Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Dezastrul din Delta Dunarii EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Dezastrul din Delta Dunarii EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Dezastrul din Delta Dunarii

Aller en bas

08122011

Message 

Dezastrul din Delta Dunarii Empty Dezastrul din Delta Dunarii




Delta Dunarii tot apar incendii (majore) care distrug sute de hectare de vegetatie si ucid mii de animale. Se pare ca incendiile sunt puse special de catre braconieri.
In Delta Dunarii "smecherii" au pus gheara pe afacerile din zona, semanind tot mai mult cu organizatiile mafiote.
In Delta Dunarii, tocmai a aparut trichineloza...
*
Institutul National de Cercetare Dezvoltare Delta Dunarii are stipulate in obiectul de activitate, printre multe altele "absconse si insesizabile cu ochiul liber", urmatoarele obligatii:
— valorificarea durabila a resurselor biologice naturale (piscicole, vegetale, cinegetice si peisagistice);
— evaluarea si reducerea impactului antropic;
— renaturarea si refacerea ecosistemelor deviate ecologic prin interventii antropice inadecvate;
— reconstructie ecologica;
— armonizarea intereselor economice si sociale cu obiectivele de conservare a diversitatii biologice;
— strategii de conservare a biodiversitatii si de valorificare durabila a resurselor naturale;
— planuri de management pentru gestionarea zonelor umede si a resurselor acvatice;
— fundamentarea stiintifica a proiectelor de acte normative care reglementeaza protectia mediului;
— cercetari si studii specifice pentru implementarea conventiilor internationale pe probleme de mediu la care Romania a aderat;
— consultanta pentru armonizarea legislatiei interne cu cea a Uniunii Europene in domeniul mediului
Razvan
Razvan

Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Puncte : 51160
Data de inscriere : 04/06/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Dezastrul din Delta Dunarii :: Commentaires

Feodora

Message Jeu Déc 08, 2011 9:36 am par Feodora

Eu as baga asta la subminarea economiei nationale . Delta noastra e unica in Europa, Am putea castiga enorm din turism cu Delta .
Pacat .

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Jeu Déc 08, 2011 1:26 pm par Marta

Feodora a écrit:Eu as baga asta la subminarea economiei nationale . Delta noastra e unica in Europa, Am putea castiga enorm din turism cu Delta .
Pacat .

Cine sa ii condamne !
De 20 de ani vedem numai furaciuni .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum