Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Acupunctura in nevralgie de trigemen

Aller en bas

14072011

Message 

Acupunctura in nevralgie de trigemen - Page 2 Empty Acupunctura in nevralgie de trigemen




Am avut multe cazuri de nevralgii dar cea de trigemen mi-a creat intodeauna probleme fiind obligat la un caz sa lucrez peste doi ani .
Pacientul a rezistat eroic sedintelor de acupunctura intrucat tratamentul alopat nu isi mai facea efectul, durerile pe ramul facial al trigemenului erau atroce iar solutia sugerata de colegi era sa ii scoata mandibula si in locul ei sa ii puna o proteza de argint .
Am reusit dupa doi ani ca acest caz sa fie recuperat 100 % .
Saptamana trecuta am avut un caz cu evolutie paradoxala, adica dupa prima sedinta de acupunctura circa 90 % din durere a disparut .
Azi cand scriu aceste randuri, i-am facut a V-a sedinta de acupunctura si incercand din intrebari sa ii gasesc cauza psihosomatica a dureri .
Practic azi nu mai avea deloc dureri, doar usoare tentative .
Mi-e teama ca daca nu ii gasesc cauza psihosomatica durerea sa ii revina din nou .
Acupunctural e un caz ce prezinta relatii de invazie a elementului Lemn asupra Pamantului, de sfidare a Metalului de catre Lemn si lipsa productiei elementului Pamant de catre mama Foc si a Lemnului de mama Apa .
Fiind un deficit de Inn cu doua blocaje intre Foc si pamant si Apa-Lemn .
Prezentarea cazului aici
Nevralgie de trigemen caz

Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Acupunctura in nevralgie de trigemen :: Commentaires

Dr.Ionescu Sterian

Message Lun Juil 18, 2011 12:41 pm par Dr.Ionescu Sterian

Sau puncte extrameridian .

Revenir en haut Aller en bas

dr Teodor Axinte

Message Lun Juil 18, 2011 4:38 pm par dr Teodor Axinte

Dr.Ionescu Sterian a écrit:Sau puncte extrameridian .


Si eu cred la fel .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum