Acupuncture et homéopathie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Narcissisme traitement homéopathique
Ven Aoû 04, 2017 12:01 am par Jescard Michael

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Jeu Aoû 03, 2017 12:57 pm par Rives Hara

» L'action d'acupuncture
Sam Juil 29, 2017 5:11 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Trousse d'urgence homéopathique
Mer Juil 05, 2017 9:54 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

»  Hernie discale apres la chirurgie
Lun Juil 03, 2017 10:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Solutii de redresare Institut

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

24042010

Solutii de redresare Institut

Voi incepe a le prezenta pe aceasta cale virtuala, voi face cereri scrise la director pentru a avea confirmarea cine se opune redresarii institutului .

1. Organizarea de cursuri de weekend la nivelul institutului de catre societatile de acupunctura si homeopatie .

Organizarea acestor cursuri este conditionata de acceptul institutiei ca societatile respective sa aiba un sediu aici .
Precizez ca e vorba doar de societatea de homeopatie, in legatura cu societatea de acupunctura urmeaza a se purta discutii .

Dificultatea principala invocata ar fi ca Institutul nu poate platii lectori respectivi cum sunt platiti de catre Centrul de Pregatire Profesionala a Medicilor, ori pentru 50-100 RON, nu accepta nici un lector sa isi piarda weekendul .
Am gasit solutia ca noi medicii lectori sa fim platiti corespunzator de societatea de homeopatie, deci solutia era viabila legal .
Este in interesul Institutului ca cele 2 societati de acupunctura si homeopatie sa aiba sediul aici . E vorba de activitatea de programare cursuri, de activitatile practice, de cercetare, de personal, inclusiv prestigiul Institutului .
Cu cine sa ma lupt, cu morile de vant ?
Mi s-a spus ca societatile trebuie sa plateasca chirie .
Nu inteleg logica, exista spatiu nefolosit cabinete care nu sunt ocupate unde am putea primii cele doua societati, exista sala de curs moderna...
In fiecare weekend institutul ar putea castiga sume importante din colaborarea cu cele 2 societati dand dovada de intelepciune si sa nu perceapa chirie pentru un sediu .
Doua cabinete ar fi suficiente si asa nu sunt folosite .

2. Avand cele doua societati in sediul nostru era simplu sa ne selectam cei mai buni medici acupunctori, homeopati carora sa le propunem sa lucreze la noi .
Aceasta meserie e o arta si nu toti au calitatile, pasiunea de a o practica, numai testandu-i la institut in practica acupuncturala, homeopata aveam certitudinea ca ii putem angaja pe cei mai buni .

Acesta era de fapt unul din motivele pentru care solicitam externalizarea acelor servicii adiacente actului medical .

Dernière édition par Dr.Ioan le Sam Mai 15, 2010 6:50 am, édité 1 fois
Dr.Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2114
Puncte : 34286
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Solutii de redresare Institut :: Commentaires

Message le Sam Avr 24, 2010 9:08 am par Dr.Ioan Dumitrescu

3. Am cerut achizitionarea unui aparat de GDV pentru diagnosticul electronografic al pacientilor cu boli cronice, in special al celor cancerosi .
Cercetarea clinica nu se poate face fara dotare corespunzatoare minimala .
Am lucrat cu un asemenea aparat de electronografie in anii trecuti facand diagnosticul pacientilor cancerosi si lucrarea mea a fost admisa la Congresul International de Genetica Oncologica din Porto Carras, in anul 1995, sub egida NATO .

Am solicitat administrativului sa cumparam aparatul in rate, leasing in scopul pur stiintific .
Mi s-a raspuns ca nu se poate .
Mereu aud nu se poate .

Ca fapt divers o electronografie la particular costa intre 100 si 200 RON, deci aspectul financiar de recuparare a investitiei cade .

Nu acest aspect era important pentru mine, ci cel stiintific .

Message le Sam Avr 24, 2010 9:14 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Desigur mai sunt si multe alte solutii de redresare, dar cand ma izbesc mereu de acelasi zid : NU SE POATE , ce pot eu sa fac ?
Nu cred ca exista argumente logice pentru aceste refuzuri, ci doar o neintelegere de perspectiva a dezvoltarii institutului, a scopului pentru care a fost creat .
Institutul creat de Dr Bratila Florin a fost creat pentru invatamant, stiinta, nu pentru bani .
Numai un medic poate sa inteleaga asta .

Message le Sam Avr 24, 2010 9:22 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Celelalte solutii pentru redresarea, dezvoltarea institutului sunt colaborarile stiintifice cu alte instituii internationale .
Ele insa depind de primele propuse .
Se pot face colaborari la proiecte de cercetare internationala cu institute de profil .

Message le Sam Avr 24, 2010 8:47 pm par Mihai

Scuze, dar sunteti un visator . Traim totusi in Romania sau ati uitat .
Credeti ca vom putea scapa de.... ?
Va inselati amarnic .

Message le Sam Avr 24, 2010 9:05 pm par Admin

Avertisment
User Mihai nu mai folositi cuvinte jignitoare gen imbecili, puteti utiliza alta exprimare : persoane cu probleme grave .
Sa nu se mai repete .

Message le Sam Avr 24, 2010 9:53 pm par Dr.Ionescu Sterian

Admin a écrit:Avertisment
User Mihai nu mai folositi cuvinte jignitoare gen imbecili, puteti utiliza alta exprimare : persoane cu probleme grave .
Sa nu se mai repete .

Probleme grave pentru altii poate . Nu cred ca astia isi fac probleme, au obrazul prea gros .

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut