Acupuncture et homéopathie
Translate

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Thyroïdite - traitement homéopathique
Mer Nov 29, 2017 9:25 pm par Dr.Ioan

» Informatii programari la sediul Institutului
Ven Oct 20, 2017 3:03 pm par Dr.Ioan

» Narcissisme traitement homéopathique
Jeu Sep 21, 2017 7:55 am par Dr.Ioan

» L'action d'acupuncture
Jeu Sep 21, 2017 7:54 am par Dr.Ioan

»  Hernie discale apres la chirurgie
Jeu Sep 21, 2017 7:51 am par Dr.Ioan

» Diabéte neurogéne
Sam Aoû 05, 2017 1:51 pm par Dr.Ioan

» Coma discussions
Ven Juil 21, 2017 8:09 am par Dr.Ioan

» Agaricus blazei
Mer Juil 05, 2017 11:47 pm par Dr.Ioan

-

Add to netvibes

-

301 Redirect Code Generator Tool

Get our toolbar!
[Valid RSS]
Flux RSS

Yahoo! 
MSN 

Medicina cosmosofica

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas

24102010

Medicina cosmosofica

Link sters admin
Remus

Numarul mesajelor : 55
Varsta : 42
Localizare : Arad
Puncte : 26159
Data de inscriere : 24/10/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Medicina cosmosofica :: Commentaires

Message le Dim Oct 24, 2010 8:29 pm par Korsakov

Stiu ca sunt offtopic, dar :
Prezicerile lui Alvin Toffler pentru urmatorii 40 de ani. Vezi aici ce ne asteapta!
Potrivit lui Toffler în urmãtoarele patru decenii, ºtiinþa ºi tehnologia se vor dezvolta atât de mult, încât mulþi oameni vor fi nevoiþi sã se deconecteze de la acest stil de viaþã, neputând sã þinã pasul cu ea.
În ceea ce priveºte evoluþia unor popoare, Toffler spune cã Africa de Sud va cunoaºte o creºtere economicã susþinutã, Orientul Apropiat va deveni un amestec de religii, miºcãri religioase ºi etnii ºi se va amplifica migraþia musulmanã cãtre Occident.
Totodatã, se vor schimba ºi obiceiurile oamenilor, astfel cã mersul la birou va deveni un obicei tot mai puþin folosit. Internetul de mare vitezã, dar ºi practica video-conferinþelor vor acorda angajaþilor posibilitatea sã lucreze de oriunde.
În urmãtorii 40 de ani, oamenii îºi vor cultiva singuri legumele ºi-ºi vor produce alimentele, astfel cã vor apãrea pierderi tot mai mari în rândul marilor producãtori ºi distribuitori din industria alimentarã.
Pierderi vor înregistra ºi în þãri precum Arabia Sauditã, Iran, Irak, câteva state din zona Golfului Persic, dar ºi Rusia ºi Venezuela, din cauza dezvoltãrii unor forme alternative de energie.
De asemenea, Toffler susþine cã fenomenul de îmbãtrânire a populaþiei va conduce la creºterea de patru ori pe plan mondial a cheltuielilor totale cu pensiile ºi cu îngrijirile acordate persoanelor în vârstã.
Stiri : Rol.ro

Revenir en haut Aller en bas

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut