Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers

Aller en bas

24072010

Message 

Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers Empty Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers




Personaje dubioase bantuie pe net, arogandu-si cunostinte medicale si dand sfaturi pacientilor, care in naivitatea lor iau de bune acele indicatii .
Unul dintre acestia ne indemna sa scriem pe un pahar sau o cana numele unui medicament si dupa aia ne vindecam .
Daca s-ar cere parerea unui medic psihiatru, sigur acesta l-ar diagnostica cu o afectiune mentala .
Nu sunt medic, sunt un simplu pacient, dar nu pot sa fiu atat de credul sa ma dau pe mana unui excroc .
Pe acest forum am intalnit medici adevarati, buni profesionisti, care nu isi permit a da recomandari pacientilor fara a avea un diagnostic de laborator si de specialitate ce permite un diagnostic precis .
Excrocul habar nu are ce are aia o testare de laborator .
E la fel ca in meseria mea, daca eu nu verific un aparat cu testerele electronice, nu ma pot pronunta asupra defectiunii .
Asa si in medicina .
Ca pacient eu am dreptul la un diagnostic precis si un tratament eficace .
Ca in orice padure mai sunt si uscaturi, dar ramane la alegerea mea sa ma tratez la un medic sau sa il prefer pe altul mai bun .
Acum cu exodul asta de medici din Romania, sigur excrocii se vor inmultii, lacomi sa castige bani pe seama nenorocirilor pacientilor .
Factorii de raspundere din Ministerul Sanatatii nu ar trebui sa permita excrocilor sa ne pacaleasca si sa ne manipuleze cu minciunile lor .
Am citit aici articolul despre sarlatani
https://acpunctura.forumgratuit.ro/medicina-f25/sarlatania-in-medicina-t241.htm

Il rog pe Stefan sa nu mai permita nici unui excroc sa denatureze acest forum .
Astept si alte pareri .
vstgx
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 829
Varsta : 48
Puncte : 53028
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Cand imi repar pantofii, ma duc la cizmar, cand sunt bolnav ma duc la doctor si nu invers :: Commentaires

Dr.Ionescu Sterian

Message Sam Juil 24, 2010 9:11 pm par Dr.Ionescu Sterian

De rasul curcilor, era una pe aici ce pretindea ca este medic si ii cerea sfaturi lui ozn bounce

Nu cred ca un medic poate sa fie atat de fraier sa se ia dupa toti aiuritii .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Sam Juil 24, 2010 9:12 pm par vstgx

La cine te referi ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Sam Juil 24, 2010 9:15 pm par Dr.Ionescu Sterian

La mioara .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Sam Juil 24, 2010 9:15 pm par vstgx

Aaa, nu e medic .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Sam Juil 24, 2010 9:16 pm par Dr.Ionescu Sterian

Am bauit eu si mai avea pretentia sa intre la avansati .
Tupeu .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Sam Juil 24, 2010 9:18 pm par vstgx

Ca si scari ala obraznic . Se dau medici pe site-uri ca nu ii poate controla nimeni si pacalesc pacientii .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Sam Juil 24, 2010 9:20 pm par Dr.Ionescu Sterian

Pe pacienti da, dar au limbaj, cunostinte medicale la nivel de femeie de serviciu .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Sam Juil 24, 2010 9:21 pm par vstgx

Dr.Ionescu Sterian a écrit:Pe pacienti da, dar au limbaj, cunostinte medicale la nivel de femeie de serviciu .

Laughing Laughing Laughing

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Sam Juil 24, 2010 11:21 pm par Korsakov

Normal fiind un forum medical, nu trebuie permis accesul celor ce se pretind medici .
E vorba de responsabilitatea medicala .

Revenir en haut Aller en bas

Stefan

Message Sam Juil 24, 2010 11:38 pm par Stefan

Gata vstgx, am inteles .
Nu mai permit decat medicilor sa dea sfaturi medicale .
Am verificat vstgx linkul unde a fost banata persoana respectiva pe alt forum medical, acum ce mai vrei ?

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Dim Juil 25, 2010 8:26 am par mioara

Text sters de Admin .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Dim Juil 25, 2010 8:54 am par Dr.Ionescu Sterian

Esti medic ?
Ce specialitate ?
Aici toti medicii si-au pus in fata dr sau Dr, in plus nu pun intrebari puerile la persoane care nu sunt medici .
Un medic are cultura medicala, prestanta si nu se coboara la un asa de jos nivel
Daca a ajuns pacientul scari sa te invete medicina !!!
Nu mai comentez . Laughing Laughing Laughing

Revenir en haut Aller en bas

Stefan

Message Dim Juil 25, 2010 9:07 am par Stefan

Nu aveti alte subiecte pentru dicutii ?
Este un site medical .

Mioara daca esti medic, te rog sa discuti doar teme medicale, nu despre alte persoane .
Eu sunt cel ce exclude, baneaza aici, nu medicii .
Subiect inchis .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum