Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI

Aller en bas

15052010

Message 

INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI Empty INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI




Nu spun o noutate ca intreg sistemul economic al Romaniei este in dificultate .
Pentru redresare se impun masuri urgente, solutii de redresare a sistemului . Ma voi referii doar la institut si multumesc pe aceasta cale ideiilor, solutiilor primite atat de la colegi cat si de la pacienti .
1. Personal nu m-ar deranja sa primesc salariul redus cu 25 %, cu conditia sa il primesc lunar conform obligatiilor contractuale legale . E vorba doar de respectarea drepturilor legale ale angajatului ce includ la personalul sanitar inclusiv prima de stabilitate, al XIII-lea salariu si tichetele de masa, pe care nu le-am primit .

2.Cresterea nivelului profesional prin organizarea de sedinte lunare ale celor doua societati de acupunctura si homeopatie cu teme medicale de actulalitate .
Schimbul de experienta, brain stormingul intre medici este util atat medicilor, cat si pacientilor ca beneficiari ai actului medical .
Propun ca sa nu se mai ceara chirie celor doua societati de acupunctura si homeopatie pentru sala de conferinte .
Precizez ca nu este o informatie verificata, dar am inteles ca scopul acestei sali nu este comercial ci unul stiintific .

3. Reformarea sistemului de administrare a institutului prin sisteme moderne de functionare a unitatilor medicale
As mentiona sistemul comodat medical .
Aceasta ar produce trei efecte :
- Ar responsabiliza si mai mult personalul medical sa asigure servicii medicale de calitate
- Ar incuraja competitia profesionala
- Ar asigura o retributie financiara conform prestatiei personalului cabinetului comodat, eliminand nemultumirile personalului medical in ceea ce priveste cota de salarizare .
Adica cat muncesti, atat sa primesti .
Salut propunerea ministrului sanatati privind utilizarea cardului electronic ca masura eficienta de evitare a scurgerilor din sistem . Este corecta si moderna .
http://www.realitatea.net/cseke-atilla--avem-birocratie-excesiva-si-scurgeri-importante-de-resurse-financiare-in-sistemul-de-sanatate_709409.html

4.Implicarea mai sustinuta a factorilor de decizie in gasirea de solutii de redresare, finantare reale a institutului .
A trecut vremea discutiilor si a ideiilor utopice .
Solutiile trebuie sa fie urgente, intrucat situatia financiara a institutului nu mai permite amanari .
Datoriile sunt mari, salariile neplatite riscand sa ajungem in incapacitate de plata .

Pentru aceasta propun angajarea unui manager economic profesionist, care sa vina cu solutii concrete, realiste si ferme de redresare a institutului .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58518
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

INSTITUTUL NATIONAL DE MEDICINA COMPLEMENTARA SI ALTERNATIVA BUCURESTI - PROPUNERI :: Commentaires

Sonia

Message Sam Mai 15, 2010 11:17 am par Sonia

Odata cu intrarea in UE si sistemul sanitar trebuie sa se adapteze standardelor internationale, iar conducerea unitatii in care lucrati D-vs are la dispozitie urmatoarele dispozitii trasate de guvern .
Ele trebuiesc doar aplicate .

Managementul spitalelor va fi eficientizat, avându-se în vedere următoarele măsuri:
…………………..
· plata actului medical în spital se va îmbunătăţi; ea va fi corelată cu nivelul de performanţă, precum şi cu calitatea actului medical prestat;
– adoptarea de măsuri care să permită vânzarea spitalelor cu păstrarea destinaţiei acestora, închirierea, concesionarea sau vânzarea unor secţii de spital către operatori privaţi precum şi prin vânzarea tuturor spaţiilor în care se desfăşoară medicina de ambulator către medicii care lucrează în acestea;

http://x.gov.ro/obiective/afis-docdiverse-pg.php?iddoc=252

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Sam Mai 15, 2010 12:11 pm par vstgx

Sonia a écrit:Odata cu intrarea in UE si sistemul sanitar trebuie sa se adapteze standardelor internationale, iar conducerea unitatii in care lucrati D-vs are la dispozitie urmatoarele dispozitii trasate de guvern .
Ele trebuiesc doar aplicate .

Managementul spitalelor va fi eficientizat, avându-se în vedere următoarele măsuri:
…………………..
· plata actului medical în spital se va îmbunătăţi; ea va fi corelată cu nivelul de performanţă, precum şi cu calitatea actului medical prestat;
– adoptarea de măsuri care să permită vânzarea spitalelor cu păstrarea destinaţiei acestora, închirierea, concesionarea sau vânzarea unor secţii de spital către operatori privaţi precum şi prin vânzarea tuturor spaţiilor în care se desfăşoară medicina de ambulator către medicii care lucrează în acestea;

http://x.gov.ro/obiective/afis-docdiverse-pg.php?iddoc=252

Teoretic .

Revenir en haut Aller en bas

Sonia

Message Sam Mai 15, 2010 7:10 pm par Sonia

vstgx a écrit:
Sonia a écrit:Odata cu intrarea in UE si sistemul sanitar trebuie sa se adapteze standardelor internationale, iar conducerea unitatii in care lucrati D-vs are la dispozitie urmatoarele dispozitii trasate de guvern .
Ele trebuiesc doar aplicate .

Managementul spitalelor va fi eficientizat, avându-se în vedere următoarele măsuri:
…………………..
· plata actului medical în spital se va îmbunătăţi; ea va fi corelată cu nivelul de performanţă, precum şi cu calitatea actului medical prestat;
– adoptarea de măsuri care să permită vânzarea spitalelor cu păstrarea destinaţiei acestora, închirierea, concesionarea sau vânzarea unor secţii de spital către operatori privaţi precum şi prin vânzarea tuturor spaţiilor în care se desfăşoară medicina de ambulator către medicii care lucrează în acestea;

http://x.gov.ro/obiective/afis-docdiverse-pg.php?iddoc=252

Teoretic .

Implementarea programului dureaza .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Mai 15, 2010 7:43 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Sonia a écrit:Odata cu intrarea in UE si sistemul sanitar trebuie sa se adapteze standardelor internationale, iar conducerea unitatii in care lucrati D-vs are la dispozitie urmatoarele dispozitii trasate de guvern .
Ele trebuiesc doar aplicate .

Managementul spitalelor va fi eficientizat, avându-se în vedere următoarele măsuri:
…………………..
· plata actului medical în spital se va îmbunătăţi; ea va fi corelată cu nivelul de performanţă, precum şi cu calitatea actului medical prestat;
– adoptarea de măsuri care să permită vânzarea spitalelor cu păstrarea destinaţiei acestora, închirierea, concesionarea sau vânzarea unor secţii de spital către operatori privaţi precum şi prin vânzarea tuturor spaţiilor în care se desfăşoară medicina de ambulator către medicii care lucrează în acestea;

http://x.gov.ro/obiective/afis-docdiverse-pg.php?iddoc=252

Iti sunt recunoscator Sonia pentru informatie .
E super, super .
Incep acum sa inteleg ....

Revenir en haut Aller en bas

Dr Cristina Teodorescu

Message Dim Mai 16, 2010 12:12 pm par Dr Cristina Teodorescu

Eu nu as accepta sa mi se reduca salariul cu 25 % . Am doi copii de crescut si sunt mari, cheltuielile pe masura .
Dar in fine, cred ca sunteti intr-o situatie foarte grava de acceptati asa ceva .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Dim Mai 16, 2010 7:42 pm par Dr.Ionescu Sterian

Dr.Ioan a écrit:Nu spun o noutate ca intreg sistemul economic al Romaniei este in dificultate .
Pentru redresare se impun masuri urgente, solutii de redresare a sistemului . Ma voi referii doar la institut si multumesc pe aceasta cale ideiilor, solutiilor primite atat de la colegi cat si de la pacienti .
1. Personal nu m-ar deranja sa primesc salariul redus cu 25 %, cu conditia sa il primesc lunar conform obligatiilor contractuale legale . E vorba doar de respectarea drepturilor legale ale angajatului ce includ la personalul sanitar inclusiv prima de stabilitate, al XIII-lea salariu si tichetele de masa, pe care nu le-am primit .

2.Cresterea nivelului profesional prin organizarea de sedinte lunare ale celor doua societati de acupunctura si homeopatie cu teme medicale de actulalitate .
Schimbul de experienta, brain stormingul intre medici este util atat medicilor, cat si pacientilor ca beneficiari ai actului medical .
Propun ca sa nu se mai ceara chirie celor doua societati de acupunctura si homeopatie pentru sala de conferinte .
Precizez ca nu este o informatie verificata, dar am inteles ca scopul acestei sali nu este comercial ci unul stiintific .

3. Reformarea sistemului de administrare a institutului prin sisteme moderne de functionare a unitatilor medicale
As mentiona sistemul comodat medical .
Aceasta ar produce trei efecte :
- Ar responsabiliza si mai mult personalul medical sa asigure servicii medicale de calitate
- Ar incuraja competitia profesionala
- Ar asigura o retributie financiara conform prestatiei personalului cabinetului comodat, eliminand nemultumirile personalului medical in ceea ce priveste cota de salarizare .
Adica cat muncesti, atat sa primesti .
Salut propunerea ministrului sanatati privind utilizarea cardului electronic ca masura eficienta de evitare a scurgerilor din sistem . Este corecta si moderna .
http://www.realitatea.net/cseke-atilla--avem-birocratie-excesiva-si-scurgeri-importante-de-resurse-financiare-in-sistemul-de-sanatate_709409.html

4.Implicarea mai sustinuta a factorilor de decizie in gasirea de solutii de redresare, finantare reale a institutului .
A trecut vremea discutiilor si a ideiilor utopice .
Solutiile trebuie sa fie urgente, intrucat situatia financiara a institutului nu mai permite amanari .
Datoriile sunt mari, salariile neplatite riscand sa ajungem in incapacitate de plata .

Pentru aceasta propun angajarea unui manager economic profesionist, care sa vina cu solutii concrete, realiste si ferme de redresare a institutului .

Puteti organiza si sedinte pentru medicii ce practica ambele specialitati . Ar fi interesant .
Sa invitati medici din toata tara .
Succes .

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Dim Mai 16, 2010 8:47 pm par Feodora

Nu s-a rezolvat problema salarizarii la institut ?
E dreptul vostru sa fiti platiti corect pentru munca prestata .
Neplata muncii inseamna lipsa de respect pentru cel care munceste si este ilegal .
Angajatorul are prin contract dreptul sa ii ceara angajatului sa munceasca numarul de ore stabilit prin contract, dar prin acest act el se obliga sa ii plateasca prestatia la data si in cuantumul din contract .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Mai 17, 2010 7:47 am par Dr Ioan Dumitrescu

Dr Cristina Teodorescu a écrit:Eu nu as accepta sa mi se reduca salariul cu 25 % . Am doi copii de crescut si sunt mari, cheltuielile pe masura .
Dar in fine, cred ca sunteti intr-o situatie foarte grava de acceptati asa ceva .

Ai dreptate, dar nici a nu iti dea salariul deloc nu e bine !

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Mai 17, 2010 7:48 am par Dr Ioan Dumitrescu

Dr Tanase a écrit:
Dr Cristina Teodorescu a écrit:Eu nu as accepta sa mi se reduca salariul cu 25 % . Am doi copii de crescut si sunt mari, cheltuielile pe masura .
Dar in fine, cred ca sunteti intr-o situatie foarte grava de acceptati asa ceva .

La 0 % salariu cat ii dau aia si daca ii promitea Boc 50 %, ar fi fost fericit Ioan . Basketball Basketball Basketball

Razi, tu razi, dar vine "urgia" si peste voi .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Mai 17, 2010 7:49 am par Dr Ioan Dumitrescu

Feodora a écrit:Nu s-a rezolvat problema salarizarii la institut ?
E dreptul vostru sa fiti platiti corect pentru munca prestata .
Neplata muncii inseamna lipsa de respect pentru cel care munceste si este ilegal .
Angajatorul are prin contract dreptul sa ii ceara angajatului sa munceasca numarul de ore stabilit prin contract, dar prin acest act el se obliga sa ii plateasca prestatia la data si in cuantumul din contract .

Stiu si nu voi mai permite asta .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum