Acupuncture et homéopathie

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Thyroïdite - traitement homéopathique
Hier à 4:01 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Narcissisme traitement homéopathique
Ven Aoû 04, 2017 12:01 am par Jescard Michael

» L'action d'acupuncture
Sam Juil 29, 2017 5:11 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan Dumitrescu

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

» Trousse d'urgence homéopathique
Mer Juil 05, 2017 9:54 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

»  Hernie discale apres la chirurgie
Lun Juil 03, 2017 10:54 am par Dr.Ioan Dumitrescu

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat

Page 8 sur 9 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Suivant

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

O metoda simpla de a fabrica copii functionale la la orice remediu homeopat :: Commentaires

Message le Mar Juin 01, 2010 11:06 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

Dupa ce iti 14 zile Graphites mai vorbim .

Revenir en haut Aller en bas

Message le Mar Juin 01, 2010 11:13 pm par ralucila2002

Bine v-am gasit, oameni buni,
Sunt incantata ca v-am descoperit,e un forum plin de viata .Acceptati-ma si pe mine putin ,ca utilizator,promit ca nu va supar, chiar daca nu sunt medicm.Sunt o biata inginera ,din capitala moldovei care a trait o experienta pe care as vrea sa o impartasesc ,in speranta ca poate se regasesc in cele traite de mine si asa cum Dumnezeu mi-a facut mie cuibar ,mie o pasare chioara,o sa le faca si lor.Cuibarul meu mi l-a facut Dumnezeu, cu ajutorul lui Scari.Imi doresc sa fiu cat mai concisa ,sa nu va obosesc ,dar va rog sa fiti prietenosi daca nu reusesc sa o fac.
L-am cunoscut pe Scari dupa 10 luni de cosmar ,de umblat de colo, colo ,de la neurolog ,la cardiolog ,de la orl ,la oftlmolog si tot asa ......si nu m-am ales decat cu o traista de medicamente ,pe care, am fost ascultatoare si le-am luat,fara nici un rezultat.Aveam ameteli de dimineata pana seara.
In disperare am cautat pe internet,informatii despre homeopatie si l-am gasit pe Scarface.
Oameni buni ,vreau sa va spun ca la cateva ore dupa ce am luat remediul indicat de el ,am inceput sa ma simt bine.Dupa atatea luni de tratamente ,a fost prima data cand am simtit ca incep sa ma vindec si asta chiar dintr-o gura de apa.Nu va vine sa credeti ,cum si eu am crezut ca sigur, atunci cand Scarface mi-a spus cum sa prepar remediul,a omis sa-mi spuna ce sa pun in apa.
Trebuie sa va spun ca,am avut ,atunci cand m-am hotarat sa renunt la medicamente,mare incredere in remediile homeopate,dar nu inainte de a citi, de a ma informa macar in ce consta o consultatie homeopata.
Am respectat intocmai indicatiile lui si am luat remediul indicat .Acum dupa 12 zile de la data la care am luat remediul ,ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa-l cunosc pe Scari,sunt un om fericit numai dupa 12 zile ,simt ca sunt alt om ,sunt cea de dinainte de a-mi aparea ametelile.Acum cand incep sa ma vindec ,realizez cat de mare a fost dezechilibrul.Nu-mi mai era sete,nu-mi mai era somn,nu mai simteam nimic in ceea ce faceam,eram ca un robot .Simt uneori nevoia sa ies in strada si sa strig in gura mare"oameni buni,sunt un om fericit dintr-o gura de apa".Important e sa fie gura de apa aleasa profesionist.
Si ca sa intelegeti mai bine ce a insemnat pentru mine remediul indicat de Scari si cat de multa incredere am o sa va spun ca ,acum 2 zile am fost incantata sa-mi tratez cu aceeasi metoda la care sunteti atat de reticenti,si catelul meu.
Am un rottweiler de 6 ani ,de 65kg la care tin foarte mult.Am constatat ca ii tremura uneori picioarele.Stiam ca homeopatia are rezultatae foarte bune si la animale si am hotarat sa-l intreb pe Scari ce pot face .Dupa o anamneza nu prea amanuntita a hotarat sa-i prepar,tot prin metoda, cu care mi-am preparat mie ,respectiv ,paharul ,hartiuta si pixul ,Gelsemium sempervirens C9.M-a avertizat ca e posibil sa nu fie bun si pentru asta trebuie sa-l tin la curent cu schimbarile care apar .Am preparat imediat remediul si fara sa-mi fac probleme chiar daca nu e remediul potrivit ,pentru ca stiam ca nu poate face nimic rau ,adica nu are nici un efect secundar ba mai mult repara daca gaseste ceva defect pe traseu.Asta e ceea ce am simtit eu pe parcursul celor 12 zile de cand am luat remediul.
I-am dat remediul si dupa prima zi de la administare am constatat ca a devenit apatic ,somnors.nu se mai juca ,iar tremurul trecuse putin .L-am contactat pe Scari si mi-a zis ca ,trebuie oprit efectul remediului cu Nux vomica C9.Acum si eu eram curioasa sa vad daca chiar asa cum mi-a spus Scari ca, Nux vomica e un remediu energic ,adica reactioneaza imediat.A fost prima data cand am avut un gram de indoiala ,pentru ca ,catelul meu era destul de abatut ,de somnoros ,de indiferent incat nici afara nu prea voia sa iasa.I-am dat remediul ,gura de apa ,am reusit cu chiu, cu vai si la nici 10 minute a sarit din fotoliul lui si direct la jucarii.Nu-mi venea sa cred ,a luat mingea si direct la picioarele mele a aruncat-o sa ma joc cu el.
Sunt incantata de cele ce mi se intampla de cateva zile ,sunt fericita,mi-e bine si-ti multumesc din suflet Doamne si tie Scari.Eram la capatul puterilor din toate punctele de vedere inclusiv financiare.Oriunde voi merge,pe oricine o sa intalnesc o sa impartasesc din experienta mea ,fara a-i ruga sa ma creada.Trebuie sa meriti sa-l cunosti pe Scari si daca Dumnezeu vrea sa te ajute ,te va duce la el asa cum m-a calauzit pe mine.
Va multumesc ca ati avut rabdare cu mine si daca nu va simtiti intocmai bine ,incercati sa gustati din gura de apa indicata de homeopat si nu o sa va para rau ,va jur.
Va astept, cu mare drag sa ma contraziceti [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

Message le Mar Juin 01, 2010 11:25 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

Bine ai venit pe forum

Message le Mar Juin 01, 2010 11:36 pm par Myka

Buna seara..Nimic nu este intamplator, in viata.Oamenii se intalnesc pentru ca asa trebuie sa fie.Fiecare de invatat lectia lui si fiecaruia i se da atat cat poate duce.Si dupa parerea mea , multi oameni merita , dar numai Dumnezeu decide...Apropos de povestea lui Iov..

Message le Mar Juin 01, 2010 11:49 pm par Cernev

Sa vezi acum vanzari de creioane in librarii .
Fiecare cetatean va umbla cu creionul in gura, suplu, fericit ca slabit si Boc fericit ca solutia a gasit .
Romani de vreti sa slabiti, creioane rontaiti .

Message le Mar Juin 01, 2010 11:54 pm par Dr.Ioan Dumitrescu

Si ce iti faci griji ca nu o sa mai gasesti creioane in librarie ?

Message le Mar Juin 01, 2010 11:58 pm par Cernev

Stai linistit Ioane, am pacienta librareasa . Iti iau tie unul albastru, lui Getuta unul cu capul rosu si lui Scari unul violet .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:06 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Dr Tanase a écrit:Stai linistit Ioane, am pacienta librareasa . Iti iau tie unul albastru, lui Getuta unul cu capul rosu si lui Scari unul violet .

Glume nesarate

Message le Mer Juin 02, 2010 12:09 am par Cernev

Ii punem Natrum muriaticum .

Uite ca sa iti dau dovada ca sunt serios voi lua apa sarata in gura, voi scuipa intr-un pahar o picatura, repetand de cateva ori cu dinamizare si imi voi lua remediul de constitutie .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:11 am par Myka

Ca tot vorbeam azi de lup... [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image] Buna seara, domnule doctor Tanase..

Message le Mer Juin 02, 2010 12:11 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Cred ca mai potrivit pentru tine ar fi Whiskiul in loc de apa sarata .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:12 am par Cernev

Sa stric eu bunatate de Wiziky ?
C'est pas possible .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:14 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Mai bine imi strici mie forumul nu ?

Message le Mer Juin 02, 2010 12:19 am par Cernev

Moi ?

Sorry sunt obosit, azi am hartanit doua ulcere si 3 basici biliare . Ultima a fost cu decompensare cardiaca si pacienta era sa dea coltul . Ma si vedeam pe sticla doctroul infractor Tanase cremenalul a ucis un tanar in floarea varstei la cei 77 ani ai sai si a luat spaga un talon de pensie .
Asa ca ...ma mai dinamizez si eu cu acest Wiziky . Nu va superati pe mine, mai fac si eu haz de necaz .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:22 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Cine nu te cunoaste crede ca esti badaran .

PS : ti-ai cumparat jeepanul cu talonul de pensie ?

Message le Mer Juin 02, 2010 12:23 am par Cernev

Moi ?

Sorry sunt obosit, azi am hartanit doua ulcere si 3 basici biliare . Ultima a fost cu decompensare cardiaca si pacienta era sa dea coltul . Ma si vedeam pe sticla doctroul infractor Tanase cremenalul a ucis un tanar in floarea varstei la cei 77 ani ai sai si a luat spaga un talon de pensie .
Asa ca ...ma mai dinamizez si eu cu acest Wiziky . Nu va superati pe mine, mai fac si eu haz de necaz .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:23 am par Cernev

Moi ?

Message le Mer Juin 02, 2010 12:24 am par Myka

Aha...M-ati convins..Nu ma voi opera niciodata la dumneavoastra..Nu de altceva dar nu vreau sa planga ai mei in fatza televizorului.. [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image] Va doresc odihna placuta , amandurora...Noapte buna.

Message le Mer Juin 02, 2010 12:27 am par Myka

Dr.Ioan a écrit:Cine nu te cunoaste crede ca esti badaran .

Pai daca ma vede cineva cum rad singura, ce impresie fac, a???Daca e pe bune , le adun si eu de la mama... [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image] [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image] [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

Message le Mer Juin 02, 2010 12:28 am par Cernev

Si eu ma culc .
Stiam Myki ca tu nu te operzi la chirurg, tu te operezi homeopatic .

Message le Mer Juin 02, 2010 12:36 am par Dr.Ioan Dumitrescu

Myka a écrit:

Pai daca ma vede cineva cum rad singura, ce impresie fac, a???Daca e pe bune , le adun si eu de la mama... [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image] [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image] [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

Zi Tanase si .....
La o pacienta cu litiaza biliara ce a operat-o, i-a zis dupa ce s-a trezit din anestezie ca i-a spus ca i-a scos rinichiul, de a umblat femeia ca nebuna sa isi faca tomografii sa vada ce rinichi i-a scos .
Si acum banuiesta ca medicii o mint ca sa il acopere pe Tanase .
A ramas stressata rau .

Nu e de joaca cu glumele lui si daca va povestesc si alte bazaconii ale lui Pacala ....

Dernière édition par Dr.Ioan le Mer Juin 02, 2010 4:07 pm, édité 1 fois

Message le Mer Juin 02, 2010 8:37 am par Dr.Ionescu Sterian

Dr.Ioan a écrit:
Myka a écrit:

Zi Tanase si .....
La o pacienta cu litiaza biliara ce a operat-o, i-a zis dupa ce s-a trezit din anestezie ca i-a spus ca i-a scos rinichiul, de a umblat femeia ca nebuna sa isi faca tomografii sa vada ce rinichi i-a scos .
Si acum banuiesc ca medicii o mint ca sa il acopere pe Tanase .
A ramas stressata rau .

Nu e de joaca cu glumele lui si daca va povestesc si alte bazaconii ale lui Pacala ....

Ati fost colegi ?

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Message le Mer Juin 02, 2010 4:06 pm par Myka

[quote="scari"]Hm,
Domnule Scari, fi-ti si dumneavoastra mai destins..Ce-ar fi viata asta si fara un zambet , sau un hohot de ras...?!Stati linistit ca la discutii serioase totul devine serios...Dar printe atatea probleme e bine sa mai strecuram si cate o glumitza.Sanatate , domnule Scari..
P.S...Asta cu rinichiul e tare de tot. [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

Message  par Contenu sponsorisé

Page 8 sur 9 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Suivant

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut