Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Academia de psihopunctura, obiective EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Academia de psihopunctura, obiective EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Academia de psihopunctura, obiective EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Academia de psihopunctura, obiective EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Academia de psihopunctura, obiective EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Academia de psihopunctura, obiective EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Academia de psihopunctura, obiective EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Academia de psihopunctura, obiective EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Academia de psihopunctura, obiective

Aller en bas

07072011

Message 

Academia de psihopunctura, obiective Empty Academia de psihopunctura, obiective




Novgorod, Universitatea de Stat
Presedinte academician prof Eduard Glickman

OBIECTIVE, scopul şi obiectivele ACADEMIEI
Scopul constituirii şi funcţionării Academiei este soluţia problemelor din domeniul sănătăţii, dezvoltarea de tehnicilor non-tradiţionale in domeniile medicinei .
Obiective
Combinand toate caracteristicile medicina populara Europa de Est şi folosind metodele de acupunctura, chiropractic, medicament pe bază de plante, psihoterapie, psihanaliza, homeopatie, bioenergie, terapia prin muzica, terapie de culoare, lithotherapy, metallotherapy şi alte metode tradiţionale şi netradiţionale de tratament şi psihopunktury de distribuţie metoda ca o metodă eficientă de a psihosomaticii .
Promovarea unui stil de viaţă sănătos şi predarea oameni tehnici psihologice de auto-ajutor sa folosit capacităţile Academiei, mass-media, asociaţii voluntare, instituţiile de învăţământ şi alte.
Educaţia şi formarea profesională a medicilor, asistente medicale şi a persoanelor cu ştiinţei şi tehnicii avansate, tehnologii moderne şi metodele tradiţionale de îngrijire.
Contributii la satisfacerea cererii publice de înaltă calitate de îngrijire medicală.
Publicarea activităţi pe această temă a Academiei.
Înfiinţarea Academiei şi acordarea de premii speciale, premii, diplome de onoare pentru realizarile sale deosebite în domeniul medicinii tradiţionale.
Dezvoltarea cooperării internaţionale în domeniul sănătăţii publice.
În conformitate cu obiectivele de mai sus şi sarcini, Academia prevede:
Organizarea de congrese, conferinte, prelegeri, expoziţii şi simpozioane, în scopul instructiei publicului la introducerea unor metode de medicina traditionala si schimb de experţi, practicieni în acest domeniu.
Pregătirea, publicarea şi difuzarea de publicitate diferite tipărite, audiovizuale .
Organizarea şi desfăşurarea de expoziţii, concursuri şi alte evenimente culturale.
Furnizarea de servicii publice în domeniul sănătăţii, inclusiv:
- furnizarea de îngrijire ambulatoriu de diagnostic, si un stationar pentru servicii medicale.
- serviciile de sănătate pe medicina tradiţionala şi alternativa.
- furnizarea de servicii medicale plătite de orice tip, inclusiv non-programate obligatorii şi voluntare sub rezerva de asigurări de sănătate pentru a obţine o licenţă de practica medicala .
- furnizărea de asistenţă medicală primară.
Korsakov
Korsakov
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2254
Varsta : 77
Puncte : 53071
Data de inscriere : 22/05/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Academia de psihopunctura, obiective :: Commentaires

dr Teodor Axinte

Message Jeu Juil 07, 2011 8:48 pm par dr Teodor Axinte

Iar ai inceput cu rusismele !
Fac criza de astm K .
Ce ai cu mine, nu stii ca sunt alergic la chestiile astea ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Juil 07, 2011 9:32 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Kashmov daca vrei sa fii administrator la acest forum site ?
http://acupunctura.qforum.biz/

Eu nu mai am timp .

Revenir en haut Aller en bas

Ming

Message Ven Juil 08, 2011 6:52 am par Ming

M-am inscris si eu acolo .

Revenir en haut Aller en bas

dr Teodor Axinte

Message Ven Juil 08, 2011 6:29 pm par dr Teodor Axinte

Si mie ce imi dai ?
O bere, un JW !

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Ven Juil 08, 2011 9:54 pm par Korsakov

Dr.Ioan a écrit:Kashmov daca vrei sa fii administrator la acest forum site ?
http://acupunctura.qforum.biz/

Eu nu mai am timp .

Vrei sa scapi de mine ?

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum