Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Tiroidita releatii energetice acupunctura EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Tiroidita releatii energetice acupunctura

Aller en bas

14072011

Message 

Tiroidita releatii energetice acupunctura Empty Tiroidita releatii energetice acupunctura




Inflamatia tiroidiana generata de hiperplazia limfocitara cu productia de autoanticorpi tiroidieni produc asa zisa boala Hashimoto .
In cazul de mai jos se vede relatia dintre loja Lemn si loja Pamant .
Relatiile la caz sunt de invazie a lojei Lemn asupra lojei Pamant si exces de umezeala a lojei Pamant cu repercusiuni asupra lojei Apa .
Prezentare caz aici :
Boala Hashimoto caz
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58528
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Tiroidita releatii energetice acupunctura :: Commentaires

Korsakov

Message Jeu Juil 14, 2011 8:02 pm par Korsakov

Si ...unde sunt punctele de acupunctura ?

Revenir en haut Aller en bas

Roxana

Message Ven Juil 15, 2011 10:35 pm par Roxana

Nu ma pot abtine sa nu-mi strig bucuria dar sa va si intreb DACA E POSIBIL ca Anti-tiroglobulina sa scada ,IN URMA TRATAMENTULUI HOMEOPAT ,de la 395 UI/mL in sept.2010 la 81 UI/mL in iulie 2011?Analizele au fost facute la acelasi laborator.Si TSH a scazut de la 4,59 (sept 2010),la 2,67(iulie 2011).

Revenir en haut Aller en bas

Rely

Message Sam Juil 16, 2011 3:54 am par Rely

Roxana pe mine m-a tratat fara sa ma vada .
Nici nu stii cati bani am cheltuit aici degeaba . Te trateaza astia de parca iti dau de pomana .
Mai bine vin in Romania si ma tratez decat aici .

Revenir en haut Aller en bas

Roxana

Message Sam Juil 16, 2011 10:08 am par Roxana

Rely a écrit:Roxana pe mine m-a tratat fara sa ma vada .
Nici nu stii cati bani am cheltuit aici degeaba . Te trateaza astia de parca iti dau de pomana .
Mai bine vin in Romania si ma tratez decat aici .

Dumnezeu te ajuta prin oameni ,scotandu-ti-i in cale pe cei de care ai nevoie...Iti doresc sanatate!

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum