Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Reclama medicamentelor, nesansa noastra EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Reclama medicamentelor, nesansa noastra

Aller en bas

18092011

Message 

Reclama medicamentelor, nesansa noastra Empty Reclama medicamentelor, nesansa noastra




Pentru noi pacientii a devenit o obisnuinta sa luam medicamente in doza zilnica, medicamente pe care la una doua trei luni medicul personal ni le schimba conform bolii .
Am citit pe net un articol despre deontologia medicala a celor ce imi recomanda medicamentele si despre interesul medicilor pentru sanatatea mea .
Nu am intentia de a jignii medicii ce scriu aici, de dorit ar fi ca toate cadrele medicale sa fie ca ei, adica medici adevarati si nu doar simpli samsari, reprezentanti ai firmelor producatoare de medicamente, ce nu fac medicina ci marketing .
In America acesti samsari sunt amendati, pe cand si in Europa ?

Cel mai recent scandal a avut loc tocmai în luna aprilie, când compania Johnson & Johnson a plătit o amendă de 70 de milioane de dolari în Statele Unite ale Americii. Angajaţi ai J&J ar fi mituit medici din sistemul public şi farmacişti pentru a prescrie produse pe care compania le promova în mod activ. Angajaţii ar fi lucrat cu distribuitori locali pentru a livra cash medicilor angajaţi în sistemul public care comandau medicamente J&J pentru pacienţi. Compania farmaceutică românească ar fi asigurat şi călătorii pentru anumiţi medici care au fost de acord să prescrie produse J&J. Din 2000 până în 2007 J&J ar fi câştigat un profit de 3,5 milioane de dolari din vânzările obţinute în acest fel. Angajaţii companiei sau distribuitorii ar fi livrat către doctori bani gheaţă în valoare de 3-5% din costul medicamentelor prescrise.

Articol aici
http://www*businessmagazin.ro/analize/cum-isi-promoveaza-reprezentantii-medicali-doctoriile-8719814
VARTLAN MARIUS
VARTLAN MARIUS

Numarul mesajelor : 150
Puncte : 47464
Data de inscriere : 19/04/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Reclama medicamentelor, nesansa noastra :: Commentaires

Feodora

Message Lun Sep 19, 2011 12:03 pm par Feodora

Sunt destui medici care fac reclama la medicamente in scop comercial .

Revenir en haut Aller en bas

Mihai

Message Mar Sep 20, 2011 7:23 pm par Mihai

Si pacienti creduli .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum