Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat

Page 7 sur 8 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant

Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Partager cet article sur : reddit

O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat :: Commentaires

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 6:37 pm par Geta

Am uitat : imi cade parul si am noduli pe tiroida . Imi vine ciclul aiurea (38 ani ) si am mari dureri de burta inainte cand mi se umfla si sanii de zici ca sunt baloane . Ma dor si genunchii, spatele . Doctorii astia imi zic ca ma doare findca sunt grasa ( dar ei cum sunt ? )
Acum plec sa imi cumpar niste lapte, branza de la magazin, nu am calciu deloc si medicul mi-a zis sa beau lapte . Cred ca v-am plictisit .
Cu drag
Geta

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 6:38 pm par Geta

scari a écrit:Mda, dar tot ce spui mai sus nu ajuta nimanui..
Vad ca preferi sa dai raspunsuri fara rost la intrebari nepuse decat sa raspunzi ca orice alt om la intrebari inteligente puse cu un anumit scop.
De aceea eu nu te pot ajuta...

Adica sunt proasta ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Mar Juin 01, 2010 7:01 pm par Dr.Ionescu Sterian

Geta a écrit:
scari a écrit:Mda, dar tot ce spui mai sus nu ajuta nimanui..
Vad ca preferi sa dai raspunsuri fara rost la intrebari nepuse decat sa raspunzi ca orice alt om la intrebari inteligente puse cu un anumit scop.
De aceea eu nu te pot ajuta...

Adica sunt proasta ?

Crezi tu ca stie ce sa iti dea ?

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 10:10 pm par Geta

scari a écrit:@Geta: lactatele iti maresc lipsa de calciu. Tot ce sti despre lapte este gresit. Ar trebui sa eviti lactatele daca ai lipsa de calciu in celule sau sange. De fapt calciu este peste tot, in toate alimentele, insa la tine nu poate fi asimilat, iar daca indopi matzele cu calciu neasimilabil oricum din cauza dereglari celulare, mai rau iti faci.

Nu sunt gasca sa ma indop .Ti-am cerut sa imi dai un homeoapt sa slabesc .
Nu mai intru pe forumul asta

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 10:21 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Geta a écrit:
scari a écrit:@Geta: lactatele iti maresc lipsa de calciu. Tot ce sti despre lapte este gresit. Ar trebui sa eviti lactatele daca ai lipsa de calciu in celule sau sange. De fapt calciu este peste tot, in toate alimentele, insa la tine nu poate fi asimilat, iar daca indopi matzele cu calciu neasimilabil oricum din cauza dereglari celulare, mai rau iti faci.

Nu sunt gasca sa ma indop .Ti-am cerut sa imi dai un homeoapt sa slabesc .
Nu mai intru pe forumul asta

Geta, Geta , tonul face muzica .
La orice medic te vei duce si ii vei impune ce sa faca el, vei primi acelasi raspuns sau mai dur .
Eram curios cata rabdare va avea scari .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 10:36 pm par Geta

Multumesc, sunteti foarte amabili . Nu mai intru pe acest forum .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 10:39 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Geta a écrit:Multumesc, sunteti foarte amabili . Nu mai intru pe acest forum .

Iti repet Geta : tonul face muzica .

E ultima oara cand trec cu vederea asta .

Ia Graphites CH 9 / zi - 14 zile - 5 granule, le pui pe limba si nu mananci, nu te speli pe dinti o ora inainte si o ora dupa .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 10:41 pm par Geta

Dar seminte pot sa mananc ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 10:42 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Geta a écrit:Dar seminte pot sa mananc ?

Nu .
Gata, hai ca ma enervezi .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 10:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

scari a écrit:O varianta la facut Graphites cand nu ai farmacie homeopata: iei un creion cu mina, rontai din mina un pic in gura, scuipi din ce ai mestecat intr-un pahar. Pui apa in pahar, bati paharul de 10 ori. Bei o gura din paharul asta si o scuipi in alt pahar. Bati paharul de 10 ori. Repeti procedeul de 9 oriin total si iaka, e Gata dilutia Graphites CH9 si in plus si o autonosoda din saliva !

Nu e rea ideea . I like him .
Imi place cum gandesti .
Asta e homeopatia .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 10:52 pm par Geta

Faceti misto de mine ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 10:54 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Geta nu face nimeni misto de tine si nu iti cere nimeni sa rontati creioane .
Ti-am zis sa iei de la farmacie remediul .

Gata .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 10:57 pm par Geta

Bine ca nu ma puneti sa rontai altceva .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 10:58 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Geta a écrit:Bine ca nu ma puneti sa rontai altceva .

Tu nu ai treaba ?

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 11:01 pm par Geta

Vreau si regim alimentar pentru slabit .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 11:05 pm par Geta

Astept .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 11:06 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Dupa ce iti 14 zile Graphites mai vorbim .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Juin 01, 2010 11:07 pm par Geta

Astept .

Revenir en haut Aller en bas

ralucila2002

Message Mar Juin 01, 2010 11:13 pm par ralucila2002

Bine v-am gasit, oameni buni,
Sunt incantata ca v-am descoperit,e un forum plin de viata .Acceptati-ma si pe mine putin ,ca utilizator,promit ca nu va supar, chiar daca nu sunt medicm.Sunt o biata inginera ,din capitala moldovei care a trait o experienta pe care as vrea sa o impartasesc ,in speranta ca poate se regasesc in cele traite de mine si asa cum Dumnezeu mi-a facut mie cuibar ,mie o pasare chioara,o sa le faca si lor.Cuibarul meu mi l-a facut Dumnezeu, cu ajutorul lui Scari.Imi doresc sa fiu cat mai concisa ,sa nu va obosesc ,dar va rog sa fiti prietenosi daca nu reusesc sa o fac.
L-am cunoscut pe Scari dupa 10 luni de cosmar ,de umblat de colo, colo ,de la neurolog ,la cardiolog ,de la orl ,la oftlmolog si tot asa ......si nu m-am ales decat cu o traista de medicamente ,pe care, am fost ascultatoare si le-am luat,fara nici un rezultat.Aveam ameteli de dimineata pana seara.
In disperare am cautat pe internet,informatii despre homeopatie si l-am gasit pe Scarface.
Oameni buni ,vreau sa va spun ca la cateva ore dupa ce am luat remediul indicat de el ,am inceput sa ma simt bine.Dupa atatea luni de tratamente ,a fost prima data cand am simtit ca incep sa ma vindec si asta chiar dintr-o gura de apa.Nu va vine sa credeti ,cum si eu am crezut ca sigur, atunci cand Scarface mi-a spus cum sa prepar remediul,a omis sa-mi spuna ce sa pun in apa.
Trebuie sa va spun ca,am avut ,atunci cand m-am hotarat sa renunt la medicamente,mare incredere in remediile homeopate,dar nu inainte de a citi, de a ma informa macar in ce consta o consultatie homeopata.
Am respectat intocmai indicatiile lui si am luat remediul indicat .Acum dupa 12 zile de la data la care am luat remediul ,ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa-l cunosc pe Scari,sunt un om fericit numai dupa 12 zile ,simt ca sunt alt om ,sunt cea de dinainte de a-mi aparea ametelile.Acum cand incep sa ma vindec ,realizez cat de mare a fost dezechilibrul.Nu-mi mai era sete,nu-mi mai era somn,nu mai simteam nimic in ceea ce faceam,eram ca un robot .Simt uneori nevoia sa ies in strada si sa strig in gura mare"oameni buni,sunt un om fericit dintr-o gura de apa".Important e sa fie gura de apa aleasa profesionist.
Si ca sa intelegeti mai bine ce a insemnat pentru mine remediul indicat de Scari si cat de multa incredere am o sa va spun ca ,acum 2 zile am fost incantata sa-mi tratez cu aceeasi metoda la care sunteti atat de reticenti,si catelul meu.
Am un rottweiler de 6 ani ,de 65kg la care tin foarte mult.Am constatat ca ii tremura uneori picioarele.Stiam ca homeopatia are rezultatae foarte bune si la animale si am hotarat sa-l intreb pe Scari ce pot face .Dupa o anamneza nu prea amanuntita a hotarat sa-i prepar,tot prin metoda, cu care mi-am preparat mie ,respectiv ,paharul ,hartiuta si pixul ,Gelsemium sempervirens C9.M-a avertizat ca e posibil sa nu fie bun si pentru asta trebuie sa-l tin la curent cu schimbarile care apar .Am preparat imediat remediul si fara sa-mi fac probleme chiar daca nu e remediul potrivit ,pentru ca stiam ca nu poate face nimic rau ,adica nu are nici un efect secundar ba mai mult repara daca gaseste ceva defect pe traseu.Asta e ceea ce am simtit eu pe parcursul celor 12 zile de cand am luat remediul.
I-am dat remediul si dupa prima zi de la administare am constatat ca a devenit apatic ,somnors.nu se mai juca ,iar tremurul trecuse putin .L-am contactat pe Scari si mi-a zis ca ,trebuie oprit efectul remediului cu Nux vomica C9.Acum si eu eram curioasa sa vad daca chiar asa cum mi-a spus Scari ca, Nux vomica e un remediu energic ,adica reactioneaza imediat.A fost prima data cand am avut un gram de indoiala ,pentru ca ,catelul meu era destul de abatut ,de somnoros ,de indiferent incat nici afara nu prea voia sa iasa.I-am dat remediul ,gura de apa ,am reusit cu chiu, cu vai si la nici 10 minute a sarit din fotoliul lui si direct la jucarii.Nu-mi venea sa cred ,a luat mingea si direct la picioarele mele a aruncat-o sa ma joc cu el.
Sunt incantata de cele ce mi se intampla de cateva zile ,sunt fericita,mi-e bine si-ti multumesc din suflet Doamne si tie Scari.Eram la capatul puterilor din toate punctele de vedere inclusiv financiare.Oriunde voi merge,pe oricine o sa intalnesc o sa impartasesc din experienta mea ,fara a-i ruga sa ma creada.Trebuie sa meriti sa-l cunosti pe Scari si daca Dumnezeu vrea sa te ajute ,te va duce la el asa cum m-a calauzit pe mine.
Va multumesc ca ati avut rabdare cu mine si daca nu va simtiti intocmai bine ,incercati sa gustati din gura de apa indicata de homeopat si nu o sa va para rau ,va jur.
Va astept, cu mare drag sa ma contraziceti O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat - Page 7 Icon_neutral

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Juin 01, 2010 11:25 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Bine ai venit pe forum

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Mar Juin 01, 2010 11:36 pm par Myka

Buna seara..Nimic nu este intamplator, in viata.Oamenii se intalnesc pentru ca asa trebuie sa fie.Fiecare de invatat lectia lui si fiecaruia i se da atat cat poate duce.Si dupa parerea mea , multi oameni merita , dar numai Dumnezeu decide...Apropos de povestea lui Iov..

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 7 sur 8 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum