Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Sinuzita cronica tratament acupunctura EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Sinuzita cronica tratament acupunctura

Aller en bas

11032011

Message 

Sinuzita cronica tratament acupunctura Empty Sinuzita cronica tratament acupunctura




Am primit pe e-mail solicitarea de a trata o cefalee violenta pe fond de sinuzita .
Acupunctura, homeopatia nu sunt alfa si omega medicinei si medicul are obligatia morala de a-si vindeca pacientul indiferent de metoda folosita, adica de a alege ce e mai bine pentru el .

Raspuns la e-mail :

Sper sa fie cefalee cauzata de sinuzita, altfel e greu de stabilit cauza .
Important in sinuzitele inchistate, care nu dreneaza, nici un tratament nu are efect decat drenajul prin punctie .
Sinuzita inchistat e o cavitate inchisa in care nu pentreaza antibioticul si greu un organism isi poate asigura calea de eliminare spontan a infectiei .
Pe radiografie apare clar acest aspect de sinuzita .
Punctia nu doare si dupa 5 - 10 minute cand se dreneaza punga inchistata sinuzala, pacientul simte ca i s-a "luminat" capul, nemaiavand nici o durere ani de zile .
Personal am facut aceasta punctie in tinerete si am scapat definitiv de o cefalee rebela la tratamentul cu antibiotice .
Nu ma intereseaza sa ii fac pacientului tratament acupunctural, homeopatic ci doar sa il tratez, deci daca punctia este solutia optima pentru el, asta ii recomand .
Aceasi situatie si in cazul abceselor dentare, fara drenaj, punctie orice alt tratament este ineficace, este pierdere de timp .
Evident ca ulterior punctiei drenaj este util un tratament pentru cresterea imunitatii si homeostazia organismului .
Acupunctura, homeopatia, fitoterapia bine efectuata este recomandata .


Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58518
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Sinuzita cronica tratament acupunctura :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mar 11, 2011 3:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Informatii programare Institut

Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti, str Panduri nr.22, etaj. 1 cab nr.2
Nu este nevoie de bilet de trimitere , numai adeverinta serviciu, talon pensie sau copie talon +150 RON
si 20 RON masuratori puncte acupunctura fizician Mamulas Ioan .
E-mail : duras@in.com

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Ven Mar 11, 2011 9:00 pm par Korsakov

Ultrasunete ai incercat ?

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Sam Mar 12, 2011 12:03 am par Feodora

Korsakov a écrit:Ultrasunete ai incercat ?

Sunt bune ?

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum