Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Simptome ale trezirii energiei Kundalini EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Simptome ale trezirii energiei Kundalini

Aller en bas

26082010

Message 

Simptome ale trezirii energiei Kundalini Empty Simptome ale trezirii energiei Kundalini




Exercitiile Yoga nu sunt lipsite de efecte patologice si trezirea energiei Kundalini poate genera simptome alarmante : crampe, spasme musculare, prurit, senzatii de furnicaturi, intepaturi, senzatie de caldura, frig, frisoane, miscari involuntare member, tremuraturi, convulsii, anorexie, insomnie, apetit sexual diminuat, cefalee, dureri de inima,amorteli ale membrelor, a talpii standi, dureri de spate, dureri ale gatului, schimbare de comportament cu stari alternante incontrolabile de ras, plans, sughit, confuzie mentala, concentrare dificila, senzatia ca aude sunete interioare ( flaut, tobe, bazait, pasari, cascada, etc ), stari de constienta alterata, psihoze, misticism, senzatie de caldura la cap, coloana

Aceste siptome au fost observate de psihiatrul Lee Sannella la practicanţi de meditatie sau yoga, descriind Sindromul lui Kundalini .
Korsakov
Korsakov
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2254
Varsta : 77
Puncte : 53071
Data de inscriere : 22/05/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Simptome ale trezirii energiei Kundalini :: Commentaires

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Aoû 27, 2010 7:41 am par Dr Ioan Dumitrescu

Mai vreau si alte detalii, informatii despre acest tip de patologie Korsakov .
Observ ca ai fost integrat in echipa .

Scrie mai mult .

Am apreciat articolul tau si l-am postat aici :

http://starchoicesrl.webs.com/apps/blog/entries/show/4637215-simptome-ale-trezirii-energiei-kundalini

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Aoû 27, 2010 8:35 am par Dr.Ionescu Sterian

Ce medicament homeopat putem folosi la aceste simptome ?

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Ven Aoû 27, 2010 2:48 pm par mioara

Am putea incerca Ignatia.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Aoû 27, 2010 3:10 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Dr.Ionescu Sterian a écrit:Ce medicament homeopat putem folosi la aceste simptome ?

Din experietna personala Anacardium CH 200 sau Mille isi face efectul .

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Ven Aoû 27, 2010 3:25 pm par mioara

Va referiti la manifestarile mentale -confuzie, psihoze, misticism,- ptr. ca cele fizice nu par sa tina de acest remediu ? pe de alta parte nu este nimic specific in acest tablou clinic ptr. Anac., psihoze au si Stram. Hyosc. ,misticism are si Lil-tigrin. Oricum este greu de spus ptr. ca simptomele sunt nespecifice!

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Aoû 27, 2010 3:47 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Am scris : Din experietna personala Anacardium CH 200 sau Mille isi face efectul .

Dupa 30 de practica, remedii verificate nu tie suficient ?
Daca tot ma intrebi atata ma ispitesti sa iti pun si eu intrebari despre ce ai invatat din homeopatie, dar nu ar fi corect si confruntarea inegala .


In rest poti folosi ce remediu doresti tu .

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Aoû 27, 2010 3:52 pm par Dr.Ionescu Sterian

mioara a écrit:Va referiti la manifestarile mentale -confuzie, psihoze, misticism,- ptr. ca cele fizice nu par sa tina de acest remediu ? pe de alta parte nu este nimic specific in acest tablou clinic ptr. Anac., psihoze au si Stram. Hyosc. ,misticism are si Lil-tigrin. Oricum este greu de spus ptr. ca simptomele sunt nespecifice!

Inteleg ca stiti pe de rost homeopatia ? Basketball

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Aoû 27, 2010 3:54 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Dr.Ionescu Sterian a écrit:
mioara a écrit:Va referiti la manifestarile mentale -confuzie, psihoze, misticism,- ptr. ca cele fizice nu par sa tina de acest remediu ? pe de alta parte nu este nimic specific in acest tablou clinic ptr. Anac., psihoze au si Stram. Hyosc. ,misticism are si Lil-tigrin. Oricum este greu de spus ptr. ca simptomele sunt nespecifice!

Inteleg ca stiti pe de rost homeopatia ? Basketball

Ai sa nu fim rai cu cei incepatori si tu ai fost la inceput curios .
Ai uitat ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Ven Aoû 27, 2010 3:55 pm par Dr.Ionescu Sterian

Nu sunt rau, dar stilul ei de a pune intrebari nu este cel potrivit pentru un incepator .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Ven Aoû 27, 2010 3:56 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Dr.Ionescu Sterian a écrit:Nu sunt rau, dar stilul ei de a pune intrebari nu este cel potrivit pentru un incepator .

Sunt obisnuit .

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Ven Aoû 27, 2010 5:45 pm par mioara

Dr.Ioan a écrit:Am scris : Din experietna personala Anacardium CH 200 sau Mille isi face efectul .

Dupa 30 de practica, remedii verificate nu tie suficient ?
Daca tot ma intrebi atata ma ispitesti sa iti pun si eu intrebari despre ce ai invatat din homeopatie, dar nu ar fi corect si confruntarea inegala .


In rest poti folosi ce remediu doresti tu .
Dupa cum spuneti ati recomandat pe baza experientei personale ceea ce nu corespunde cu teoria predata la curs; raman la parerea mea( cu tot respectul pe care vi-l port ) ca simptomele de mai sus n-au nimic specific de Anacardium , asta dupa ce stiu eu din teorie.

Revenir en haut Aller en bas

mioara

Message Ven Aoû 27, 2010 5:49 pm par mioara

Dr.Ionescu Sterian a écrit:Nu sunt rau, dar stilul ei de a pune intrebari nu este cel potrivit pentru un incepator .
Cum trebuie sa puna intrebari un incepator?!

Revenir en haut Aller en bas

Dr Suceveanu

Message Ven Aoû 27, 2010 6:03 pm par Dr Suceveanu

Dr.Ioan a écrit:
Dr.Ionescu Sterian a écrit:Ce medicament homeopat putem folosi la aceste simptome ?

Din experietna personala Anacardium CH 200 sau Mille isi face efectul .

Cate doze putem da unui pacient cu simptome generate de pertubarea energiei Kundalini ?
Pe zi si cate zile ?
Multumesc .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum