Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
SM si tratamentul cu imunomodulatori EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

SM si tratamentul cu imunomodulatori

Aller en bas

08122010

Message 

SM si tratamentul cu imunomodulatori Empty SM si tratamentul cu imunomodulatori




Buna seara,
Nu am mai auzit sa se fi reusit ameliorari semnificative cu tratamente neconventionale.Poate se poate detalia? In special principiul homeopatic....
Cu multumiri
Sefir
sefir
sefir

Numarul mesajelor : 4
Puncte : 49036
Data de inscriere : 08/12/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

SM si tratamentul cu imunomodulatori :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mer Déc 08, 2010 9:20 pm par Dr Ioan Dumitrescu

http://migraineh.blogspot.com/search?updated-max=2010-06-13T10:12:00%2B03:00&max-results=1

Revenir en haut Aller en bas

sefir

Message Jeu Déc 09, 2010 11:39 am par sefir

Multumesc pentru linkul trimis. Raspunsul la intrebarea mea este implicit, banuiesc.Adica nici tratamentele conventionale nu au rezultate extraordinar de bune si nici cele neconventionale nu se lauda.Asadar ,Doamne ajute!

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Déc 09, 2010 11:54 am par Dr Ioan Dumitrescu

Ati gasit rezultate mai bune in strainatate ?
As fi curios !

Nu ma refer la siteurile / autori mincinosi care se lauda ca trateaza orice boala cronica grava cu medicamente miraculoase, transplanturi medulo-caterinca si alte vorbe de claca .

Sfatul meu e sa mergeti in strainatate si sa va convingeti .
Nu imi plac mesajele tendentioase, daca vreti minciuni mergeti pe alt site .

Revenir en haut Aller en bas

sefir

Message Sam Déc 11, 2010 2:35 pm par sefir

Buna ziua,
Regret ca raspunsul meu l-ati considerat un afront.Am citit si l-am recitit pt a gasi eraoarea de exprimare (tendinta) .Imi cer scuze.Eu sunt un om care sufera de SM .De multi ani.Am consultat multi medici.Nici unul nu m-a apostrofat astfel pentru o simpla intrebare.Nu va inteleg atitudinea in raport cu o simpla intrebare.Regret.

Va urez Sarbatori cu pace si multa sanatate
Inca o data imi cer scuze ca v-am iritat ,neintentionat.
Cu respect

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Sam Déc 11, 2010 2:44 pm par Korsakov

Sefir doctorul Ioan e un medic cinstit, nu ii place sa minta .
Si la noi scleroza multipla e o mare problema .
Folosim diverse preperate imunomodulatoare, dar cu rezultate modeste .
Asta e nivelul medicinei sec XXI .
Stiu ca asta nu te incalzeste, nu esti singurul pe lume atins de aceasta boala grava .

Ai scris : " tratamentele conventionale nu au rezultate extraordinar de bune si nici cele neconventionale nu se lauda.Asadar ,Doamne ajute! "

Un medic adevarat nu este un excroc ce vinde iluzii pentru a fura banii pacientului .
Nu uita asta .

Revenir en haut Aller en bas

sefir

Message Lun Déc 13, 2010 12:20 pm par sefir

Buna ziua,
Nu uit nimic.Chiar daca sufar de o maladie grava , cognitia nu imi este afectata.Discernamantul de asemenea.
Cu respect.

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum