Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Alergie produsa de o planta

04092010

Alergie produsa de o planta

Are potenþial alergen (iarba pârloagelor - Ambrosia artemisiifolia, pelinul – Artemisia sp.) de pe spaþiile verzi, prin scoaterea rãdãcinilor, smulgere, cosire".
Sursa : Realitatea.net/actual
Razvan

Numarul mesajelor : 323
Varsta : 37
Localizare : Iasi
Puncte : 28631
Data de inscriere : 04/06/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Alergie produsa de o planta :: Commentaires

Message le Sam Sep 04, 2010 7:32 pm par Korsakov

Razvan a écrit:Are potenþial alergen (iarba pârloagelor - Ambrosia artemisiifolia, pelinul – Artemisia sp.) de pe spaþiile verzi, prin scoaterea rãdãcinilor, smulgere, cosire".

Multe plante au potential alergen ce se manifesta numai la persoanele cu teren specific .
In aceasta situatie e vorba de o mutatie genetica ca urmare a reziduurilor toxice deversate in ape sau raspandite in aer in timpul razboiului in Iugoslavia .

Message le Mar Sep 21, 2010 8:14 am par Dr.Ionescu Sterian

Korsakov a écrit:
Razvan a écrit:Are potenþial alergen (iarba pârloagelor - Ambrosia artemisiifolia, pelinul – Artemisia sp.) de pe spaþiile verzi, prin scoaterea rãdãcinilor, smulgere, cosire".

Multe plante au potential alergen ce se manifesta numai la persoanele cu teren specific .
In aceasta situatie e vorba de o mutatie genetica ca urmare a reziduurilor toxice deversate in ape sau raspandite in aer in timpul razboiului in Iugoslavia .

M-am gandit la ce a scris aici si cred ca ai dreptate, trebuiesc preparate noi remedii din aceste plante modificate prin toxice .

Message  par Contenu sponsorisé