Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Acupunctura in tumori - Page 2 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Acupunctura in tumori

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Aller en bas

06122010

Message 

Acupunctura in tumori - Page 2 Empty Acupunctura in tumori




Am citit despre acupunctura si efectele ei benefice . Intrebarea este daca e buna si in tumori .
Am vazut ca dr Ioan a avut un studiu in care a folosit acupunctura impreuna cu homeopatia .
Disparitia tumorilor a fost datorita acupuncturii sau homeopatiei ?
In Anglia medicii chinezi spun ca pot trata tumorile prin acupunctura .
As dorii si parerea dumneavoastra .

Feodora

Numarul mesajelor : 396
Data de inscriere : 13/01/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Acupunctura in tumori :: Commentaires

avatar

Message Ven Déc 17, 2010 11:18 pm par Myka

Feodora, scuze..tu ai gusa??
Daca copilul tau s-a nascut cu cifoza, se poate interpreta si ca poarta pacatele dintro viata anterioara.Ale lui sau ale altcuiva.Porbabil ca in aceasta viata trebuie sa invete ceva.Iar ce am simtit eu in legatura cu persoanele care au tiroida, este ca au probleme in primul rand cu ei .Sa zicem ca sufera de mania persecutiei.

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Sam Déc 18, 2010 8:19 am par Feodora

Myka a écrit:Feodora, scuze..tu ai gusa??
Daca copilul tau s-a nascut cu cifoza, se poate interpreta si ca poarta pacatele dintro viata anterioara.Ale lui sau ale altcuiva.Porbabil ca in aceasta viata trebuie sa invete ceva.Iar ce am simtit eu in legatura cu persoanele care au tiroida, este ca au probleme in primul rand cu ei .Sa zicem ca sufera de mania persecutiei.

Ce stii tu de viata anterioara ?

Toti isi dau cu parerea .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Sam Déc 18, 2010 10:49 pm par Myka

Feodora, stiu doar atat cat mi-a fost ingaduit sa stiu.De mica m-au fascinat problemele astea.Am citit mult , dar baza mi-am format-o conform propriilor trairi.Am inteles ca nimic nu este intamplator.Toata viata noastra este o scoala.Dumnezeu are grija de noi, sa evoluam.Cine are urechi , Il poate auzi.Restul , depinde de noi ..Al nostru este liberul arbitru.

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Dim Déc 19, 2010 4:59 pm par Feodora

Ce noutati ai spus ! affraid

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Dim Déc 19, 2010 11:08 pm par Myka

Feodora a écrit:Ce noutati ai spus ! affraid
Daca le cunosti atat de bine, poate ca ar trebui sa le si aplici.

Revenir en haut Aller en bas

dr Corlatan

Message Jeu Déc 23, 2010 11:27 am par dr Corlatan

Dr.Ioan a écrit:Marta cifoza semnifica ca si cum ar fi indoit sau infrant de ceva, cineva .
E vorba de o persoana ( copil ) care nu vrea, nu poate sa se confrunte cu problemele vietii cotidiene .
Cifoza numita si cocoasa, este expresia unei persoane a carei personalitate este infranta si nu poate lupta pentru propriile interese, convingeri si sa mearga drept prin viata .

Ne confruntam cu tot mai multe cazuri de cifoza la copii .
Problemele cotidiane sunt cauza ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Déc 23, 2010 7:27 pm par Korsakov

Eu cred ca alimentatia si lipsa sportului .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Mihai

Message Ven Déc 24, 2010 1:00 am par Mihai

Dr.Ioan a écrit:Marta cifoza semnifica ca si cum ar fi indoit sau infrant de ceva, cineva .
E vorba de o persoana ( copil ) care nu vrea, nu poate sa se confrunte cu problemele vietii cotidiene .
Cifoza numita si cocoasa, este expresia unei persoane a carei personalitate este infranta si nu poate lupta pentru propriile interese, convingeri si sa mearga drept prin viata .

Numai cei invinsi merg aplecati .
Un medic care ii spune pacientului ca are o boala grea il inmbolnaveste inca odata, bolnavul este definitiv infrant .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Déc 24, 2010 12:29 pm par Dr.Ionescu Sterian

Mihai a écrit:
Dr.Ioan a écrit:Marta cifoza semnifica ca si cum ar fi indoit sau infrant de ceva, cineva .
E vorba de o persoana ( copil ) care nu vrea, nu poate sa se confrunte cu problemele vietii cotidiene .
Cifoza numita si cocoasa, este expresia unei persoane a carei personalitate este infranta si nu poate lupta pentru propriile interese, convingeri si sa mearga drept prin viata .

Numai cei invinsi merg aplecati .
Un medic care ii spune pacientului ca are o boala grea il inmbolnaveste inca odata, bolnavul este definitiv infrant .

Corect .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Lun Déc 27, 2010 11:04 am par Dr Ioan Dumitrescu

Feodora a écrit:Multumesc ca ati postat pe subiectul meu lucruri deosebit de interesante .
Indraznesc sa mai pun o intrebare : gusa ce semnificatie karmica are .
Scuze de insistenta .

Nu stiu sa iti raspund .
Nu ma pricep la karme .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mer Déc 29, 2010 11:18 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Nopate buna, ramai cu tamaioasa ta .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Déc 30, 2010 4:00 pm par Korsakov

Dr Tanase a écrit:
Dr.Ioan a écrit:Nopate buna, ramai cu tamaioasa ta .

E, fiecare cu "singuratatea" lui .

Nu e cazul la tine, il ai aproape pe Johny Walker .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum