Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
"Iertarea"ca un corector al starii de boala EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

"Iertarea"ca un corector al starii de boala

Aller en bas

08072011

Message 

"Iertarea"ca un corector al starii de boala Empty "Iertarea"ca un corector al starii de boala




Iertarea ca un corector al starii de boala

Vorbeam astazi cu d-lul doctor Ioan despre legatura dintre iertare si sanatate si-i spuneam ca in ceea ce priveste teoria ,cu totii stam bine
Din pacate ,pana la a pune in practica -personal ,mai am de parcurs pe acest drum si iarasi din pacate ,privind la cat de pline sunt centrele medicale -cred ca avem cu totii de strabatut acest drum al iertarii

<<“Să ierţi de 70 de ori cate şapte”, a spus Iisus! “
Nu-i destul să spui o singură dată “iert”-să ierţi pe cel ce ţi-a greşit ori să te ierţi pe tine însuţi şi gata. Eşti iertat!
Iertarea trebuie să-ţi stea în suflet, în minte şi pe buze de 70 de ori cate şapte, iată! Să ierţi repetat. Să ajungi pană acolo unde gandeşti iertarea, simţi iertarea, trăieşti iertarea şi o aduci în existenţă, unde devine lucrătoare. Si te poate vindeca
Puterea extraordinară a iertării deschide porţile propriei noastre inimi către iubire, înţelepciune şi răbdare.si apoi evident spre vindecare-orice boala ai avea .
. Nimic nu purifică mai profund decat iertarea. Nimic nu are putere mai adancă şi mai stăruitoare asupra inimii rănite ori a percepţiei zdruncitate decat iertarea‚ “de 70 de ori cate şapte”!
Să ierţi, să ierţi şi iarăşi să ierţi, să TE ierţi de sute şi de mii de ori dacă trebuie, să faci în tine însuţi penitenţa recunoaşterii păcatului cauzal – eroarea de percepţie – prin iertare! Căci iertarea din tot sufletul lucrează pană acolo unde energiile acumulate ale tuturor neiertărilor se epuizează, iar mintea simte că nu mai este ceva de iertat pe lume.
SI ATUNCI AI SANSE SA TE VINDECI!!
Niciodată n-a fost ceva cu neputiinţă de iertat. Iertarea anulează răul la nivelul rădăcinilor sale. Iertarea repetată ajută mintea să vadă zorii iubirii şi taina blandeţii fiinţei proprii, cum împrăştie norii ce-au învăluit inima omului în nefericite erori de percepţie, ce creează în sufletele tuturor o suferinţa de neanţeles care se transforma in boala
Să ierţi, să te ierţi, să-ţi ocupi inima şi mintea cu iertare înseamnă să-ţi revendici dreptul, libertatea şi puterea de a alege să-ţi vindeci sufletul de iluziile prin care a fost încîlcit fără voie..De fapt, omul singur păstrează impresia neiertării, dar tot el are posibilitatea înţelegerii şi a viziunii corecte prin iertare. De 70 de ori cîte şapte şi chiar de mii de ori cîte şapte să ierţi şi să te ierţi, căci aşa si numai asa poti gasi vindecarea!>>
................asa cum spuneam,la teorie mai stiu cate ceva.
Dar in acest moment -privind in suflet imi dau seama ca mai am de parcurs " un pic de cale" pana la a pune si in practica
Daca puteti ierta sau VA puteti ierta "de 70 de ori cate 7"nu stati pe ganduri -faceti-o -si o parte din drumul spre vindecare l-ati parcurs.
De restul se ocupa d-lul doctor!
GANESHA
GANESHA

Numarul mesajelor : 5
Puncte : 46847
Data de inscriere : 02/06/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

"Iertarea"ca un corector al starii de boala :: Commentaires

Rely

Message Sam Juil 09, 2011 10:48 am par Rely

D-ul doctor Ioan !
Numai pe mine nu ma iarta .
Stiu am gresit ca l-am sacait cu e-mailuri, nu mai fac dar eram disperata ca facem crize de palpitatii .
Cat a durat sa imi spuna sa iau Ignatia si acum sunt bine nu mai am nevoie de medicii francezi ce te jupoaie de bani si nu iti fac nimic .
E foarte grea viata in Franta .
Il rog macar odata sa imi raspunda la e-mail si ii multumesc din suflet .
Eu sunt vinovata si i cer iertare, poate ma iarta si dansul sa ma vindec complet .

Revenir en haut Aller en bas

dr Teodor Axinte

Message Sam Juil 09, 2011 9:22 pm par dr Teodor Axinte

Daca vrei sa te ierte da fuguta la manastire si calugareste-te ( sunt locuri limitate ) .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum