Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Homeopatie simptome utile - Page 2 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Homeopatie simptome utile

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Aller en bas

20052010

Message 

Homeopatie simptome utile - Page 2 Empty Homeopatie simptome utile




...fisa homeopatica pe care v-o dau acum: simptomele sunt: diaree ,agravata dupa mese, sau chiar dimineata sculandu-l din somn la ora 6 (episod izolat totusi) ,inapetenta aproape totala, dureri abdominale spontan si la palpare,(acestea s-au atenuat dupa inceperea unui tratament antibiotic pe care l-am administrat si la indicatia chirurgului pe baza unei suspiciuni de apendicita subacuta sau o limfadenita mezenterica si ptr ca eram disperata ca starea generala a copilului nu se ameliorase de cateva saptamani –cu predominenta lipsei de apetit ) plus febra ( de asemenea a disparut).
Ca generalitati: este blond cu ochii verzi ,cu o paloare a pielii ca de ceara (culoare prezenta si inainte fiind constitutionala),cearcane usor negre , calduros dar cu picioare reci pe care le desveleste noaptea sau isi scoate sosetele ziua, slab dar cu musculatura tonica,se invineteste usor,este plin de echimoze pe picioare si pe brate ,ii place aerul rece nu suporta caldura desi uneori cand este bolnav ii este frig si vrea caldura,este foarte energic,prietenos,ii este frica sa stea singur si de intuneric(nu se culca singur de frica)ar sta toata ziua afara ,nu este mancacios ii plac dulciurile foarte mult si mai ales CIOCOLATA SI INGHETATA ,nu-I place carnea ,nu prea bea apa desi ar vrea-o rece,este istet dar nu-I place cartea ,nu-I plac ouale,are aversiune(acest lucru plus diareea de la inceput m-au determinat sa-I dau FERRUM METTALICUM si i-a mers bine de moment dar apoi i-am dat ARSENICUM IODATUM cateva zile ).
In urma cu 2 luni i-am administrat ,fiind sanatos,inainte de a se imbolnavi,HYOSCIAMUS o doza de 200 ch ptr un comportament usor exhibitionist locvacitate si cuvinte urate –legat de materiile fecale.La 3 saptamani dupa aceea a inceput sa aibe diaree si apoi au aparut si durerile abdominale,febra, inapetenta;nu stiu ce sa cred daca a avut vreo legatura dar eu am mustrari de constiinta ptr acea doza.A slabit bineinteles nemancand mai nimic si nu stiu ce sa –I mai fac.
Analizele sunt normale mai putin glicemia care este mai mica(are si o halena usor acetonica,limba fiind curata ,cu o usoara tenta albicioasa) si creatinina care la fel este mai mica .
Nu am facut parazitologia,eozinofilele sunt 4% normal fiiind 2.9,iar la electroforeza alfa2 usor crescut si beta usor scazut.
Leucocite in limite normale.
Am incercat multe remedii acum odata cu antibioticulii dau ALOE .
Va rog d-le dr spuneti-mi ce pot sa-I fac?
Ma gandesc la TUBERCULINUM sau LA un nosod intestinal gen GAERTNER dar imi este frica sa-I dau .

Copyright
Copyright Notice
Any and all the content of our websites .
Please do not use without our prior written consent.

Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Homeopatie simptome utile :: Commentaires

avatar

Message Dim Mai 23, 2010 9:27 am par Myka

In ce tara sunteti , domnule doctor??Si spuneti-mi daca se poate ajunge la dumneavoastra????

Revenir en haut Aller en bas

Teodorescu Cornel

Message Dim Mai 23, 2010 12:07 pm par Teodorescu Cornel

Korsakov a écrit:
Myka a écrit:Va multumesc , domnule...Cred ca voi asculta de ..acest Ioan, dar parca dumneavoastra imi pareti mai destept.

Myka fiecare in meseria lui isi face experienta . Eu ca oncolog am cautat multi ani solutia de a vindeca aceasta boala .
Acum noi la spital folosim anticorpi monoclonali asociati cu doze mici de citostatic chimioeficient pe tesutul tumoral .
In metastaze nu e suficient numai tratamentul homeopat .
Mai avem si si proceduri gen camera hiperbara de oxygen, dilutii homeopate din celule tumorale,etc .
Aveti si in Romanaia oncologi foarte buni sau cel putin asa stiam eu cand am plecat din tara ( Ranetescu, Leontopol )

Si...scade rata de multiplicare a celulelor canceroase ?
Puteti dovedii asta ?

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Dim Mai 23, 2010 7:00 pm par Myka

Pe mine ma intereseaza daca aveti vreun caz asemanator cu cel al fratelui meu ,....vindecat ?!

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Dim Mai 23, 2010 7:32 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Myka a écrit:Pe mine ma intereseaza daca aveti vreun caz asemanator cu cel al fratelui meu ,....vindecat ?!

Myka, Myka, nu ai invatat nimic . Cu un caz nu poti sustine ca poti trata cancerul . Si la o mie de cazuri nu poti avea certitudinea ca acel 1001 iti va reusi .
Dumnezeu stie .
In fine, e treaba ta .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Dim Mai 23, 2010 8:15 pm par Myka

Buna seara, domnule doctor Dumitrescu...Eu credeam ca stiati deja ca am lectia invatata...Am invatat tot ce era de invatat...Sunt femeie si deh....curioasa.Vreau si eu sa "aud" mai multe pareri.Eu merg pe calea ce am ales-o.indiferent care va fi dezdodamantul.Un lucru stiu clar...si anume ca fac ceea ce inima mea spune ca e de bine.Sa ne auzim cu bine, domnule doctor...Ioan.Va cunosc de 15 ani, timp in care puteam sa gasesc alte metode ..(ca slava Domnului a avut balta peste..in ale bolilor).

Revenir en haut Aller en bas

Teodorescu Cornel

Message Mer Juin 02, 2010 9:44 am par Teodorescu Cornel

Simptomele cele mai utile sunt cele mentale .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mer Juin 02, 2010 4:05 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Dr Cornel a écrit:Simptomele cele mai utile sunt cele mentale .

Parerea mea este ca sunt inselatoare si pot fi conjuncturale de aceea folosesc un program cu rol de filtru pentru acest tip de simptome .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum