Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii

Aller en bas

25102010

Message 

Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii Empty Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii




Va propun un subiect care ma preocupa in ultimul timp. Am inceput sa-mi pun intrebari serioase dupa accidentul ecologic din Ungaria. Din cele citite pana acum inteleg ca prezenta metalelor grele in organism provoaca multe boli. Tot din informatiile gasite am dedus ca remediile homeopate, citez "nu fac altceva decât să „împingă“ metalele grele în celule, astfel încât acesta este „ascuns“ şi nu mai este relevat prin analizele de sânge sau urină. Ceea ce desigur nu înseamnă că metalele grele au fost scoase din organism." Sursa quibono.net
Link sters

Admin

Ce solutii naturale avem la indemana pentru a elimina aceste metale grele din organismul adultilor dar si al copiilor?
Ce analize concludente putem face la noi in tara, pentru a afla prezenta metalelor grele in organism.
Le multumesc celor care imi vor raspunde.
vnegraia
vnegraia

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 51802
Data de inscriere : 10/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Metalele grele şi efectele lor asupra sănătăţii :: Commentaires

Dr.Ionescu Sterian

Message Lun Oct 25, 2010 8:17 pm par Dr.Ionescu Sterian

vnegraia remediile homeopate contribue la eliminarea metalelor grele, in plus trateaza si efectele secundare produse de acestea ( nu pe cele ireversibile )
Cuprenil (Penicilamina ) este eficace in eliminarea metalelor grele .
Sunt unele unitati ce fac dozari de metale grele (Plumb, Mercur ) .
La Institutul de Medicina Legala se fac corect, dar din pacate nu e mai greu accesul la aceste servicii .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Oct 25, 2010 10:41 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Ceruloplasmină 14.00 24 ORE DOP ROSU / SANGE
Carboxihemoglobină (CoHb) 41.00 48 ORE DOP MOV / SANGE
Coproporfirine 29.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE; recipient laborator/protectie lumina!
Fenol 21.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA SPOT
Fosfor anorganic 12.00 24 ORE DOP VERDE(HEPARINA) / SANGE
Fosfor 12.00 24 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE;recipient laborator
Cupru 35.00 24 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE;recipient laborator
Cupru 35.00 48 ORE EPRUBETA SPECIALA
Index sulfat 23.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA SPOT
Methanefrine 46.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE
Methemoglobină 41.00 48 ORE DOP MOV / SANGE
Protoporfirină – PEL 35.00 48 ORE DOP MOV / SANGE
Mangan 35.00 72 ORE RECIPIENT STERIL / URINA SPOT
Plumburie (Pb-u) 35.00 72 ORE RECIPIENT STERIL / URINA SPOT
Plumburie (Pb-u) 35.00 72 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE;recipient laborator
Plumbemie (Pb-s) 35.00 72 ORE DOP MOV / SANGE
Porfirine totale (PT) 35.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE
Porfobilinogen – PBG 35.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA 24 ORE; recipient laborator/protectie lumina!
Reacţia Fujiwara 35.00 48 ORE RECIPIENT STERIL / URINA SPOT
Tiocianaţi (TCN) 23.00 48 ORE
Link sters

Admin

Revenir en haut Aller en bas

vnegraia

Message Mar Oct 26, 2010 12:41 pm par vnegraia

Referitor la Cuprenil am citit ca este un medicament alopat. Eu as fi interesata daca exista tratamente fitoterapeutice sau homeopate eficiente in eliminarea metalelor grele din organism. In privinta analizelor m-am interesat si nu le pot face in orasul in care locuiesc. In schimb am primit informatii potrivit carora apa potabila a depasit limitele admise privind mercurul, arsenicul si cianurile (in urma accidentului din Ungaria). Sunt constienta ca si inainte de acest accident apa nu se incadra in parametri rezonabili privind metalele grele (asa cum a recunoscut ANAR pe site-ul lor, ca nu au dotarea necesara pentru determinari periodice privind mercurul).
Deci vrem nu vrem probabilitatea ca cei care folosesc apa Dunarii sa fie contaminati cu metale grele este destul de mare. De aceea ma intereseaza ce pot sa fac pentru a minimaliza efectele negative produse in organism de metalele grele.
Nici un filtru de apa care sa-mi inspire incredere in privinta filtrarii metalelor grele nu am gasit.
Ce ma framanta cel mai mult este ca nu stiu exact cum sa procedez mai corect sa nu fie afectati cei doi copii pe care ii am(asemeni mie sunt multe mamici).
Multumesc mult celor care mi-au raspuns.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Oct 26, 2010 6:19 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Da puteti folosii in functie de simptome Mercurius vivus in intoxicatia cu mercur, mercurius cyanatus cand sunt si cianuri si arsenicum album in intoxicatii cu arsenic .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Oct 26, 2010 8:39 pm par Korsakov

Dr.Ioan a écrit:Da puteti folosii in functie de simptome Mercurius vivus in intoxicatia cu mercur, mercurius cyanatus cand sunt si cianuri si arsenicum album in intoxicatii cu arsenic .

As completa cu Nitric acid ca antidot .
Ce zici ?

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Mar Oct 26, 2010 11:58 pm par Feodora

Korsakov a écrit:
Dr.Ioan a écrit:Da puteti folosii in functie de simptome Mercurius vivus in intoxicatia cu mercur, mercurius cyanatus cand sunt si cianuri si arsenicum album in intoxicatii cu arsenic .

As completa cu Nitric acid ca antidot .
Ce zici ?

Ce dilutie ?

Revenir en haut Aller en bas

dr Teodor Axinte

Message Mer Oct 27, 2010 7:41 am par dr Teodor Axinte

Feodora a écrit:
Korsakov a écrit:
Dr.Ioan a écrit:Da puteti folosii in functie de simptome Mercurius vivus in intoxicatia cu mercur, mercurius cyanatus cand sunt si cianuri si arsenicum album in intoxicatii cu arsenic .

As completa cu Nitric acid ca antidot .
Ce zici ?

Ce dilutie ?

Dilutie joasa : CH 9

Revenir en haut Aller en bas

vnegraia

Message Mer Oct 27, 2010 1:42 pm par vnegraia

In concluzie remediile de mai sus le putem folosi doar la momentul aparitiei simptomelor clare specifice fiecaruia, adica dupa ce metalele grele afecteaza organismul, si in urma unui consult amanuntit.
Produsele fitoterapeutice detoxifiante ar fi o solutie la indemana celor fara studii medicale? Daca da, care ar fi cel mai complet si poate fi dat si copiilor?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mer Oct 27, 2010 1:50 pm par Korsakov

Daca va faceti dozarea si gasiti toxicul in urina sau sange, este indicat medicament homeopat .
Plante detoxifiante sunt multe, Taraxacum officinale e una dintre ele .

Revenir en haut Aller en bas

Remus

Message Jeu Oct 28, 2010 12:32 pm par Remus

Ce simptome ai cand esti intoxicat cu mercur ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Jeu Oct 28, 2010 7:46 pm par Dr.Ionescu Sterian

Intoxicatia mercurica da dureri de gura, stomac tip arsura, oboseala, cefalee, anorexie, inflamatii, scaderea imunitatii, insomnie, iar in stadiile tardive urmeaza complicatiile bolii, din care amintesc insuficienta renala .

Revenir en haut Aller en bas

Rahan

Message Lun Nov 01, 2010 11:24 pm par Rahan

Si ce putem face daca suntem intoxicati ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Cristina Teodorescu

Message Mar Nov 02, 2010 7:50 am par Dr Cristina Teodorescu

Rahan a écrit:Si ce putem face daca suntem intoxicati ?

Citeste pe forum si fii mai atent .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Nov 02, 2010 10:20 am par Korsakov

Rahan a écrit:Si ce putem face daca suntem intoxicati ?

Intai va faceti analize din urina si sange - dozari .

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Jeu Nov 04, 2010 11:10 am par vstgx

In Rusia voi faceti dozari ?

Revenir en haut Aller en bas

vnegraia

Message Jeu Nov 04, 2010 2:28 pm par vnegraia

Din pacate analizele de sange si urina pentru determinarea metalelor grele nu se fac in orice oras din tara....

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Nov 04, 2010 8:34 pm par Korsakov

vstgx a écrit:In Rusia voi faceti dozari ?

Normal, suntem o tara cu tehnologie avansata .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum