Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Leziuni coloana tratament acupunctura

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Aller en bas

29052011

Message 

Leziuni coloana tratament acupunctura - Page 2 Empty Leziuni coloana tratament acupunctura




Am primit pe e-mail solicitarea de a rezolva un caz cu afectare medulara .
Un fragment din descrierea patologiei :
"MULTIPLE hernii discale cervicale C3-C7
2-pierderi de echilibru nepermanente accentuate de cauze emotionale(de aprox.10 ani)
3-deskinezie orofaciala-mimica deficitara
4-epilepsie mioclonica
5-Disfunctie temporomandibulara bilaterala-cu luxatie cronica temporomandibulara dreapta(de peste 25 de ani)masticatie cu greutate
6-nevroza depresiva anxioasa
7-hemi-pareza faciala sechelara dreapta(tratata la acel moment tot cu acupunctura)
8-SI LA examenul RMN in urma cu 5 ani s-a depistat o zona de demilinizare parietala dreapta " .

Precizez ca asemenea cazuri sunt frecvente si procedura pe care o folosesc e urmatoarea :
1. Pacientul vine la Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti, str panduri nr.22, etaj 1, cab.2 ( sector 5, langa spitalul Panduri . Program : luni, miercuri, vineri dimineata - prefer ora 12 cand este si domnul fizician Ioan Mamulas .
Face fisa la fisier - nu trebuie trimitere de la medicul de familie, doar adev serviciu sau talon pensie .
Fisa costa 150 RON, masuratorile electrice puncte acupunctura 30 RON .
Apoi ii recomand pacientului analizele specifice, majoritatea fiind decontate de Casa de asigurari Bucuresti .
2. Recomandarile fitoterapice, dietoterapice si analiza computerizata o fac la privat .
3. Nu promit nimic, primul lucru ce il urmaresc este stabilizarea procesului patologic, adica oprirea evolutiei bolii .
4. Urmeaza apoi recuperarea .
Individualizarea cazului e cheia succesului : sindrom, remediu constitutie, diateze .


Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Leziuni coloana tratament acupunctura :: Commentaires

Ming

Message Dim Mai 29, 2011 10:58 pm par Ming

Nu stiu prea multe asta era in cursul superior despre planete si trigrame .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

dr Spiridon

Message Dim Mai 29, 2011 10:59 pm par dr Spiridon

Ming a écrit:Nu stiu prea multe asta era in cursul superior despre planete si trigrame .

Arta .

Revenir en haut Aller en bas

Ming

Message Dim Mai 29, 2011 11:02 pm par Ming

orientalmed a écrit:Da, e din cronoacupunctura. Coreenii sau cel putin scoala unde am studiat au o obsesie cu asta.AMrturisesc ca nu prea imi place si nu am practicat , chiar daca se studiaza aproape un an.

-ramuri ceresti si ramuri pamantesti
-puncte deschise orare - metoda punctului deschis, optimizari la tratamente
-tratament in timp. prin intoarcere codificata in momentul aparitiei patologiei si lucrul informational pe acel moment..
etc.
oricum toate au informatii din acupunctura chineza clasica . Acolo e sursa.DEpinde de la scoala la scoala daca ii acord importanta.

Sunt o gramada de tabele si calcule si nu ma vad stand la tratament cu foi in fata .

Lin Gui Ba Fa .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Ming

Message Dim Mai 29, 2011 11:03 pm par Ming

dr Spiridon a écrit:
Ming a écrit:Nu stiu prea multe asta era in cursul superior despre planete si trigrame .

Arta .

Nu spun chiar tot, trebuie sa meriti ca sa capeti informatia .
Eu mai am mult pana sa merit, acum vreau sa invat homeopatia .

Revenir en haut Aller en bas

dr Spiridon

Message Dim Mai 29, 2011 11:04 pm par dr Spiridon

Noapte buna .

Revenir en haut Aller en bas

Ming

Message Dim Mai 29, 2011 11:06 pm par Ming

dr Spiridon a écrit:Noapte buna .

Noapte buna, gandurile cu care adormim la ora asta sunt drumurile de maine spunea maestrul .
VB e cea care ne judeca .

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

Ming

Message Mar Mai 31, 2011 8:48 pm par Ming

Niciodata nu e prea tarziu .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum