Acupuncture et homéopathie


Rejoignez le forum, c’est rapide et facile

Acupuncture et homéopathie
Acupuncture et homéopathie
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Translate
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Derniers sujets
» Acupuncture cas de Parkinson
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyDim Mai 22, 2022 12:01 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Fibromyalgie traite par l'acupuncture
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyJeu Mai 05, 2022 4:38 pm par Dr Ioan Dumitrescu

»  Fibromyalgie
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyLun Juin 07, 2021 1:52 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Centre médical d'excellence
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptySam Mai 15, 2021 9:02 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Endométriose
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyDim Jan 17, 2021 10:51 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie, pathologie gynécologique - applications du traitement homéopathique et d'acupuncture
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyLun Nov 16, 2020 12:26 am par Dr Ioan Dumitrescu

» Consultation d'homéopathie par télémédecine
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyJeu Mai 07, 2020 2:51 pm par Dr Ioan Dumitrescu

» Spasmophilie
Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova EmptyMer Mai 06, 2020 12:35 pm par Dr Ioan Dumitrescu

[Valid RSS]
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 


Homeopatie acupunctura

https://migraineh.blogspot.ro/
Share

Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova

Aller en bas

25082010

Message 

Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova Empty Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova




Singurul lucru care ar putea justifica o asemenea logică a comportamentului ar putea fi o dovadă indirectă a impactului pe care îl are cumulul de acele substanţe dăunătoare, pe care noi le-am găsit constant în loturile de vin moldovenesc, asupra sănătăţii ...
Sursa Realitatea.net/extern

Adica rusii au grija de sanatatea populatiei lor spre deosebire de altii .
Korsakov
Korsakov
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 2254
Varsta : 77
Puncte : 53481
Data de inscriere : 22/05/2010

Revenir en haut Aller en bas

Partager cet article sur : reddit

Rusia a interzis importul produselor agricole din Republica Moldova :: Commentaires

Korsakov

Message Mer Aoû 25, 2010 9:24 am par Korsakov

Dr Tanase a écrit:Exceptie Vodka .
Aia e ecologica nu ?
Stalinskaia, samaliot misto zburai, din Moldova tu plecai .

Mai bine decat in Romania
Uite cum traiti voi .
...sters .
Korsakov iti atrag atentia ca esti pe un site romanesc .
Scrie ce vrei dumneata pe siteurile rusesti despre romani, aici insa nu este permis .

Modificat de administrator .

Revenir en haut Aller en bas

Marta

Message Mer Aoû 25, 2010 1:07 pm par Marta

Korsakov a écrit:
Dr Tanase a écrit:Exceptie Vodka .
Aia e ecologica nu ?
Stalinskaia, samaliot misto zburai, din Moldova tu plecai .

Mai bine decat in Romania
Uite cum traiti voi .
http://www.realitatea.net/w4_jurnalist-rus-tiganii-din-romania-traiesc-ca-n-africa_735259.html

Aveam mai multe pretentii la D-vs .
M-ati dezamagit .

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Mer Aoû 25, 2010 4:20 pm par Korsakov

Korsakov a écrit:
Dr Tanase a écrit:Exceptie Vodka .
Aia e ecologica nu ?
Stalinskaia, samaliot misto zburai, din Moldova tu plecai .

Mai bine decat in Romania
Uite cum traiti voi .
...sters .
Korsakov iti atrag atentia ca esti pe un site romanesc .
Scrie ce vrei dumneata pe siteurile rusesti despre romani, aici insa nu este permis .

Modificat de administrator .

NATIONALISM ?

Revenir en haut Aller en bas

Dr.Ionescu Sterian

Message Mer Aoû 25, 2010 5:10 pm par Dr.Ionescu Sterian

In Rusia nu sunt produse erbicidate ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Aoû 26, 2010 11:49 am par Korsakov

Nu cunosti poporul rus .
Noi ne-am pastrat mandria nationala si nu ne lasam calcati in picioare .
Rusia va fi cea mai mare putere .

Revenir en haut Aller en bas

cristi

Message Jeu Aoû 26, 2010 2:33 pm par cristi

Despre vodka:
o inventie poloneza "furata" de rusi.La baza un distilat din cartof (alcool-cuvant de origine araba, maskara- folosite de femei pentru fard).
In zilele noastre este un distilat din grau-in termeni specifici de bar fara miros, gust sau culoare.
Din nefericire in tara noastra se obtine din porumb, la care se adauga chimicale.
Datorita "schimburilor culturale" cu capsunari, tot mai multe legume cresute la noi arata ca si cum ar fi facute pe calculator. Am inteles ca incepand cu 15 august la directiile agricole se primesc cereri pentru finantarea culturilor bio.
Daca inainte eram granarul Europei, de ce n-am deveni azi liderul culturilor bio? Mama natura ne sustine, tarani treziti-va!

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Aoû 26, 2010 3:23 pm par Korsakov

Vodka e bautura ruseasca .
De unde ai scos ca rusii au furat reteta ?

Revenir en haut Aller en bas

Korsakov

Message Jeu Aoû 26, 2010 6:38 pm par Korsakov

Dr Tanase a écrit:
Korsakov a écrit:Vodka e bautura ruseasca .
De unde ai scos ca rusii au furat reteta ?

Unii cica intreaba pacientii pe forum ce tratament au luat ca sa fure metoda de tratament .
Nu stiu daca este adevarat !
Gura lumii .

Tanase toti fura, din curiozitate sau necesitate .
In stiinta sec XXI metodelede furt sunt sofisticate .
Prin internet, congrese, conferinte si...prin telepatie .
Nu e locul aici sa va povestesc lucruri pe care voua vi se par SF, dar se practica de marile puteri .
Sunteti o gasca de treaba si intru cu mare placere sa discut cu voi .
O sa va invat lucruri pe care voi nu le stiti .

Revenir en haut Aller en bas

cristi

Message Jeu Aoû 26, 2010 7:50 pm par cristi

Korsakov a écrit:Vodka e bautura ruseasca .
De unde ai scos ca rusii au furat reteta ?
Shocked Parintii mei invatau ca cei mai mari cercetatori erau rusi.Asa era politica.Sincer nu mi-as dori ca nepotii nostrii sa scrie vreodata ca tuica este ungureasca.
Nu doresc sa intru in polemica cu nimeni si nici sa denaturez sensul discutiilor. Facusem scurta istorie ca sa atrag atentia asupra modului de preparare din zilele noastre, cam dubios cred eu. Si pentru ca suntem in 2010 si exista sursa internet, am cautat pentru dumneavoastra pe wikipedia:uite ce scrie:
The word "vodka" was recorded -for the first time in 1405[6] in the court documents from the Palatinate of Sandomierz in Poland;
Encyclopædia Britannica writes that Vodka originated in Russia during the 14th century[3], but exact origins of vodka cannot be traced definitively. It is believed to have originated in the grain-growing region that now embraces Poland, western Russia, Belarus, Lithuania, Ukraine. It also has a long tradition in Scandinavia;
Another possible connection of "vodka" with "water" is the name of the medieval alcoholic beverage aqua vitae (Latin, literally, "water of life"), which is reflected in Polish "okowita", Ukrainian оковита, or Belarusian акавіта. (Note that whisky has a similar etymology, from the Irish/Scottish Gaelic uisce beatha/uisge-beatha.)

Acesta este un forum de medicina si nu doresc sa ocup spatiul cu asemenea nimicuri.Cine stie adevarul o sa-l transmita mai departe.

Revenir en haut Aller en bas

Message  par Contenu sponsorisé

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum