Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Sarea iodata produce cancer EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Sarea iodata produce cancer EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Sarea iodata produce cancer EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Sarea iodata produce cancer EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Sarea iodata produce cancer EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Sarea iodata produce cancer EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Sarea iodata produce cancer EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Sarea iodata produce cancer EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Sarea iodata produce cancer

Aller en bas

28052012

Message 

Sarea iodata produce cancer Empty Sarea iodata produce cancer




Asociaţia Operatorilor din Agricultura Ecologică cere Ministerului Sănătăţii şi Autorităţii Naţionale Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor, printr-o scrisoare deschisă, să modifice legislaţia potrivit căreia vânzarea sării normale în magazine şi utilizarea ei în industria alimentară este interzisă. Specialiştii spun că, folosind doar sare iodată, riscăm să dezvoltăm alegerii sau chair cancer tiroidian

Surplusul de iod din organism poate duce la apariţia alergiilor sau a cancerului de tiroidă. Guvernul a decis în anul 2002 că trebuie să fie comercializată doar sarea iodată. Vânzarea sării fără iod sau refuzul de a introduce sare iodată în pâine reprezintă contravenţii şi se sancţionează cu amendă până la 10.000 de lei.

Sursa realitatea.net
Tudor
Tudor

Numarul mesajelor : 80
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Puncte : 47822
Data de inscriere : 10/03/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Sarea iodata produce cancer :: Commentaires

Trandafir Dumitru

Message Mar Mai 29, 2012 8:18 am par Trandafir Dumitru

Noi consumam sare de muraturi, are un gust natural .
Astia ne omoara cu zile .

Revenir en haut Aller en bas

Cristina Velichi

Message Mar Mai 29, 2012 12:26 pm par Cristina Velichi

Ne mai miram ca suntem bolnave !
Voi consuma numai sare de muraturi, multumesc de informatie .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum