Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Aller en bas

04052010

Message 

Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu Empty Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu




Cu programari in prealabil

Preturi : 100 RON prima consultatie, 80 RON control .
Servicii : diagnostic homeopatic si bonus recomandari dietoterapice si fitoterapice .
Irido-diagnostic obligatoriu = 50 RON - prima consultatie si dupa 6 - 12 luni de tratament .
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58928
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu :: Commentaires

Dr.Ionescu Sterian

Message Mar Mai 04, 2010 11:14 pm par Dr.Ionescu Sterian

Irido ?
Vin si eu cu sotia .
Bine ca v-ati hotarat .
As prefera sambata sau vineri dupa-amiaza .

Revenir en haut Aller en bas

Teodorescu Cornel

Message Mer Mai 05, 2010 7:23 am par Teodorescu Cornel

Dr.Ioan a écrit:Cu programari in prealabil

Preturi : 100 RON prima consultatie, 80 RON control .
Servicii : diagnostic homeopatic si bonus recomandari dietoterapice si fitoterapice .
Irido-diagnostic obligatoriu = 50 RON - prima consultatie si dupa 6 - 12 luni de tratament .

E bine. Cat dureaza consultatia ?

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Mer Mai 05, 2010 8:15 am par Marta

Persoanele in varsta beneficiaza de tratamentul homeopat ?
Bunica mea are ameteli .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Lun Mai 10, 2010 7:58 am par Geta

O sa vin si domnule dar nu pot decat sambata sau duminica .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mar Mai 11, 2010 8:24 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Geta a écrit:O sa vin si domnule dar nu pot decat sambata sau duminica .

Si eu nu pot sambata sau duminica .
Ghinion .

Revenir en haut Aller en bas

Geta

Message Mar Mai 11, 2010 10:09 pm par Geta

Dr.Ioan a écrit:
Geta a écrit:O sa vin si domnule dar nu pot decat sambata sau duminica .

Si eu nu pot sambata sau duminica .
Ghinion .

Al cui e ghinionul ?

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Jeu Mai 13, 2010 2:08 pm par mioara

Buna ziua d-le dr. ,sunt medic din Braila ,am fost de cateva ori la dvs. la cabinet ,odata cu copilul de 2 ani.Incerc sa dau de dvs. la telefon ptr. ca am o problema cu celalalt copil de 6 ani si as dori o consultatie ,sunt f. ingrijorata,va rog cum pot lua legatura cu dvs?

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mai 13, 2010 3:12 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Mioara am uitat telefonul la munte . Vezi ca ai sus INBOX - trimite e-mail si iti raspund sau scrie aici .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Jeu Mai 13, 2010 4:00 pm par Myka

Buna ziua...Domnule doctor, acum inteleg de ce nu sunteti de gasit , telefonic..Nu am putut ajunge , deoarece aproape ca nu m-am miscat din spital ,de langa fratele meu.Fiind paralizat de la mijloc in jos e dependent de cineva care sa-l ajute.Azi l-am transferat la Fundeni...Marti va face un RMN, ca nu stiu de unde este aceasta paralizie...Cand sa vin la dumneavoastra???Voi citi raspunsul mai tarziu , deoarece acum am ajuns acasa, de ieri dimineta plecata.Va multumesc...

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mai 13, 2010 4:43 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Myka
Marti dupa-maiaza - pe la ora 18

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Jeu Mai 13, 2010 6:11 pm par mioara

D-le dr.sunt Mioara,sunt medic in Braila,ma stiti ptr ca am fost la dvs cu copilul de 2ani ptr. diaree si prurit.Problema acuta acum este cu cel mare de 6 ani care total inapetent are diaree si dureri abdominale.Simptomele au aparut acum 1 luna insotite de febra mare, i-am dat atunci cateva remedii darotal inapetent,.are dureri abdi ca nu este recuperat.M-am gandit la o apendicita sau o limfadenita mezenterica pe care un chirurg mi le-a confirmat dupa ce l-a consultat si ptr care i-a dat antibiotic.Va rog f. mult ajutati-ma vreau sa vin maine la dvs ,sunteti la cabinet?As vrea sa-l vedeti si sa-mi spuneti daca poate iesi din aceasta stare homeopatic.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mai 13, 2010 8:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Vineri sunt plecat din Bucuresti . Revin Luni in Bucuresti .
1..D.D cu parazitoza
2. Dureri abd atroce = Colocynthis
3. Imi trebuie mai multe simptome ( eventual o fisa homeo ) . Pteti sa imi trimiteti pe INBOX ( sus ) e-mailul .
Nu stiu sa fac acum dg intre Ars alb, Verat, Chin-ars, Sulph....

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Jeu Mai 13, 2010 11:28 pm par Myka

Buna seara.Multumesc, domnule doctor.Marti sigur voi veni...fie ce-o fi.La Panduri????

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mai 13, 2010 11:36 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Myka a écrit:Buna seara.Multumesc, domnule doctor.Marti sigur voi veni...fie ce-o fi.La Panduri????

Vorbim la telefon . Maine il recuperez ( telefonul ).

Cat are fosfataza alcalina - pacientul ?

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Jeu Mai 13, 2010 11:52 pm par Myka

leucocite=11400,Ht=48,3...Trombocite=239000/microliu,PT(sec)=14,9:APTT(sec)=31,1:Na=138,9:PT%=68,0:k=4,69:AST=73u/i:glicemie=222..Astea erau la iesirea din Floreasca.La Cantacuzino , s-a internat cu glicemie 444, si in urma administrarii de insulina, are variatii foarte mari , intre dimineata si seara.Ex:dim.151..seara 350
La MEDLIFE...fosfatoza alcalina=394..dara asta era pe 16 aprilie.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mai 13, 2010 11:54 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Vorbim azi si ne intelegem maine .
Fosfataza alcalina ?

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Mai 14, 2010 12:03 am par Myka

Am scris , dar nu stiu de ce nu a aparut...La data de 14.042010, era.394.Am probleme cu calculatorul ..Imi apare tarziu si ce srieti dumneavostra.
Azi l-a vazut un neurolog si presupune ca va ramane paralizat.De aceea l-a trimis la RMN.Crede ca e ceva vertebral , dupa cum ati sugerat si dumneavoastra.Ciudat e ca simte daca ii pun mana pe picioare, ma pune sa-i fac masaj...ma simte..Dar nu-si poate misca picioarele.Cei de la Cantacuzino mi-au sugerat sa merg si eu la un genetician , ca ...zic ei..sunt predispusa la acelasi lucru..

Dernière édition par Myka le Ven Mai 14, 2010 12:12 am, édité 1 fois

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 14, 2010 12:05 am par Dr Ioan Dumitrescu

Cam mare .
Ar trebui acid aldendronic ( Fosamax )

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Mai 14, 2010 12:31 am par Myka

Offff....Nenorocita boala , cancerul asta..Dar ce boala e altfel?!Si neputinta de a-l ajuta mai mult , ma omoara.A devenit dependent de mine.Are incredere oarba in ceea ce-i spun.Il vad ca prinde forta atunci cand sunt langa el...si incredere.Bun ..Eu va doresc o noapte frumoasa si somn usor.Maine va sun .Medicul oncolog care il are sub observatie e de acord cu tratamentul homeopat si maine il voi ruga sa-mi dea toate rezultatele, pentru a va informa mai bine.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Mai 14, 2010 7:36 am par Dr Ioan Dumitrescu

Myka lupta cu cancerul e ca un razboi total .
Depinzi de puterea de aparare a oraganismului ( imunitate ), de agresivitatea celulelor canceroase si inca " n" factori .
Tot timpul am sustinut ca acupunctura, homeopatia, fitoterapia, dietoterapia sunt doar complementare si pot doar inclina balanta victoriei ca organismul sa invinga boala .
Daca citostaticul de eficient ( chimiosensibilitate ) atunci invingem .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Sam Mai 15, 2010 7:16 pm par Myka

Buna seara.De azinoapte a inceput sa tuseasca.E tuse productiva, dar neavand forta, nu reuseste sa expectoreze.Sta numai in fund, intre perne.E o fierbere totala in pieptul lui.Paralizia a avansat pana sub coaste....Si toti , acolo..imi zic ca va muri. Din 20 mai reiau consultatiile la cabinetul meu Icon_cry

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Mai 15, 2010 7:40 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Stiu drama asta . Un coleg, prieten a avut aceasi evolutie .
Simptomatic ii poti da Kali Bichromicum CH 9 sau CH 5 - la 3-4 ore .
Va fluidifica tusea .
Poate ne vedem luni in str Sipot . Suna-ma . Sper sa ii bage citostaticul
Nu se baga nimeni la cancere, iar pacientii cred ca eu pot face minuni .
De aceea ma deranjeaza exagerarile lor .
Poate stiu mai mult decat altii, dar nu suficient sa ma lupt cu aceasta boala .
E o stacheta pe care inca nu o pot sari .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Sam Mai 15, 2010 8:05 pm par Myka

Va sun.Ii baga citostaticul..Dar il vad cum isi pierde speranta.A zis ca s-a saturat sa lupte.Credeti ca va mai merge??Ii va disparea paralizia asta???Asta e ceea ce face..hidrocortizon,hemisuccinat,5 fiole din sticla incolora solutia A, 5 fiole din sticla bruna solutia B,osetron,miofilin,arnetin,sintofozid.Nu stiu care e citostaticul...

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Sam Mai 15, 2010 8:22 pm par Dr Ioan Dumitrescu

sintofozid e citostaticul

Cand o sa veniti la cabinet va spun mai mult

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Revenir en haut


 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum