Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
sulfur LM2 - Page 4 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
sulfur LM2 - Page 4 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
sulfur LM2 - Page 4 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
sulfur LM2 - Page 4 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
sulfur LM2 - Page 4 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
sulfur LM2 - Page 4 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
sulfur LM2 - Page 4 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
sulfur LM2 - Page 4 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

sulfur LM2

Page 4 sur 7 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Suivant

Aller en bas

17052012

Message 

sulfur LM2 - Page 4 Empty sulfur LM2




am 38 ani si de a lungul anilor am folosit mai multe remedii(thuya,sepia,actea racemosa,china,gelsenium).am avut atacuri de panica care de a lungul anilor sau transformat in depresie(tratament alopat cipralex),sindrom de ovare polichistice si sindrom premenstrual.am avut multe probleme in ultimii ani,mama bolnava de cancer de 3 ani,sotul munceste in strainatate.eu muncesc doar 4 luni pe an tot in strainatate dar imi las copii si mama in tara.toate aceste lucruri m-au adus intr o stare psihica jalnica si insomnie.mi a fost recomandat sulfur lm1 sau lm2 .dupa 2 zile am inceput sa am diaree si parca toate starile rele ce le am avut de a lungul vietii mi au aparut si accentuat.am intrerupt sulfurul,dar mi sa spus sa reiau cu lm3 sau lm4 .ce sfat imi dati?am uitat sa precizez acum un an am luat carcinozinum ch200 fara nici un rezultat

flo73

Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 17/05/2012

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

sulfur LM2 :: Commentaires

flo73

Message Jeu Juil 05, 2012 9:24 pm par flo73

si eu ma m mirat f tare,am zis ca in sfarsit se potrivesc prescriptiile a mai multi homeopati dar nu inteleg concentratia.din cate inteleg este foarte importanta ,nu?

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Jeu Juil 05, 2012 9:52 pm par Memphis

Nu e de mirare, asa sunt si medicii, unii sunt dilutii inalte, altii alea joase

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Jeu Juil 05, 2012 9:54 pm par dr Mestes Istvan

Memphis a écrit:Medicul tau are alt stil de tratament, personal nu cred ca a avut asa deodata inspiratia sa iti dea Argentum nitricum, e prea mare diferenta intre cele doua

Nu draghe, flor i-a zis ce i s-a recomandat aici si ala a luat banul de-a moaca .

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Jeu Juil 05, 2012 9:55 pm par Memphis

Mi-ai stricat placerea, asa este, ca sa confunzi un Sulfur cu Argentum nitricum inseamna ca este "tamaie " .

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Jeu Juil 05, 2012 9:56 pm par dr Mestes Istvan

O fi tantalaul ala de Simbad medicul ei !

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Jeu Juil 05, 2012 9:57 pm par Memphis

dr Mestes Istvan a écrit:O fi tantalaul ala de Simbad medicul ei !

Nu cred, ala era si mai proost .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Ven Juil 06, 2012 5:55 pm par flo73

nu i am spus nimic din ce mi ati recomandat voi.ce rost ar fi avut?oricum tot nu am aflat diferenta intre ch200 si ch15?imi explica si mie cineva?

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Ven Juil 06, 2012 6:00 pm par flo73

oricum am cumparat ch200 si maine il iau,dar ca sa stiu si eu asa care e diferenta?si recomandati mi un homeopat la care sa merg in zona ardealului .va multumesc

Revenir en haut Aller en bas

Dr Suceveanu

Message Ven Juil 06, 2012 7:14 pm par Dr Suceveanu

Orice medic homeopat stie ca dilutiile inalte CH200 au efect in plan psihic ( anxietate, frica, etc ) si dilutiile joase CH15 - in plan fizic ( durere, inflamatie,etc )
De ce nu il intrebi pe medicul tau ?

Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Sam Juil 07, 2012 7:51 am par dr Estebanus Marcel

Dr Suceveanu a écrit:Orice medic homeopat stie ca dilutiile inalte CH200 au efect in plan psihic ( anxietate, frica, etc ) si dilutiile joase CH15 - in plan fizic ( durere, inflamatie,etc )
De ce nu il intrebi pe medicul tau ?


Pierzi timpul, a primit recomandarea de la profesorul nostru sa ia o singura data Argentum nitricum CH 200 si apoi sa prezinte simptomele dar dansa vrea in continuu explicatii !!!

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Mar Juil 10, 2012 8:22 pm par flo73

am luat ieri in sfarsit argentum ch 200.sunt la munca in italia ,la mare si sincer mi a fost cam frica sa iau pentruca sunt la lucru toata ziua si ma temeam sa nu am reactii ca de la sulfur.dupa ce am luat ,o doza unica,aici asa se vinde,la inceput mi fost f somn,apoi la lucru am avut un atac de panica mai profund ca in celelalte zile si am arsuri la stomac.aici e f cald ,umiditate f mare si simt ca nu suport aceasta caldura.si atacurile de panica apar mai mult la caldura.cam in cat timp ar trebui sa isi faca efectul,daca si l face?

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Mar Juil 10, 2012 9:08 pm par dr Mestes Istvan

Flor ai avut o reactie buna, adica agravare initiala .
Acum ar trebui sa faci pauza pentru ca remediul sa isi faca efectul complet

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Jeu Juil 12, 2012 7:42 pm par flo73

azi e a treia zi de cand am luat argentum 200. a fost f rau,a trebuit sa vin acasa de la lucru.am avut vreo 3 atacuri de panica,este f cald si simt ca nu mai suport caldura si ca aceasta ma duce spre atacurile de panica.este normal sa imi fie rau dupa 3 zile?sau nu e bun remediul ca si sulfur?

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Jeu Juil 12, 2012 7:48 pm par flo73

ma doare si stomacul si de 3 zile am si diaree.nu eram bine nici inainte dar de cand am luat argentum e foarte rau.ce ar trebui sa fac?

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Jeu Juil 12, 2012 7:54 pm par flo73

si inca ceva care cam inteles ca este important pentru homeopati.nu mai doresc dulciuri,doresc doar sarat.asta am observat inca de cand am luat doza de argenrum ch30

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Jeu Juil 12, 2012 8:57 pm par dr Mestes Istvan

Flor ti s-a recomandat o singura doza, faptul ca ai aceste simptome poate insemna o agravare initiala sau eliminari .
Normal este sa astepti efectul deplin al remediului .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Jeu Juil 12, 2012 9:10 pm par flo73

astept.doar ca azi ma m speriat de ce rau mi a fost

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Mer Juil 18, 2012 5:58 pm par flo73

azi au trecut 8 zile de cand am luat doza de argentumch200.mi e tot mai rau de la o zi la alta.mult mai rau decat de la sulfur.am atacuri de panica in fiecare zi.gresit si acest tratament,nu?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Juil 19, 2012 7:14 am par Dr Ioan Dumitrescu

Flor anxietatea este doar un simptom, cauza poate fi un stress, trauma psihica sau suferinta organica . Fara un consult corect, investigatii care sa precizeze diagnosticul, recomandarile pe forum sunt doar pierdere de timp .
Vino sa te vad la policlinica .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Ven Juil 27, 2012 7:59 pm par flo73

au trecut 3 saptamani de la argentum ch200 si ma simt din ce in ce mai rau,atacuri de panica ,diaree etc.ce se intampla?sunt la munca in italia si nu am posibilitatea sa merg la nici un doctor.cat mai poate dura? se poate antidota?aici la farmacie mi au zis sa iau camphora ch5.da ti mi un sfat.ma simt f rau de cand am luat doza unica de argentum ch 200

Revenir en haut Aller en bas

Dr Suceveanu

Message Sam Juil 28, 2012 1:53 pm par Dr Suceveanu

Flor73 tu vrei minuni pe internet ?
Tu nu ai un diagnostic complet, simptomele stare de rau, anxietate sunt numai o parte din patologia ta . Camphora intradevar antidoteaza Argentum nitricum dar la 3 saptamani e greu de crezut ca ai nevoie de antidotare .
Tu ai nevoie de un medic competent care sa iti monitorizeze cazul cautand ce se ascunde in spatele acestei anxietati .

Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Sam Juil 28, 2012 2:32 pm par dr Estebanus Marcel

Flor m-am uitat in cursul marelui profesor Korsakov, in asemenea cazuri de boli ce nu au raspuns la tratament cand fondul e anxietatea domnia sa recomanda Ignatia CH 30, o singura doza .
Ia Ignatia o singura doza .
Sper sa iti fie de folos .

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Aoû 05, 2012 7:11 pm par flo73

as lua ignatia dar zau mi e frica sa mai iau ceva .de cand am luat argentum 200 pur si simplu am innebunit.traiesc doar cu xanax ,nu pot merge nici la lucru.trezirea la 5 dimineata cu stare de panica si diaree de 3 saptamani.cat poate dura?aici la farmacie mi au recomandat acum camphora ch200 dar chiar mie frica sa iau ceva.imi puteti explica va rog ce se intampla cu mine?ce mi a facut acest argentum?as vrea doar sa fiu ca inainte de el,nimic altceva.help

Revenir en haut Aller en bas

flo73

Message Dim Aoû 05, 2012 8:28 pm par flo73

s a intors dl profesor?

Revenir en haut Aller en bas

CM

Message Jeu Aoû 09, 2012 12:18 pm par CM

daca zici ca esti in Italia si pe aici pe forum nu-ti sare nimeni in ajutor, te poti duce la farmacie unde intrebi de remedii florale Bach.
de preferat este sa le iei pe cele produse in Anglia de farmacia Nelson.
Insa si italienii produc remedii florale dupa reteta Bach.
Ia ce gasesti.
Pentru starea ta actuala, tb sa iei RR, adica Rescue Remedy, cate 4 picaturi o data. Le poti picura direct sublingual, le poti pune in putina apa, suc, ceai , cum vrei tu. Efectul cel mai rapid il au direct in gura.
Daca esti fortata iei si Xanax.
RR se ia oricand in orice conditii indiferent ca ai mancat, baut, fumat, menta, alcool, etc., nu exista restrictii.
Daca te simti rau le poti lua si din ora in ora, cate 4 picaturi de fiecare data, pana iti dispare raul si se raresc atacurile de panica. Te simti rau iei imediat, ai atac de panica iei imediat.
procedezi asa 2 zile dupa care imi zici cum iti este.
Dupa aia descrii toata gama de frici si-ti indic ce remedii sa iei pentru o sticluta de tratament. RR pastrezi pentru situatii de criza, panica, stres.
La farmacie iti vor prepara ei sticluta numai ca tb sa le spui ce sa puna in ea.

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Jeu Aoû 09, 2012 8:19 pm par dr Mestes Istvan

Si eu recomand remedii florale, sunt bune .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 4 sur 7 Précédent  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum