Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii

Aller en bas

02072011

Message 

Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii Empty Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii




1. Adresa institutului este : strada Panduri nr.22, sector.5, Bucuresti, langa spitalul Panduri
2. Eu lucrez la etajul.1, cab.2
3.Pacientul are obligatia de a face fisa de observatie la fisier ce se afla la parter .
Costul fisei este 150 RON . Aveti nevoie doar de adeverinta serviciu, talon pensie, fara trmitere de la medicul de familie .
4. In acest pret sunt incluse :
- o consultatie acupunctura ( de fapt aproape la fiecare sedinta eu fac diagnosticul pulsului pentru a nu gresi )
- 10 sedinte acupunctura - Casa de asigurari decontand 50 %, adica nu platiti 300 RON ci doar 150 RON
- investigatii paraclinice la Centrul medical Panduri in care am incredere ca lucreaza bine ( decontate tot prin Casa de asigurari 100 % ) - un set util de analize
5. In principiu pacientul trebuie sa vina luni, miercuri sau vineri dimineata .
Pentru pacientii noi ce intra in seria de tratament ii programez la luni, miercuri sau vineri ora 10 .
6. La pacienti le fac masuratorile electrice de potential pentru face o acupunctura precisa ( si numarul de ace puse este mult mai mic, nu se inteapa punctele neutre )

Am mai scris aceste informatii dar vad ca e greu sa fie citite .
Uff
Dr Ioan Dumitrescu
Dr Ioan Dumitrescu
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2154
Puncte : 58808
Data de inscriere : 24/07/2009

http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Institutul national de medicina complementara si alternativa Bucuresti servicii :: Commentaires

Dorel

Message Jeu Juil 07, 2011 6:14 pm par Dorel

E cu programare ?

Revenir en haut Aller en bas

Stavar

Message Lun Juil 11, 2011 6:49 am par Stavar

Dorel a écrit:E cu programare ?

Eu m-am dus fara programare .

Revenir en haut Aller en bas

Stavar

Message Lun Juil 11, 2011 6:50 am par Stavar

Cei din provincie pot veni ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Lun Juil 11, 2011 7:47 pm par Dr.Ionescu Sterian

Dr Ioan are destui pacienti din provincie, deci se poate .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Juil 14, 2011 7:23 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Da se poate .
Am dat detalii pe site .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum