Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati

Aller en bas

06062011

Message 

Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati Empty Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati




Populatia Romaniei a inceput sa se destepte .
Nu mai vrea alimente cu E-uri, nimeni nu mai cumpara salamuri, conserve si mai nou evita legumele UE contaminate cu bacterii .
Bravo Romania .
vstgx
vstgx
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 829
Varsta : 48
Puncte : 53328
Data de inscriere : 17/02/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Nici la groapa de gunoi nu sunt primiti castravetii infectati :: Commentaires

Stefan

Message Lun Juin 06, 2011 5:55 pm par Stefan

Ai uitat sa spui de vacinuri, iradiere Laughing

Revenir en haut Aller en bas

vstgx

Message Lun Juin 06, 2011 5:56 pm par vstgx

Scuze Stefan pentru linkuri .
Sincer nu am stiut .

Revenir en haut Aller en bas

snowwolf

Message Mer Juin 08, 2011 11:24 am par snowwolf

cum se poate ca E coli e rezistent la 8 antibiotice????
Penicillin, tetracyclin, nalidixin, trimethoprim-sulfamethoxazol, cephalosporine, amoxicillin / clavulanin , piperacillin-sulbactam, piperacillin-tazobactam...

Revenir en haut Aller en bas

L'auteur de ce message est actuellement banni du forum - Voir le message

snowwolf

Message Jeu Juin 09, 2011 11:15 am par snowwolf

nu cumva e de vina balegarul animalelor tratati preventiv cu 100 antibiotice, preventiv, ajuns pe sol direct sau prin irigatii?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Jeu Juin 09, 2011 11:18 am par Dr.Ionescu Sterian

snowwolf a écrit:nu cumva e de vina balegarul animalelor tratati preventiv cu 100 antibiotice, preventiv, ajuns pe sol direct sau prin irigatii?


Da .

Antibioticele nu omoara toti microbii .
Cei ce nu sunt omorati dezvolta rezistenta la antibiotice .

Revenir en haut Aller en bas

Nirolf

Message Mer Juil 13, 2011 9:27 am par Nirolf

Aveti grija si cu cutiile de conserve, badoagele sau orice alte recipiente pentru produsele din comert, nu puteti stii in ce conditii au fost depozitate, de nu au facut mustele si soarecii caca pe ele, etc. Am citit despre o americanca care a baut (suc sau bere) la badog si seara s-a simtit rau, a luat bacteria de pe badogul ala.
In alta ordine de idei, E-Coli e o bacterie periculoasa, dar nu pentru un om matur cu un sistem imunitar sanatos.

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum