Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Spondiloza cervicala EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Spondiloza cervicala EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Spondiloza cervicala EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Spondiloza cervicala EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Spondiloza cervicala EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Spondiloza cervicala EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Spondiloza cervicala EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Spondiloza cervicala EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Spondiloza cervicala

Aller en bas

06032013

Message 

Spondiloza cervicala Empty Spondiloza cervicala




Am fost azi cu mama la neurolog pentru ca avea ameteli .
I s-a spus ca are ameteli de la spondiloza cervicala .
Ce ma sfatuiti sa fac ?
Elena
Elena
Scolar
Scolar

Numarul mesajelor : 186
Varsta : 67
Puncte : 54564
Data de inscriere : 04/06/2009

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Spondiloza cervicala :: Commentaires

STANISLAV RIBENTROV

Message Mer Mar 06, 2013 9:34 pm par STANISLAV RIBENTROV

La Moscova avem cele mai bune clinici medicale pentru spondiloza cervicala .

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Jeu Mar 07, 2013 8:05 am par Dr Ioan Dumitrescu

Sa vina la institut maine ora 10 . Face fisa cu talon pensie .

Revenir en haut Aller en bas

mircea_d

Message Jeu Mar 07, 2013 5:45 pm par mircea_d

Buna ziua,

as avea si eu o intrebare:

am si eu contractii musculare la gat atunci cand stau de exemplu cu capul aplecat mai mult sau pozitii mai incovoiate.Cateodata parca si ametesc,simt asa ca parca ma strange ceva de ceafa.Am fost la un aparat biorezonanta pentru un diagnostic si mi s-a spus ca nu am nici un proces inflamator sau degenerativ in organism si mi s-a gasit asa: fibromialgie,contracturi musculare,ganglion nervosi si nervi sensibili,lipsa concentrare,sange ingrosat.Am mai avut intr-adevar fibromialgie acum 2 ani dar m-a tratat cineva homeopat si am scapat de simptomele deosebit de enervante-senzatii vanatai ,furnicaturi,senzatie curent in corp .Dar la biorezonanta zice ca inca se vede fibromialgia chiar daca e latenta .
Deci revin ,intrebarea mea ar fi daca aveti experiente sau poate din auzite de la altii cu biorezonanta cat de exact este acest diagnostic.Mi-ar fi de ajutor sa stiu cauza contractiilor musculare .Daca ar fi doar pe baza de stres ,pozitii vicioase mi-as revizui conduita fizica dar mai ales psihica ,daca ar fi spondiloza atunci poate as face si altceva in plus...
Ce mai am in mana,e un RMN lombar de acum 1 an unde coloana arata foarte bine si sanatoasa,inca m-au si chemat cei de la RMN la ei in birou sa ma intrebe ca ce caut eu aici(-: ;se pare ca tot de la contracturi musculare ma durea lombar.

Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Jeu Mar 07, 2013 8:56 pm par dr Estebanus Marcel

Faceti RMN cervical sau macar o radiografie stereodinamica .
Cervical e posibil sa aveti un prolaps discal .

Revenir en haut Aller en bas

Stelluta

Message Ven Mar 08, 2013 12:16 pm par Stelluta

Domule doctor(Ioan Dumitrescu),
Va rog frumos, primiti-ma si pe mine. Unde si cum pot sa fac o programare(telefon/adresa)?
Eu sunt "picatura de apa dintr-un ocean".

Revenir en haut Aller en bas

mircea_d

Message Ven Mar 08, 2013 12:36 pm par mircea_d

dr Estebanus Marcel a écrit:Faceti RMN cervical sau macar o radiografie stereodinamica .
Cervical e posibil sa aveti un prolaps discal .

Mai incerc cu exercitii kineto si mai vad.La biorezonanta mi-a spus ca s-ar vedea si o asemenea afectiune.Acuma nu chiar foarte exact ce e acolo dar ar apare o anomalie la aparat care mi-a spus ca s-ar vedea.De exemplu a vazut la biorezonanta ca am avut operatie recenta de hernie inghinala fara sa spun nimic de ea.
Multumesc pentu raspuns.

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Ven Mar 08, 2013 6:59 pm par Korsakov

Aparatura de biorezonanta din Europa si America e contrafacuta .
Este o imitatie nereusita a aparaturi rusesti de biorezonanta .

Revenir en haut Aller en bas

VARTLAN MARIUS

Message Sam Mar 09, 2013 7:58 am par VARTLAN MARIUS

Korsakov a écrit:Aparatura de biorezonanta din Europa si America e contrafacuta .
Este o imitatie nereusita a aparaturi rusesti de biorezonanta .

Folositi aparatul de biorezonanta in cancere ?

Revenir en haut Aller en bas

Vladimir Vladimirovici N

Message Sam Mar 09, 2013 8:06 pm par Vladimir Vladimirovici N

Aparatele noastre de ultima generatie au probat eficacitatea la bolnavii cancerosi .

Revenir en haut Aller en bas

Feodora

Message Lun Mar 11, 2013 8:32 am par Feodora

STANISLAV RIBENTROV a écrit:La Moscova avem cele mai bune clinici medicale pentru spondiloza cervicala .

Imi dati o adresa, un link despre clinica de spondiloza cervicala ?

Revenir en haut Aller en bas

mircea_d

Message Mar Mar 12, 2013 4:50 pm par mircea_d

E o reteta vehiculata pe internet cu frunza de brusture,o postez aici poate cineva care are nevoie o va incerca :

Anul trecut am întâlnit o doamnă doctor mai în vârstă care culegea frunze de brusture. Mi-a spus că numai ele o ajută să scape de durerile reumtice. Acum am primit prin e-mail această rețetă, și la dorința autoarei o voi transmite mai departe ca să fie de ajutor tuturor celor care suferă de aceste dureri:

”SPONDILOZA LOMBARA
Discopatia cervicala se vindeca total cu frunza de brusture

In randurile care urmeaza va prezint un tratament naturist cu ajutorul caruia m-am vindecat, dupa lungi suferinte, de discopatie cervicala. Se ia o frunza de brusture (captalan, lipan) lat. Petasites officinalis, care creste din primavara si pana toamna pe toate santurile, pe maluri de rauri si de paraie, pe sub umbra umeda, de paduri.
Frunza proaspat culeasa se pune seara inainte de culcare as stea 10-15 minute in spirt medicinal (albastru), pana cand se impregneaza bine.
Se pune pe ceafa o panza subtire, peste care se aplica frunza bine scursa, peste ea se adauga o alta panza is se fixeaza bine pe ceafa. Se poate fixa is cu un batic legat la spate pentru ca frunza as nu alunece. Se tine pana dimineata. Tratamentul nu trebuie as depaseasca 4-6 zile la rand.
Eu am facut acest tratament toamna, iar dupa prima noapte am putut as-MI misc capul fara as mai ametesc, iar frunza era subtire ca o foita de tigara. Noaptea am simtit cum efectiv ceva imi tragea boala din ceafa. Dupa sase zile eram ca nou-nascuta, nu mai aveam nici un fel de problema, nici ameteli, nici dureri.
Au trecut de atunci zece ani si n-am mai avut nevoie as merg nici macar la control medical.
Acest tratament este bun is pentru spondiloza lombara is pentru reumatism.
Am marea rugaminte as publicati aceasta reteta deoarece este la indemana oricui.
Nici nu va puteti inchipui cata lume sufera de spondiloza si cat de cumplite sunt efectele ei asupra starii sufletesti a bolnavului.

Revenir en haut Aller en bas

Sedat Abistru

Message Mar Mar 12, 2013 10:11 pm par Sedat Abistru

Exista un brusture special pentru spondiloza cervicala ?

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Mar Mar 12, 2013 11:04 pm par Marta

Am incercat si eu reteta asta fara succes insa .

Revenir en haut Aller en bas

Vladimir Vladimirovici N

Message Mer Mar 13, 2013 6:22 am par Vladimir Vladimirovici N

Feodora a écrit:
STANISLAV RIBENTROV a écrit:La Moscova avem cele mai bune clinici medicale pentru spondiloza cervicala .

Imi dati o adresa, un link despre clinica de spondiloza cervicala ?

Toate spitalele trateaza spondiloza in Rusia .

Revenir en haut Aller en bas

mircea_d

Message Mer Mar 13, 2013 8:55 am par mircea_d

pt.Sedat : am citit undeva ca cel de la campie ar fi bun,adica nu tipul acela mare de la munte cu frunze gigante.
Nu orice durere cervicala inseamna spondiloza.Si mie la lombar vreo 2 medici mi-au spus"spondiloza" iar la RMN nici pomeneala de leziuni degenerative,era o dubla discopatie de care am scapat din fericire.

Revenir en haut Aller en bas

mircea_d

Message Mer Mar 13, 2013 9:06 am par mircea_d

si in Romania toate spitalele trateaza spondiloza ,singura problema e ca nu o vindeca nimeni ,nici aici,nici in Rusia.

Revenir en haut Aller en bas

dr Estebanus Marcel

Message Mer Mar 13, 2013 9:30 am par dr Estebanus Marcel

Spondiloza cervicala ca orice leziune degenerativa osteo-articulara e produsa de inflamatia post reumatismala streptococcica .
Deci cauza bolii e streptococul Beta hemolitic .
Brusturele nu omoara streptocococul Beta hemolitic, cura de Penicilina si Moldamin au efect anti streptococic .
Probabil la unele persoane sa amelioreze simptomele acest Brusture dar in nici un caz nu trateaza cauza bolii .

Revenir en haut Aller en bas

Zelma Alexandrina

Message Mer Mar 13, 2013 6:35 pm par Zelma Alexandrina

Daca ma doare capul de la curent inseamna ca am spondiloza ?

Revenir en haut Aller en bas

Vladimir Vladimirovici N

Message Dim Mar 17, 2013 7:52 pm par Vladimir Vladimirovici N

Zelma Alexandrina a écrit:Daca ma doare capul de la curent inseamna ca am spondiloza ?

De ce nu va faceti o radiografie de coloana cervicala ?

Revenir en haut Aller en bas

mircea_d

Message Mer Avr 03, 2013 2:45 pm par mircea_d

mircea_d a écrit:Buna ziua,

as avea si eu o intrebare:

am si eu contractii musculare la gat atunci cand stau de exemplu cu capul aplecat mai mult sau pozitii mai incovoiate.Cateodata parca si ametesc,simt asa ca parca ma strange ceva de ceafa.Am fost la un aparat biorezonanta pentru un diagnostic si mi s-a spus ca nu am nici un proces inflamator sau degenerativ in organism si mi s-a gasit asa: fibromialgie,contracturi musculare,ganglion nervosi si nervi sensibili,lipsa concentrare,sange ingrosat.Am mai avut intr-adevar fibromialgie acum 2 ani dar m-a tratat cineva homeopat si am scapat de simptomele deosebit de enervante-senzatii vanatai ,furnicaturi,senzatie curent in corp .Dar la biorezonanta zice ca inca se vede fibromialgia chiar daca e latenta .
Deci revin ,intrebarea mea ar fi daca aveti experiente sau poate din auzite de la altii cu biorezonanta cat de exact este acest diagnostic.Mi-ar fi de ajutor sa stiu cauza contractiilor musculare .Daca ar fi doar pe baza de stres ,pozitii vicioase mi-as revizui conduita fizica dar mai ales psihica ,daca ar fi spondiloza atunci poate as face si altceva in plus...
Ce mai am in mana,e un RMN lombar de acum 1 an unde coloana arata foarte bine si sanatoasa,inca m-au si chemat cei de la RMN la ei in birou sa ma intrebe ca ce caut eu aici(-: ;se pare ca tot de la contracturi musculare ma durea lombar.


Revin cu cateva detalii,poate ati mai auzit cazuri ca si al meu:nu am spondiloza,nu am nici inflamatie,nici discopatie ,contracturile am observat sunt legate doar de faptul cand fac ceva efort(nu e normal ca nu vorbesc de ridicat greutati,haltere etc ci lucruri banale) sau cand stau mai mult aplecat sau in anumite pozitii.

Revenir en haut Aller en bas

Dr Ioan Dumitrescu

Message Mer Avr 03, 2013 6:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

Nu cred ca exprimarea " a-ti auzit " este cea corecta .
Da am in tratament cazuri similare cu al dumitale .

Revenir en haut Aller en bas

Georgel

Message Lun Avr 29, 2013 2:18 pm par Georgel

Spondiloza cervicala se opereaza ?
Matusa mea are dureri pe mana, scapa obiectele din mana . Chirurgul i-a spus ca nu scapa fara operatie .
Ce parere aveti ?
Ar vrea sa incerce si altceva inainte de operatie, ceva naturist .
Eu i-am recomandat sa faca tratament homeopat, dar eu nu sunt medic sa stiu ce e mai bine .
Daca aveti amabilitatea domnule doctor Dumitrescu sa imi dati un raspuns pentru dansa . Poate are noroc sa scape de cutit .

Revenir en haut Aller en bas

Mihai

Message Mar Mai 07, 2013 1:02 pm par Mihai

Eu am incercat cu varza fara nici un rezultat .

Revenir en haut Aller en bas

Georgel

Message Lun Mai 20, 2013 9:50 pm par Georgel

Cat costa sedintele de acupunctura ?

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum