Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Informatii programari la sediul Institutului
Sam Oct 14, 2017 10:47 am par Teodorescu Cornel

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Sep 13, 2017 8:03 pm par Perseu

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Unde se opereaza politicienii romanii !

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

02092010

Unde se opereaza politicienii romanii !

n mai 2006, Traian Băsescu a fost operat de hernie de disc, dar nu în România, ci într-o clinică din Austria. Oficial, Traian Băsescu a luat această decizie, după ce s-a consultat cu ministrul Sănătății de la acea vreme, Eugen Nicolăescu. Neoficial, surse din anturajul președintelui au precizat că Traian Băsescu a luat hotărârea după ce profesorul Florin Exarcian, unul dintre cei mai buni neurochirurgi români, i-ar fi spus că singurul spital dotat cu aparatura tehnică necesară unei asemenea intervenții este Spitalul Bagdasar din Capitală, dar acolo nu există însă și o echipă de medici pregătită pentru o asemenea intervenție. Drept urmare, a fost ales Spitalul Universitar din Viena, unul dintre cele mai renumite din Europa, pentru operațiile la coloană.

"Am făcut operația la Viena. Operația a reușit. Am convingerea că am luat o decizie bună. Aici a fost riscul cel mai mic. Mi-aș dori să avem asemenea servicii medicale și în România. Mulțumesc medicilor care mi-au garantat capacitatea de a-mi exercita funcția în continuare în bune condiții", declara atunci Traian Băsescu.

La un an și jumătate după intervenția chirurgicală de la Viena, în septembrie 2007, Băsescu efectua o operație la tiroidă. De această dată el a ales Spitalul Militar Central din București.

„Nu am nici un fel de emoții, pentru că din iunie pâna acum operația aceasta a fost pregatită și nu e bâlbâiala care a fost când eram la «Elias», anul trecut, unde nu se știa ce echipă mă operează și unde", a declarat șeful statului la internarea în spital. Intervenția a durat aproximativ două ore și a fost un succes.

De la primul său mandat de președinte, Iliescu a făcut șase operații
În august 1994, Ion Iliescu era operat de bilă. Atunci i-a fost extirpată vezica biliară, deși inițial a fost internat la Spitalul Elias pentru o criză de stomac.

Doi ani mai târziu, în 1996, de data aceasta în Israel, Ion Iliescu face o operație pentru a-și rezolva o afecțiune dermatologică.

De altfel, și în decembrie 2000, presa a scris că, pentru a-și elimina câteva pete maronii de pe față, Ion Iliescu ar fi efectuat o operație estetică. Informația nu a fost confirmată oficial.

Anul 2002 a fost unul cu probleme de sănătate pentru Ion Iliescu. Dacă în februarie a fost internat de urgență la Spitalul Elias, în luna aprilie o viroză respiratorie l-a țintuit la pat, însă nu s-a impus internarea.

Cea mai complexă operație pe care a suferit-o Ion Iliescu a fost cea la care a fost supus în mai 2005, la Spitalul Elias pentru implantarea a cinci sternuri de lărgire a cinci artere care alimentează inima cu sânge.
n iunie 2007, la Paris, Ion Iliescu, a suferit încă o intervenție la inimă. El a explicat atunci că a fost vorba despre „o intervenție foarte simplă".

Năstase și Tăriceanu au optat pentru clinici în străinătate, Boc le preferă pe cele românești
n noiembrie 2006, Călin Popescu Tăriceanu, pe atunci premier, a fost operat cu succes, în Franța. El a suferit o intervenție chrurgicală la genunchiul stâng, la Clinique du Sport din Bordeaux, după un accident de motocicletă. Operația a durat două ore și jumătate și s-a desfășurat sub anestezie generală, iar în timpul intervenției i-au fost refăcute ligamentele și i-a fost operat meniscul.

La capitolul intervenții în străinătate se poate înscrie și fostul premier Adrian Năstate. În iulie 2003, el se afla în vacanță în Germania și a suferit o operație pentru rezolvarea unei infecții a glandei tiroide.

Probleme cu tiroida a avut și Viorel Hrebenciuc. El s-a operat la Paris. Atunci când a fost întrebat de ce a ales o clinică din străinătate, liderul PSD a răspuns glumind, că nu are încredere în medicii de la Spitalul Militar, care l-au operat și pe Băsescu.

Sorin Oprescu, actualul primar general al Capitalei, a suferit o operație la inimă, în 2006. El a făcut această intervenție chirurgicală la Paris.

În 2008, Emil Boc a fost operat de pietre la rinichi la o clinică din Cluj-Napoca, iar în 2007 a făcut o operație de apendicită acută, la Spitalul Municipal din Cluj-Napoca.
În prezent, fostul premier Radu Vasile este tratat de cancer la colon, în Israel.
În data de 3 august, el a fost internat de urgență la Spitalul Municipal din București ca urmare a unor complicații cauzate de chimioterapie. În luna mai Radu Vasile a fost în Israel unde i-a fost extirpată o tumoare malignă.

Sursa adevarul.ro
Cernev
Scolar
Scolar

Numarul mesajelor : 1639
Varsta : 57
Puncte : 32945
Data de inscriere : 19/10/2009

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Unde se opereaza politicienii romanii ! :: Commentaires

Message le Jeu Sep 02, 2010 7:41 am par Cernev

Concluzia e ca daca au nevoie de tratament medical, ei se duc in strainatate, deci nu e nevoie de medici in Romania .

Message le Jeu Sep 02, 2010 10:22 pm par Myka

Sa se duca in Rusia, pe 1000 de euroi/luna.Sa moara si capra lor, ce mama naibilea.. Very Happy

Message le Ven Sep 03, 2010 6:30 am par Feodora

Myka a écrit:Sa se duca in Rusia, pe 1000 de euroi/luna.Sa moara si capra lor, ce mama naibilea.. Very Happy

Ce ai vrut sa zici ?

Message le Ven Sep 03, 2010 7:56 am par Myka

Am vrut sa zic..."1000 euro/zi..
*.....a fost o gluma.Poate asa... Idea

Message le Ven Sep 03, 2010 10:36 am par Korsakov

Myka a écrit:Am vrut sa zic..."1000 euro/zi..

Cam asa ceva .

Message le Ven Sep 03, 2010 1:32 pm par Cernev

Korsakov a écrit:

Cam asa ceva .

Si cine va da banii astia ?

Message le Ven Sep 03, 2010 7:35 pm par Korsakov

Dr Tanase a écrit:
Korsakov a écrit:

Cam asa ceva .

Si cine va da banii astia ?

Asta e grija ta sau cati bani castigam noi ?
Razz

Message  par Contenu sponsorisé

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut