Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Nemtii ne vand pui infestati cu microbi EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Nemtii ne vand pui infestati cu microbi

Aller en bas

13012012

Message 

Nemtii ne vand pui infestati cu microbi Empty Nemtii ne vand pui infestati cu microbi




Ecologistii germani au descoperit adevarate bombe bacteriologice in hipermarketurile din cinci mari orase germane.
Unul din doi pui aflati la vanzare contine bacterii rezistente la penicilina.
Cum s-a ajuns aici? Fermierii indoapa pasarile cu medicamente pentru ca ele sa reziste la boli. Problema e ca bacteriile din pasari devin rezistente la antibiotice si ajung sa treaca prin carnea consumata si in organismul uman.
In aceste conditii oamenii iau si ei bacteriile respective sau ajung sa nu mai raspunda la anumite tratamente cu antibiotice.
http://stirileprotv*ro/stiri/social/puii-infestati-cu-bacterii-rezistente-la-antibiotic-vanduti-in-germania-n-au-ajuns-si-la-noi.html
vstgx
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 829
Varsta : 48
Puncte : 53028
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Nemtii ne vand pui infestati cu microbi :: Commentaires

vstgx

Message Ven Jan 13, 2012 8:22 am par vstgx

Carne infestată şi la Penny şi Lidl

Carne de pui infestată cu bacteria rezistente la antibiotice a fost găsită în mai multe hipermarketuri din oraşele germane. Printre acestea şi în magazine Lidl din regiunea oraşului Stuttgart din şi într-un centru comercial Penny din Berlin.
http://www*click.ro/news/extern/Scandal-Germania-Pui-bacterii-periculoase-hipermarketuri_0_1319868079.html#

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Ven Jan 13, 2012 8:28 am par vstgx

Lidl Romania spune ca nu a comercializat pui de la furnizorii care au distribuit carne infestata in Lidl si Penny Germania
http://www*smark.ro/articol_1900/lidl_romania_spune_ca_nu_a_comercializat_pui_de_la_furnizorii_care_au_distribuit_carne_infestata_in_lidl_si_penny_germania.html

Cine ii crede !

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Ven Jan 13, 2012 8:29 am par vstgx

Sa mai avem incredere in marca Made in Germania!!!

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Ven Jan 13, 2012 8:30 am par vstgx

Prefer sa cumpar pui de la tara, din Romania .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Ven Jan 13, 2012 9:32 am par Korsakov

vstgx a écrit:Sa mai avem incredere in marca Made in Germania!!!

Asa am crezut si eu cand am luat un Wolsvagen nou care se strica mereu .
Bleah, mai bine imi cumparam o Lada, era mai ieftina si mai fiabila .

Revenir en haut Aller en bas

Stavar

Message Ven Jan 13, 2012 3:37 pm par Stavar

Eu mananc mai mult peste sau gaini de la tara . Daca mananc pui din comert ma mananca pielea . Am noroc ca am alergie la chimicale .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum