Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Esofagita de reflux EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Esofagita de reflux EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Esofagita de reflux EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Esofagita de reflux EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Esofagita de reflux EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Esofagita de reflux EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Esofagita de reflux EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Esofagita de reflux EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Esofagita de reflux

Aller en bas

26102012

Message 

Esofagita de reflux Empty Esofagita de reflux




Asta e diagnosticul pus de medicul radiolog . Iau de ceva zile alopate. ma simt mai bine dar problema este cu nu sunt de acord sa iau aceste hapuri toata viata cum mi-a sugerat medicul internist .

Se poate trata prin homeopatie sau acupunctura esofagita asta ?

VARTLAN MARIUS
VARTLAN MARIUS

Numarul mesajelor : 150
Puncte : 47474
Data de inscriere : 19/04/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Esofagita de reflux :: Commentaires

avatar

Message Ven Oct 26, 2012 10:38 pm par Socrates

Bineinteles. Orice boala se poate trata (Mai putin laudorosenia ruseasca, care la care s-au inventat inca remedii). Deci nu mai puneti intrebari de acest gen ci unele mai concrete:

1.. am esofagita care se manifesta asa si asa (detalii cat mai multe)
2. ce remedii sa incerc

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Ven Oct 26, 2012 11:11 pm par VARTLAN MARIUS

Am simptome de arsura pe gat dupa ce mananac . Daca stau culcat e si mai rau
Daca beau lapte imi vin gaze pe gura . Mananc putin dar arsura pe gat este la fel . Mai nou transpir dupa ce ma balonez, imi vajaie urechile, ma inrosesc la fata si imi creste tensiunea, pulsul . Am patru feluri de medicamente . Azi am avut scaun moale cu gaze multe .Am slabit , am cearcane . Am oboseala . Cred ca este din cauza stresului, am muncit mult la serviciu .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Sam Oct 27, 2012 7:25 am par Socrates

Asa da...Ce medicamente iei si pt. ce ti-au fost date ? Cand au inceput arsurile, dupa medicamente sau inainte ?
Te-ai gandit vreodata ca ce nu-ti face bine in mod evident trebuie evitat (laptele de ex) ?

Dernière édition par Socrates le Sam Oct 27, 2012 8:46 am, édité 1 fois

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Sam Oct 27, 2012 8:00 am par VARTLAN MARIUS

Socrates a écrit:Asa da...Ce medicamente iei si pt. ce ti-au fost date ? Cand au inceput arsurile, dupa medicamente sau inainte ?

Inainte .
Asa a inceput esofagita .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Sam Oct 27, 2012 8:53 am par Socrates

Ma gandeam eu...Pai cauza este evidenta. Trebuie sa lasi medicamentele si sa le inlocuiesti cu remedii homeopate sau naturiste potrivite. Trebuie sa lasi si laptele si tot ce agraveaza simptomele si in general tot ce e greu de digerat sau acidulat. Altfel poti lua tone de homeopate caci nu te faci bine sau boala revine.
Caci nu poti strica si repara simultan cu speranta de vindecare.
In plus sa repari o esofagita cauzata de medicamente chimice cu alte medicamente chimice e o prostie si mai mare decat cea initiala.
Nu ai precizat inca ce medicamente iei exact, pt. ce ti-au fost date si ce boli (diagnosticate sau nu) ai si ce alte simptome mai ai pe langa cele de la esofag.

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Sam Oct 27, 2012 5:13 pm par dr Mestes Istvan

Vartlan ai balonare abdominala ?

Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Sam Oct 27, 2012 5:18 pm par dr Estebanus Marcel

Domnul profesor recomanda Causticum in dilutii joase alternand cu dilutii inalte . Pentru inceput domnule Vartlan veti lua Causticum CH 5 de doua ori pe zi, dimineata si seara 3 zile . Imi spuneti efectul ca sa putem continua .

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Sam Oct 27, 2012 6:14 pm par STANISLAV RIBENTROV

Faceti bine ca preluati munca celui mai mare profesor de homeopatie, seniorul Korsakov .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Dim Oct 28, 2012 12:31 am par Socrates

Da, preia, dar vai de saracul Vartlan ca macar Korsakov dadea cu ghicitul in aparate, insa Estebanus nu are aparatele si ghiceste in stele.
La o boala cauzata de medicamente chimice este foarte intelept
sa le ignori mai departe ...da da... si in plus sa dai remedii la ghiceala ... sa vedem ce iese daca Vartlan are naivitatea sa le incerce.

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Dim Oct 28, 2012 8:49 am par VARTLAN MARIUS

Socrates a écrit:Da, preia, dar vai de saracul Vartlan ca macar Korsakov dadea cu ghicitul in aparate, insa Estebanus nu are aparatele si ghiceste in stele.
La o boala cauzata de medicamente chimice este foarte intelept
sa le ignori mai departe ...da da... si in plus sa dai remedii la ghiceala ... sa vedem ce iese daca Vartlan are naivitatea sa le incerce.

Am alta varianta ?
Prefer sa iau homeopate, oricum nu imi fac rau .

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Dim Oct 28, 2012 8:51 am par VARTLAN MARIUS

Multumesc domnule doctor . O sa iau tratamentul prescris .
Va tin la curent cu evolutia .

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Dim Oct 28, 2012 10:10 am par Memphis

VARTLAN MARIUS a écrit:Multumesc domnule doctor . O sa iau tratamentul prescris .
Va tin la curent cu evolutia .

Cel mai bine ar fi sa apelati la un medic homeopat, sa va faca o repertorizare temeinica si apoi sa luati tratamentul homeopat.
Ce face Korsakov este "medicina dupa ureche".

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Dim Oct 28, 2012 10:49 am par Socrates

Cine crede ca homeopatele luate gresit NU fac rau se insala amarnic.
Cei mai multi nici nu stiu cum s-a descoperit spectrul de simptome pe care le acopera un anumit remediu homeopat:
Oameni sanatosi au luat una sau mai multe doze dintr-un remediu si au notat simptomele care au inceput sa apara.
Remediile date gresit, mai ales daca sunt f. gresite, date des sau in dilutii mari pot produce mai mult rau decat orice remediu alopat caci efectul lor este mult mai puternic. E aici un topic postat de o fata care a luat Argentum nitricum in dilutie inalta recomandat de Korsakov si un alt medic si si-a facut atata rau incat nici nu mai stie ce sa mai faca.
SI a luat numai o singura doza. Si a fost unul pe aici care a avertizat-o inainte dar nu a vrut sa asculte.
Daca nu vreti sa intelegeti cu mintea cum functioneaza cu adevarat homeopatia se poate invata si prin suferinta.
Daca preferati tratamente date la repezeala aici de amatori care se cred deja "inventatorii homeopatiei" in loc sa mergeti la un medic homeopat sau sa ascultati si de sfaturile intelepte - tot voi suferiti si pe urma o sa spuneti si de homeopatie ca e apa de ploaie, cand de fapt cei de care ascultati este apa de ploaie.

regula 1: mai bine nici un remediu decat remediul gresit

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Dim Oct 28, 2012 11:53 am par STANISLAV RIBENTROV

"mai bine nici un remediu decat remediul gresit "adica mai bine taceai ca filozof ramaneai .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Dim Oct 28, 2012 1:17 pm par Socrates

Chiar ieri dadusem de acest topic...
Mai jos cronica unei prescrieri gresite cu efecte catastrofale pt. pacient. 4 medici diferiti - printre care si "marele Korsakov" si discipolii lui dau acelasi remediu gresit in graba si tratand super-superificial, desi se vedea de la prima doza ca remediul nu este bun deloc.
Korsakov a écrit:Deci ia o doza de Argentum nitricum CH 30 si dupa 3 zile daca am timp si va mai fi nevoie incerc sa te ajut de la distanta ( corect ar fi sa vii in Rusia ) .
flo73 a écrit:
Va multumesc mult dl profesor,ca va ti gandit la cazul meu.Deci duminica iau argentum nitricum ch 30 si la natrium muriatricum ch200 renunt? Va multumesc inca o data
flo73 a écrit:
Dl profesor as vrea sa va intreb ce sa mai iau .Duminica am luat argentum ch30 o doza,dupa cum ati spus.Am luat si xanax pentru ca am avut o perioada f rea.Nu pot spune ca ma simt bine.Mai trebuie sa continui cu argentum?Va multumesc
flo73 a écrit:
azi e a treia zi de cand am luat argentum 200. a fost f rau,a trebuit sa vin acasa de la lucru.am avut vreo 3 atacuri de panica,este f cald si simt ca nu mai suport caldura si ca aceasta ma duce spre atacurile de panica.este normal sa imi fie rau dupa 3 zile?sau nu e bun remediul ca si ?
flo73 a écrit:
ma doare si stomacul si de 3 zile am si diaree.nu eram bine nici inainte dar de cand am luat argentum e foarte rau.ce ar trebui sa fac?
flo73 a écrit:
azi au trecut 8 zile de cand am luat doza de argentumch200.mi e tot mai rau de la o zi la alta.mult mai rau decat de la .am atacuri de panica in fiecare zi.gresit si acest tratament,nu?
Estebanus Marcel a écrit:
Flor m-am uitat in cursul marelui profesor Korsakov, in asemenea cazuri de boli ce nu au raspuns la tratament cand fondul e anxietatea domnia sa recomanda Ignatia CH 30, o singura doza .Ia Ignatia o singura doza .
flo73 a écrit:
as lua ignatia dar zau mi e frica sa mai iau ceva .de cand am luat argentum 200 pur si simplu am innebunit.traiesc doar cu xanax ,nu pot merge nici la lucru.trezirea la 5 dimineata cu stare de panica si diaree de 3 saptamani.cat poate dura?aici la farmacie mi au recomandat acum camphora ch200 dar chiar mie frica sa iau ceva.imi puteti explica va rog ce se intampla cu mine?ce mi a facut acest argentum?as vrea doar sa fiu ca inainte de el,nimic altceva.help
flo73 a écrit:
tiinand cont ca tot nu ma simt bine dupa argentum nitricum ch200, dupa 6 saptamani,inca imi provoaca simptomatologia lui argentum(inclusiv anemie,am hemoglobina ,vreau doar sa va intreb daca ma puteam intoxica cu argentum?se poate intampla?ar trebui sa imi fac ceva analize?va implor raspundeti mi ca sunt f speriata
flo73 a écrit:
azi am fost la alt doctor homeopat.Alti bani aruncati!mi a zis ca remediul argentum a fost complet gresit si am forta vitala f slabita si de aceea mi e rau.Mi a dat vitamine!Deci m au vazut 2 homeopati unul imi da argentum M1 ,altul imi zice ca mi a facut rau.Ce naiba mai e si homeopatia asta?De ce am renuntat eu la medicamente?Ma zapacit homeopatia,pe cuvant!

Nu homeopatia a zapacit-o, caci ce vina are medicina cand medicul face greseli clare ?
Ci homeopatii grabiti, aroganti si superficiali au zapacit-o.


Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Lun Oct 29, 2012 8:37 am par dr Estebanus Marcel

Dumneata ai tratat un singur pacient ca sa poti comenta ?

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Mar Oct 30, 2012 12:44 pm par VARTLAN MARIUS

Domnule doctor Estebanus : aseara am uitat sa iau Causticum, am gresit tare ?
Medicamentul recomandat de dumneavoastra isi face efectul miraculos, cred ca scap de esofagita .
Daca aveti bunavointa sa imi indicati ce fac dupa trei zile ?
Va multumesc .

Revenir en haut Aller en bas

Razvan

Message Mar Oct 30, 2012 2:33 pm par Razvan

dr Estebanus Marcel a écrit:Dumneata ai tratat un singur pacient ca sa poti comenta ?

L-a tratat cu indiferenta .
Laughing Laughing Laughing

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Mar Oct 30, 2012 10:33 pm par STANISLAV RIBENTROV

Dr Esteban sunteti un elev destoinic .
Folositi doar cursurile marelui profesor Korsakov si veti fi cel mai mare medic homeopat din Spania .
Homeopatia marelui profesor Korsakov e viitorul homeopatiei internationale .

Revenir en haut Aller en bas

Georgel

Message Lun Fév 18, 2013 2:35 pm par Georgel

Pentru gastrita acuta hemoragica cu esofagita ce ma sfatuiti sa fac ?

Revenir en haut Aller en bas

Trandafir Dumitru

Message Ven Mai 31, 2013 6:49 pm par Trandafir Dumitru

Esofagita de reflux este data de ulcer ?

Revenir en haut Aller en bas

Memphis

Message Mer Juin 05, 2013 6:48 am par Memphis

Am facut dispersie pe Sanyinjiao cu rezultat bun la cazul meu .
Cel mai evident efect a fost la sedintele de dimineata .

Revenir en haut Aller en bas

Stroe

Message Sam Juin 08, 2013 7:33 am par Stroe

Din ce cauza facem esofagita ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Juin 08, 2013 7:28 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Stroe a écrit:Din ce cauza facem esofagita ?

De la bautura .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum