Message le Dim Avr 25, 2010 7:30 pm par Cernev

Mihai a écrit:
Admin a écrit:Mediteaza 7 zile .

M-am inscris pe acest forum, fiind interesat de medicina naturista . Am remarcat ca sunteti prompt, poate prea prompt in a bana userii . Desigur regulamentul e lege, dar stilul de adiminstrare dur, nu este cumva dusmanul dialogului . Parca seamana a dictatura .
Nu va suparati .

Mihaita tata, citeste ce a scris Geta aici pe forum, nu e la prima abatere . Eu as fi banat-o definitiv, dar nu treaba mea .

Message le Dim Avr 25, 2010 8:25 pm par Cristina Velichi

Nu pacientii sau medicii sunt de vina ca sistemul medical nu functioneaza ci birocratia comunista .
Aceasta birocratie este facuta ca ei sa ia spaga .
Acesti nenorociti se gandesc numai la foloasele lor financiare .
Ar trebui o lege care sa protejeze progresul . Avem oameni valorosi in Romania, dar din cauza leprelelor comuniste aici nu se poate face nimic. Astia sunt contra progresului . Sunt ca niste viermi ce traiesc din munca altora .
Avem valori, oameni de stiinta, dar viermii nu ii lasa progreseze .
Accept banarea, dar macar am spus adevarul . Nu mai scapam de viiermii comunisti .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut