Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Infarct miocardic tratament homeopat

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Aller en bas

25092010

Message 

Infarct miocardic tratament homeopat - Page 2 Empty Infarct miocardic tratament homeopat




Am citit ca sunt medicamente homeopate eficiente in infarct cum ar fi Cactus, Strphantus .
Ce parere aveti ?

Mi s-a parut interesanta reteta cu Fenicul : 50 gr seminte de Fenicul + 10 gr Lemn dulce + 20 gr Zahar + 25 gr miere ( curatita de spuma ), se fierbe 5 minute in 500 ml apa, se arunca spuma si se pastreaza in sticle curate cu ceva alcool .
Utila in starile post infarct .

Rely

Numarul mesajelor : 720
Data de inscriere : 03/09/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Infarct miocardic tratament homeopat :: Commentaires

Erste Dumitru

Message Mar Sep 18, 2012 9:06 pm par Erste Dumitru

Am citit ca Aconitul este bun in infract inima .
Ce ziceti, asa este ?

Revenir en haut Aller en bas

STANISLAV RIBENTROV

Message Jeu Oct 25, 2012 9:00 pm par STANISLAV RIBENTROV

Erste Dumitru a écrit:Am citit ca Aconitul este bun in infract inima .
Ce ziceti, asa este ?

Noi stabilim prin biorezonanta precis ce tratament homeopat este sigur pentru pacient .

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Oct 26, 2012 10:42 pm par Socrates

Da, dar in homeopatia adevarata nu se foloseste de biorezonanta, caci asta inseamna ca nu stii homeopatie. Daca ar fi asteptat Hahnemann sa se inventeze aparatul de biorezonanta acum nu ar exista nici macat forumul asta in care refaci reclama proasta la lucuri nepotrivite.
Asa ca spune-i merci lui Hahnemann care putea vindeca oamenii doar cu cunostintele din materia medica - ca si restul de homeopati din intreaga lume, cu exceptia rusilor - si mai trage un pui de somn dupa ... atata vodka.

Revenir en haut Aller en bas

avatar

Message Ven Oct 26, 2012 10:50 pm par Socrates

Rely a écrit:Am citit ca sunt medicamente homeopate eficiente in infarct cum ar fi Cactus, Strphantus .
Ce parere aveti ?

Mi s-a parut interesanta reteta cu Fenicul : 50 gr seminte de Fenicul + 10 gr Lemn dulce + 20 gr Zahar + 25 gr miere ( curatita de spuma ), se fierbe 5 minute in 500 ml apa, se arunca spuma si se pastreaza in sticle curate cu ceva alcool .
Utila in starile post infarct .

Asta nu este aberatie. Este chiar o reteta din sursa divina primita de Hildegard von Bingen acum 1000 de ani... reteta a fost copiata de la linkul de jos si este o reteta buna, ca toate retele de la Hildegard (peste 2000 la numar din care multe sunt folosite de popor fara sa mai stie de unde provin). Reteta este inca folosita de mai multi medici naturisti germani si din alte tari.

Daca introduceti in google "Băutură de fenicul Hildegard" apare reteta originala.

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 2 Précédent  1, 2

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum