Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Anxietatea.... EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Anxietatea.... EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Anxietatea.... EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Anxietatea.... EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Anxietatea.... EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Anxietatea.... EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Anxietatea.... EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Anxietatea.... EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Anxietatea....

Page 1 sur 3 1, 2, 3  Suivant

Aller en bas

04122011

Message 

Anxietatea.... Empty Anxietatea....




Eu mi-am pierdut increderea ca o sa fiu vreodata bine....Fac de 4 luni tratament homeopat pentru anxietate si atacuri de panica plus terapie(de un an).Situatia e din ce in ce mai rea....Nu-mi vine sa mai ies afara din casa.Am luat natrium muriaticum apoi ignatia si gelsemium...Nu stiu ce sa mai fac.Nu-mi vine sa cred ce turnura a luat viata mea si mai ales nu-mi vine sa cred ca nu gasesc un leac pt asta....
luna
luna

Numarul mesajelor : 32
Puncte : 46690
Data de inscriere : 19/07/2011

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Anxietatea.... :: Commentaires

Korsakov

Message Dim Déc 04, 2011 3:49 pm par Korsakov

luna a écrit:Eu mi-am pierdut increderea ca o sa fiu vreodata bine....Fac de 4 luni tratament homeopat pentru anxietate si atacuri de panica plus terapie(de un an).Situatia e din ce in ce mai rea....Nu-mi vine sa mai ies afara din casa.Am luat natrium muriaticum apoi ignatia si gelsemium...Nu stiu ce sa mai fac.Nu-mi vine sa cred ce turnura a luat viata mea si mai ales nu-mi vine sa cred ca nu gasesc un leac pt asta....

Luna ai scris putine simptome .
Probabil ai uitat sa scrii ca ai pielea uscata, constipatie, intoleranta la rosii, frica de sange .
Gresesc ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Déc 04, 2011 3:49 pm par Korsakov

A era sa uit si o conjunctivita cronica .

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Dim Déc 04, 2011 10:18 pm par luna

Pare ca nu am ales un loc potrivit unde sa-mi expun problemele....

Dernière édition par luna le Lun Déc 05, 2011 9:09 am, édité 1 fois

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Dim Déc 04, 2011 10:52 pm par dr Mestes Istvan

Eu as recomanda Silica dar poti incerca inainte remediul Luna CH 200 sau Mille o singura doza .
Nu glumesc, exista remediul Luna, are simptome mentale apropiate de Argentum nitricum .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Déc 04, 2011 10:56 pm par Korsakov

dr Mestes Istvan a écrit:Eu as recomanda Silica dar poti incerca inainte remediul Luna CH 200 sau Mille o singura doza .
Nu glumesc, exista remediul Luna, are simptome mentale apropiate de Argentum nitricum .

Hopaaa ...
Nu gandesti rau deloc - meserie .
Medicamentul Luna in dilutie de Mille ar fi cel mai potrivit .

Revenir en haut Aller en bas

dr Mestes Istvan

Message Dim Déc 04, 2011 10:57 pm par dr Mestes Istvan

Multam fain .
Ai fost la vot ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Dim Déc 04, 2011 10:58 pm par Korsakov

dr Mestes Istvan a écrit:Multam fain .
Ai fost la vot ?

Normal .

Revenir en haut Aller en bas

Rely

Message Lun Déc 05, 2011 12:20 am par Rely

dr Mestes Istvan a écrit:Eu as recomanda Silica dar poti incerca inainte remediul Luna CH 200 sau Mille o singura doza .
Nu glumesc, exista remediul Luna, are simptome mentale apropiate de Argentum nitricum .

Cum adica luna, este din luna preparat ?

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Lun Déc 05, 2011 7:33 am par Marta

Rely a écrit:
dr Mestes Istvan a écrit:Eu as recomanda Silica dar poti incerca inainte remediul Luna CH 200 sau Mille o singura doza .
Nu glumesc, exista remediul Luna, are simptome mentale apropiate de Argentum nitricum .

Cum adica luna, este din luna preparat ?

La mintea ta !

Revenir en haut Aller en bas

Rely

Message Dim Déc 11, 2011 11:00 pm par Rely

Pe forumul asta nu poti discuta inteligent din cauza unora ca tine .
Chestie de educatie .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Lun Déc 12, 2011 9:10 pm par Korsakov

Rely a écrit:Pe forumul asta nu poti discuta inteligent din cauza unora ca tine .
Chestie de educatie .

Ai mai luat Ignatia ?

Revenir en haut Aller en bas

Rely

Message Lun Déc 12, 2011 10:05 pm par Rely

Mai trebuie sa iau Ignatia ?

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Mar Déc 13, 2011 9:38 am par Marta

Rely a écrit:Pe forumul asta nu poti discuta inteligent din cauza unora ca tine .
Chestie de educatie .

Nu iti mai obosi neuronul degeaba ca nu esti inteligenta, esti frumoasa, ti-e de ajuns sa iti castigi painea cinstit .

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Mar Déc 13, 2011 1:31 pm par luna

Oameni buni, care este problema voastra? Este neplacut pentru cineva care intra pentru a cauta o informatie sa asiste la razboaiele astea personale Sad((( Om fi in spatele calulatorului dar imi place sa cred ca asta nu ne-a dezumanizat de tot...
Imi cer scuze ca am intervenit si imi pare rau ca am deschis acest subiect care pare ca a mai dat inca o ocazie de discutie intr-un mod nu tocmai placut.O zi frumoasa va dorsc tuturor.

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Mar Déc 13, 2011 1:34 pm par luna

Korsakov a écrit:
Rely a écrit:Pe forumul asta nu poti discuta inteligent din cauza unora ca tine .
Chestie de educatie .

Ai mai luat Ignatia ?

Cred ca intrebarea era pentru mine,nu ?Smile Am incheiat cele 15 zile.astept urmatoarea intalnire cu medicul meu pentru a vedea ce putem face in continuare.Este imposibil sa nu existe un remediu si pentru mine....macar ca le iau la rand pe toate....
Va multumesc pentru interesul acordat.

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Déc 13, 2011 10:50 pm par Korsakov

Nu, era pentru Rely .
Noi medicii nu mai suntem surprinsi de modul de a relationa al personalitatii fiecarui pacient cum sunteti D-vsoastra surprinsa .
In principiu aveti dreptate cu moderarea ce lipseste .

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Mar Déc 13, 2011 11:05 pm par luna

Am inteles.Pacat, ar putea fi o sursa foarte buna de informatie mai ales ca oamenii sunt destul de sceptici la aceasta metoda de a se trata.Si in plus, am vazut ca sunteti multi medici aici...deci inca un plus pentru o informatie de calitate.
Mult succes in ceea ce faceti.Avem nevoie sa intelegem ca nu medicina alopata este solutia si ca exista si alte forme de tratament mai putin invazive.

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Déc 13, 2011 11:23 pm par Korsakov

E, mai exagerez si eu cateodata dar o fac in scop constructiv sau deformatie profesionala ( prima mea specializare este psihologia ) .
Pacat ca in tara voastra psihologii nu fac homeopatie sau medicii sa faca obligatoriu cursuri de psihologie .
Pentru un medic psihologia e utila ( am mai scris despre asta ) .
Cu alopatia nu ai dreptate, un medic trebuie sa aiba cunstinte solide de alopatie .

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Mar Déc 13, 2011 11:29 pm par luna

Si a mea tot psihologia Smile Pare ca, cu toate problemele astea pe care le am acum sunt fix "cizmarul care are cele mai proaste cizme " Smile))
Ma refeream strict la medicamente.Abuzam de ele, ne intoxicam, fara a mai lua in calcul si alte variante. Cunostintele evident, sunt vitale in munca pe care o faceti.

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mar Déc 13, 2011 11:33 pm par Korsakov

Ce surpriza placuta !
Mai discutam daca ai placere .

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Mer Déc 14, 2011 10:13 pm par luna

Cu mare placere.Am inteles ca locuiti in Rusia.Din curiozitate as vrea sa va intreb care este situatia cu copiii autisti acolo.In ce fel se intervine?Ce tip de terapie se foloseste?

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Jeu Déc 15, 2011 12:10 am par VARTLAN MARIUS

Se pot trata copii autisti prin metode naturiste ?
M-ar interesa si unde .

Revenir en haut Aller en bas

luna

Message Jeu Déc 22, 2011 7:35 pm par luna

Marius, copiii autisti se pot "trata"prin terapie.In principal, cea care da cele mai bune rezultate este Aba.Din pacate nu exista un " tratament" minune.Autismul nu se vindeca, te nasti si ramai toata viata cu el Insa calitatea vietii acestor oameni poate fi foarte buna.Fara terapie insa, sansele sunt nule.

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Déc 22, 2011 8:29 pm par Korsakov

luna a écrit:Marius, copiii autisti se pot "trata"prin terapie.In principal, cea care da cele mai bune rezultate este Aba.Din pacate nu exista un " tratament" minune.Autismul nu se vindeca, te nasti si ramai toata viata cu el Insa calitatea vietii acestor oameni poate fi foarte buna.Fara terapie insa, sansele sunt nule.

Nu as fi asa sigur ca tine . Sunt cazuri vindecate sau cel putin ameliorate .

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 3 1, 2, 3  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum